Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereknek mit kell...

3 éves gyereknek mit kell tudnia? Hol kell tartania a beszédfejlődésben és értelmileg?

Figyelt kérdés

A nagykönyv szerint kérdezem, és ehhez képest érdekelnek a tapasztalatok.

Köszönöm


2012. jan. 2. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A nagy könyv szerint ezt:

[link]

Az én fiam áprilisban lesz 3 éves,és ezeket már mind tudja,kivéve az öltözködést,az nem mindig megy neki,bezzeg a vetkőzés.:-)Ja,és a pedálozás sem megy még neki,csak hátrafelé.

Ő már régóta játszik szerepjátékot,sőt a barátjával együtt is szoktak így játszani.Nagyon szociális,bárkivel elbeszélget,bármiről.(2 éves korától folyékonyan beszél,kérdez.)Ezeken kívül ő nagyon ügyesen kirakózik,és simán játszik hosszú ideig egy helyben ha érdekli a játék,pláne ha együtt játszunk.Hát kb ennyi.

2012. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebből a listából a fiam még alig tud valamit, pedig okos, ügyes gyerek, de ha egyszer meg sem próbáltam még rábízni az öltözködést, akkor hogyan is tudná, hogyan kell öltözni, cipőt fűzni. Közösségbe még nem jár, úgyhogy a többi gyerekkel sincs mélyebb kapcsolata, csupán időnként játszótéri kis találkozások. Szóval, ezek a lista elég relatív, nem szabad komolyan venni, inkább csak egy mutató. Az enyém még folyékonyan sem beszél. Márciusban lesz 3 és fiú.
2012. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem ha ez a nagykönyv, akkor nagyon el van tájolva.

Cipőt fűzni? Önállóan öltözni? Hát megnézném azt a 3 évest aki tényleg segítség nélkül tetőtől talpig önállóan felöltözik. És aztán befűzi a cipőjét meg megköti. (5 éves státuszon volt kérdés, tud e cipőt fűzni, gombolni)

Hintán sem hajtja magát, most volt az 5 éves státuszon, hogy kérdezték-szóval ez is 5 éves gyerektől elvárás.

És szerintem a rajzai sem felismerhetőek.Legalábbis nekem nem.- de mondjuk ott van, kört rajzolni nem tud, de felismerhető emberfejet igen-szóval ellentmondás is van benne.

2012. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

amiket az itt belinkelt és máshol is megnézett dolgokat látom van ami megy van ami nem.

tud:egy lábon szökdécsel,páros lábbal is,pedálozik,de felfelé még nem megy.szépen vetkőzik,cipőjét tépőzárral kezeli,hosszabb ideig is figyel dolgokra,visszamesél több hónappal előtti és a másnapi dolgokat is.kört már rajzol,de csak azt.szépen választékosan beszél,mesél kérdezz.jó kapcsolattartó.együtt érző és adakozó is.

amiket nem tud:nem színez,nem mond vissza verseket,nem öltözik,tud,de nem akar egyedül enni,nincs á ideje.

2012. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kicsit off, mert csak 2,5 éves a kisfiam, csak most kíváncsiságból én is megnéztem miket kéne tudnia

hát nekem ez fura, mert van amit egyáltalán nem tud pl egyedül felvenni a pólóját, de ugyanakkor pl az van írva hogy 1 színt megnevez, na ő már 2 évesen simán tudta az alapszíneket, az "én" és "te" névmásokat is régóta helyesen használja

2012. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 3. 08:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valtozo gyermekenkent. Nekem 3.5 eves a lanyom, de 3eves koratol biziklizik,igaz akkor meg toltuk ugy pedalozott,mara egyedul biziklizik,egyedul oltozik ,bugyi,zokni stb tetotol talpig,egyedul fogat mos, rollerozik,gorkorizik(gyerekgorivel),es fat tud rajzolni egyedul,ez az egy amit egyedul tud.Van egy 22 honapos kistestvere,aki kb, 2-3 honapja egyedul felveszi a polot,ami nem szuk teljesen ami szuk,csak az egyik kezet tudja beledugni,felveszi a nadragjat egyedul,es a cipojet teljesen onnaloan,ugral es 1 honapja tanult meg folyekonyan beszelni. Sokat szamit,hogy o 2. gyerek es mindent utanoz. Szerintem gyermek fuggo is,mert ki eben jobb ki abban.Valtozo nagyon,pl.egy ismeros kisfiu 3.5 eves szinten,mar ketkereku biziklin megy, es dinokat rajzol egyedul,meg farkast. Neha en erzem,hogy mi vagyunk lemarada...:)Valtozo mit tudnak:)Szep estet.
2012. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!