Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ezzel a helyzettel?

Mit csináljak ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Kisfiunk már nem nagyon sírós, de azért még tud érzékenykedni. Ha kérem szépen, hogy csináljon valamit pl. öltözzön fel, félig megcsinálja, majd eljátszadozik, stb, nem halad. Sokadjára már felemelem a hangom akkor meg olyan rosszul esik neki, hogy elsírja magát.

Nem tűnik úgy, hogy kihasználásból teszi, hanem valóban rossz neki. Hogy értessem meg, hogy nem kiabálnék, ha csinálná.

Felköltöm időben, de egyszercsak el kell indulni iskolába. Végülis ő öltözik fel, de már rongyos a szám, vagy kiabálok.


2011. dec. 9. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez általános probléma. Az öltözködéssel majd mindenkinek meggyűlik a baja. Most ne engedj neki. Majd idővel (hónapokra, akár 1-2 évre is gondolj) rutinná válik és nem lesz belőle napi harc...

Mi kb. 4 éves korára értük el, hogy nem kell minden reggel ezen műsoroznunk (két és fél évesen került bölcsibe, úgyhogy ez másfél év volt)

De vannak az oviban még nagyobbak is, akiknek a szülei panaszkodnak, hogy minden reggel megy a hiszti a ruha választásnál...

2011. dec. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jajj, most olvasom, hogy a tied már iskolába jár.

Húú, bocsi, akkor nem tudok okosat mondani...

2011. dec. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Más dologban kitartó? Lehet, hogy valami koncentrálási problémája van? Esetleg nevelési tanácsadóba nem vinnéd el? Hátha tudnak valamit javasolni. Gyerek koromban én is voltam, nagyon buli gyerek fejjel.

Az én 3 évesem is szokott ilyet csinálni, mármint öltözködéskor elkalandozik, de akkor vagy a játékot veszem el tőle, és mondom neki, hogy ha végeztünk az öltözéssel vissza kapja, vagy azt mondom neki, hogy akkor én megyek egyedül nélküle. Na ekkor pikk-pakk összeszedi magát. Ha esetleg sírva fakadna, ami nem jellemző, de volt már rá példa szépen elmondtam neki, hogy tán a feladatra kellett volna figyelnie. Elég kemény szívű vagyok.

2011. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.a

Igen én is gondoltam a figyelemzavarra, épp el is kezdtük, hogy le legyen tesztelve.

Amire akar tud figyelni nagyon, ami kevésbé érdekli arra nem. Ez tipikus esete lehet a gyerekeknek, de azt olvastam, hogy tipikus esete egyfajta figyelemzavarnak is, csak épp mivel gyerekszokás is, így sokan nem törődnek vele. De én nem akarom, hogy később bajunk legyen, szóval megnézetem. Köszi !

2011. dec. 12. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!