Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hós gyereked (fiú/lány? )...

20 hós gyereked (fiú/lány? ) mekkora, miket"tud", mit csinál a legszívesebben? Hányadik gyereked? Lesz-e kistesó? Mivel lepett meg a leginkább? Megy-e/fog-e menni bölcsibe?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom van,szépen (és folyamatosan)dumál,énekel,táncol.Egész nap dolgozik,pelenkázza a babáit,rajzol,takarít-törölgeti a padlót,ajtókat.Imádja a könyveket,mondókákat.Első gyermekünk,jövőre tervezzük a tesót,majd csak oviba megy,max.napközis foglalkoztatóba tavasszal,hogy legyen gyerekek között.

A legjobban a szövegeivel lep meg,azt imádom amikor"megölelem anyát"közben sok puszit ad,meg már mondta,hogy szeretlek anya:))de talán a legmegragadóbb az volt amikor véletelenül megkarcolta az arcom,átölelt és azt súgta a fülembe:semmi baj anya..akkor azért elmorzsoltam egy könnycseppet..

2012. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 hónapos, 83 cm, 10,5 kg. Legszívesebben pakolászik, leginkább a konyhában. Imádja tépkedni a palacsintát, tésztát edényekbe bakolni, lisztet szórni, a kiskésével "aprítani", a frissen mosott ruhákat a házban széthordani és betakargatni vele a plüssöket... Első gyermek, egyenlőre nem lesz több, még pár évet szeretnék várni (a férjem ugyan nagyon fűz, de eléggé elfáradtam mivel még nem alussza át az éjszakákat). Meglepni, hát nemrég bejött a WC-be tépett papírt hogy majd most ő segít nekem törölni:)

Csak pár szót tud. De azokat folyton gyakorolja:))

Bölcsis nem lesz, mivel még javában szopizik napközben. Szerintem ez nálunk ki is fog maradni, csak ovi lesz.

Mesélj Te is a gyermekedről!

2012. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kislányom az átlagnál nagyobb: 90cm, 14,7 kg. Első baba, tervezzük a kistesót. Ő még keveset beszél tisztán, de igyekszik megértetni magát. Szereti, ha mondókázunk, mesekönyvet nézegetünk, bujócskázunk, fogócskázunk vele. Nagyon mozgékony és jól mozog. Nagyon eleven. Alig eszik, viszont éjjel is megébred még 2x-3x és tejet kér. Hét hónapig tudtam csak szoptatni. Jól elvan nélkülem félórákat, de aztán keres. A vécére is bejön. Ő tépi le a papaírt és ő is próbélna segíteni megtörülni:). Amikor öltözködöm, mindent abahagy áhitattal nézi, símogatja a csupasz bőröm. Ha feszült harap, mar, de utána azonnal megpuszil azt mondja bocsi, meg szeret. Ha észreveszem a szándékot és szólok: "nem harap, símogat", akkor tényleg símogat. Azt hogy szeretlek", de még csak én értem:). Be van iratva a bölcsibe, de még nem vittük. A doki javasolta, hogy talán "megtanulna enni". Nem a tehnikával van baj, az evőeszközöket meglepően jól használja. Ő is leszedi a vizesruhát a szárítóról, régebben a csipeszeket is szedte szét(mostanában nem használom, bent). Mindig mondja melyik ruhadarab kié. A rajzolás csak pár percig érdekes számára. Ki-bekapcsol mindent, amit elér, aztán szól, ha valami villog, elindult, ha valamit kiborított, elszakított, mindig odavezet, kézzel-lábbal magyarázza. Amivel meglep: ha kiürül a kávéscsészém, poharam, kiveszi a kezemből, viszi a konyhába és az asztalra teszi. Ha anyósom szertehagyja a szemüvegeit, szépen behajtja a szárukat és viszi a helyükre, a nagyi szobájába, az éjjeliszekrény fiókba. Ha megkérem kiviszi a piszkosruhát a szennyeskosárba. Ha utcai ruhába öltözöm hozza a cipőmet, keresi a táskámat. Amikor indulunk mutatja a kulcstartót, hogy vegyem le a kulcsaim. Az utcán gyakran köszön idegeneknek is, minden kutyát megnéz, "megszólít", minden állatot és motort észrevesz falon, reklámon, stb. A tévéből egy dolog érdekli Volksvagen reklám:). Két fa kirakója van. Minden figurának tudja a helyét, de nem tudja pontosan beilleszteni még. Van egy távirányítos autója, nem a mozgása érdekli, hanem a távirányitóvezeték összeillesztése, szétszedése:). Mostanában valamelyik plüst, vagy babát viszi magával, ha sétálni indul. Egy nyuszika a kedvenc. Őt néha "etetni" is próbálja. Meg babakocsiztatja őket, de a narancsokat is!:)

Várok további válaszokat még! :)

Sok örömet mindnyájatoknak! :)

2012. jan. 10. 01:50
 4/6 anonim ***** válasza:
20 hónapos lesz a kisfiam 27-én.Sokat beszél,de még nem mondatokban.Ha valamit odaad, akkor mondja,hogy tessék,köszi.Köszön.Házias, szeret sepregetni, mindent törölget vizesruhával. Ha megkérem hozza a szemeteslapátot, a seprűt. A szemetet a kukába rakja, a tetejét rá is teszi. A párnájával senki nem aludhat, csak ő.Kedvence a kakaó (mondja is),vonatok (ebből van külön 1 ami a kedvence, megismeri és nevén nevezi.Apukám vasutas és a 2 öcsém is vonatmániás, így tudta kitől tanulni). Sajnos így mindene a Thomas.Szereti még az autókat.Mondókákba a cirmos cica haj, a kedvenc. Néha pisil a bilibe. Mondja is,hogy pisi, hozza a bilit, szól,hogy tata,de akkor már a pelusba van. Kistesót kicsit később szeretnénk. 13 kg és 90 cm. Fogacskákkal hogy álltok?Az én kisfiamnak a 17.-18. jön, avval kínlódunk:(E.
2012. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fogacskák: 12.
2012. jan. 18. 01:28
 6/6 anonim ***** válasza:
16 foga van, úgy hogy az egyik szemfog kimaradt és a leghátsók kezdtek jönni.
2012. jan. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!