Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyermeketeknél hogyan...

Ovis gyermeketeknél hogyan derült ki a tejcukor érzékenység? Mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés
Esetleg akinél refluxot ebben a korban fedezték fel az milyen tünetekkel járt?

2011. nov. 28. 19:31
 1/2 anonim válasza:

Úgy tudom, hogy a tejcukor érzékenységnek (laktózintoleranciának) a következők a tünetei: tejtermék fogyasztása után hasfájás, puffadás, flatulencia (bélgázok eregetése), hasmenés.

Refluxot sajnos testközelből ismerem. Leírom azért ezt is, bár sem óvodás gyermeken nincs, sem óvodás nem vagyok :)

Fő tünetek: epigastriális fájdalom (ez a szegycsont alatt lévő hasi terület fájdalma), érezhet a beteg akár mellkasi fájdalmat is (azért, mert végig ég a nyelőcsöve). Én sokszor érzem azt, hogy kapar a torkom, de ez a sav miatt van ugye, nem fertőzéses eredetű.

Tünetek főleg akkor vannak, ha étkezés után elfekszik az ember, ilyenkor jobban tud regurgitálni (visszafolyni) a gyomortartalom a nyelőcsőbe.

Én kiskorom óta hasfájós vagyok, de csak 21 éves koromban fedezték fel gyomortükrözéssel, hogy nyitva van a gyomorszájam (=refluxom van).

Te gyerkőcöd is hasfájós és keresed az esetleges megoldást?

2011. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, nagyon sokat panaszkodik hasfájásra, az esetek többségében étkezés közben és ezért abba is hagyja. egyszer lett már rosszul, begörcsölt, majd hányt. De ilyen csak egyszer volt. És a feje fáj reggelente hónapok óta.

2011. dec. 3. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!