Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsősorban egy-gyerekes...

Elsősorban egy-gyerekes anyukáktól kérdem: mi a teendő ha a lassan négyéves kislányom semmire se hajlandó önállóan és a kéréseim figyelmen kívül hagyva szinte állandóan hisztizik?

Figyelt kérdés
Ötletek, nevelési tippek jöhetnek. Olyat ne amibe Apuka is szerepel, mert ő nincs velünk.
2011. dec. 20. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hisztizik,akkor nem kell törődni vele. Menjen a szobájába,vagy hagyd ott. Ha látja,hogy nem ér el semmit a hisztivel,pár nap alatt abbahagyja majd.

Ha nem akar megcsinálni valamit,akkor is hagyd ott,ne csináld meg helyette.

2011. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy miért egy-gyerekesek válaszát várod...

Én majdnem 3 gyerekesen is majdnem ugyanígy csinálom. Lehet hisztizni kint/a szobában/a konyhában (ha éppen zavarja a család többi tagját a hisztije). Egyébként meg nem kell vele foglalkozni. Következetesen:) Előbb-utóbb rájön, hogy hisztivel semmit nem ér el.


Az önállótlanságával kapcsolatban attól függ, hogy miben önállótlan. Öltözés: nem gond, akkor pizsamában/meztelenül jössz az oviba, de szólok előre, beteg leszel, mert kint hideg van. De akkor tényleg csinálj úgy, mintha neked tök mindegy lenne, hogyan indultok el.

A olyan dologban, amit nem biztos, hogy meg tud egyedül csinálni: gyere, akkor csináljuk együtt/gyere megmutatom, hogyan kell, az egyiket én csinálom, a másikat te.

2011. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, persze nem csak egy-gyerekesek válaszát várom:) bár egykeként talán kicsit jobban elkényeztettem régen, mert ez a dacos hisztis és önállótlan korszak lassan egy éve tart és a nemfigyelek-oda-rá-stratégia befuccsolt. Már az oviban is panaszkodnak rá, itthon pedig.... hát, mondjuk úgy, engem is nagyon zavar.
2011. dec. 20. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Hiszti adodhat abbol is, ha mindent tiltasz neki, ha folyton csak azt hallja, hogy ezt meg azt nem szabad. Hagytad eddig önállosulni? Döntéseket hozni? Dolgokat csinálni hogy megbiztál benne? Ha nem találsz segitséget kérdezz meg egy gyermekpszihologust, neten is megteheted.

www.orvostudakozo.hu

2011. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én általában azt csinálom, hogy amikor látom, hogy kitörni készül a hiszti, akkor még az elején megpróbálom elterelni a figyelmét. Ez általában be szokott válni, csak nagyon gyorsan kell kapcsolni. Főleg akkor jön jól, ha valami nyilvános helyen vagyunk, mert ott azért nem szívesen csinálom azt, hogy oké, hát ordíts magadban, ez elég kellemetlen tud lenni.

Ha ez nem jön be, és kitör a hiszti, akkor bemegy szépen a szobájába, és akkor jöhet ki, ha lenyugodott.

De jobb még a legelején elcsípni a dolgot, és kicsit más megközelítésben megkérni ugyan arra. Pl. a fiamnál nagyon bejön, amikor nem hajlandó öltözködni, hogy versenyt csinálok az egészből. Gyorsan azt mondom neki, hogy "figyelj, versenyezzünk, melyikünk húzza fel előbb a cipőjét", aztán persze ilyenkor hagyom nyerni :)

2011. dec. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi,a verseny dolog nagyon jó:) persze a többieknek is köszönöm, hasznos volt.
2011. dec. 21. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:
43%

"Olyat ne amibe Apuka is szerepel, mert ő nincs velünk"


Meg is valaszoltad mi a baj. Sajnos a gyereknek szuksege van az apjara, eppugy ahogy az anyjara, ha nem az bizony problemakhoz vezet, mint pl a leirt.

Ilyenkor kellene ugyanis az apai szigor, hogy erelyesen raszol, es a hiszti idejere beviszi a szobaba/agyba/hisztisarokba, ahonnan akkor johet ki ha lenyugodott.

De ez csak egy peldaja annak, hogy szegeny gyerek hogy reagalja le a pszichologiai problemakat amiket az apahiany kivalt

2014. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!