Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor készen áll a...

Most akkor készen áll a szobatisztaságra vagy sem?

Figyelt kérdés
Lányom (27 hónapos) csak akkor szól hogy jön a pisi, ha van rajta pelus.Ha viszont nincs, akkor tuti a bugyiba megy.Ne adjak még rá bugyit?
2011. dec. 13. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Én olyankor is adok rá, mert a pisi csipni fogja és később megtanul szólni, hogy ne legyen neki kellemetlen :) Legalábbis nálunk ez bevált.

Az enyém 15hós és mutogatja a nuniját, meg összerakja a lábát pisi előtt, olyankor gyorsan ráültetem a bilire, aztán vagy jön, vagy nem. (Nagyon nem szereti a pelenkát)

2011. dec. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez már egy előjel, de innen még sokáig tarthat.

Már kezd magára figyelni, de azt nem lehet előre megjósolni,

hogy a visszatartás képessége mikor alakul ki.

Bugyi helyett bili vagy wc?

Lehet hogy most megköveznek, de a ,,Felejtsd el a pelust Elmo" (Szezám utca) nagyon jól elmagyarázza a gyerkők nyelvén, hogy figyeljenek a testükre.

Kisfiam ezt nézi és már tudja mit kéne, de még nem képes időben kiérni a Wc-re.

Egyébként egyik lányos ismerősömnek nem jött be a pelus levétel, viszont a 3. szülinapja előtt egy héttel már készen állt a dologra a kislány és elkezdett wc-re járni.

Lehet hogy a Te lánykád is így tesz majd.

Sok sikert!:)

2011. dec. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor lesz szobatiszta, ha érzi mikor kell pisilni és kakilni, és vissza is tudja egy kis ideig tartani, amíg bilire, vagy wc-re ül.
2011. dec. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Akkor marad a pelus.Bár a dokink nem örül neki.Szerinte ekkora gyerekre nem kellene már.
2011. dec. 14. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 28 hónapot betöltötte most és 5 napja még éjjel nappal volt pelusunk,most viszont egyik napról a másikra már 5. napja abszolut nincs pelus,sem éjjel alváskor,sem nappal.Egyszer csak azt vettem észre,hogy mindig száraz alatta a pelus,és ő akar wc-zni.Ne erőltesd neki,ha kész lesz rá,észre fogod venni.Mindennek eljön a maga ideje.
2011. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 11 hónaposan lettem szobatiszta. De ismerek egy négy éves kislányt, aki még mindig pelusba kakil. Szerintem ez gyerekfüggő, meg persze a környezettől is függ. Mert pl. a nagyobb tesók, vagy játszótársak, akiken már nincs pelus, ösztönzően hathatnak a picire. De nem muszáj ezt radikálisan megoldani, lehet ezt játékból is csinálni. Én egy hároméves kisfiút úgy szoktattam le a pelusról, hogy mentünk megetetni a WC-t. Persze, nem mondom, hogy minden gyereknél beválik. Ki kell tapasztalni, mivel lehet rávenni. És nemcsak azért sürgetném, mert egyrészt kevésbé lenne költséges - nincs több pelus, de a gyerek is kényelmesebben érzi magát.
2011. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, ma este megpróbáltunk a szomjas a bili technikát.Megitatta:D Sajna reggelre kiütötte az egyik pelus, úgyhogy nappal többet kellett szellőztetnünk.Jó lenne ha leszokna, mert folyton hol itt, hol pedig ott vörös a bőre a pelenkától, a nunija meg kipirosodik.
2011. dec. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!