Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a jó adag egy 3 éves...

Mennyi a jó adag egy 3 éves gyereknek étkezés terén? Mennyit eszik 3 évesed?

Figyelt kérdés
Fiam sose volt nagy evő,addig eszik még nem éhes,aztán már szalad is,ami nem is baj,de kiváncsi vagyok mennyi egy normális gyerek adag,nem az amit mi beletömnénk,hanem ami tényleg az ő korának való.pl fél vagy háromnegyed szelet kenyeret eszik meg.1 merőkanál főt ételt eszik ,sütit nem,joghurt 2,3 naponta, gyümölcs 1 banán 1 alma és 4,5 mandarin.
2012. jan. 17. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 3 éves múlt szeptemberben és brutálisan keveset eszik:)de már nem idegesítem magam. Leírom az adagokat:)

leves: egy merőkanálnyi

főzelék: egy bő merőkanálnyi

fasírt: fél

pörkölt: két kocka hús egy marék tésztával

rakott akármi: egy maréknyi

muffin: egy fél

kifli: egy nagyed

banán: fél

alma: egy egész

mandarin: 1 db

joghurt: semennyi:)

májas: egy karika

nyers zöldség: semennyi

tej: 1,5 dl

mekis hambi: max. fél

nem reggelizik, csak kakaót

kb. 12 kg:))))

a másik gyerekem 9 hónapos és már most többet eszik:)

2012. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ó ha egyszer az én háromévesem enne meg egy merőkanálnyi levest vagy főzeléket.... A másfél éves fiam kétszer annyit eszik, mint a nővére. De nem aggódom, mindkét gyereknek teljesen normális a súlya, ugyan nem tudom, hogyan, de ez van.

Amúgy csak összehasonlításként:

-joghurtból a fiam kettőt, a lányom egy felet eszik meg

-banánból a fiam kettőt, lányom felet

-levesből fél merőkanállal a leányzó, egy egésszel a kissrác

-tésztaféléből (nem édes, mert azt a lányom meg se eszi), pl bolognai makaróniból mindketten egy bő merőkanállal (ez a kedvence a csajszinak)

- főzelékből: a lányom jó, ha egyáltalán megkóstolja, a fiam egy bő merőkanállal eszik belőle

- fasírozott: a lányom egy felet, a fiam kettőt

Sorolhatnám még, de nagyjából ez az átlag mindenből. De nem beteges, normál súlyban van, jól fejlődik, így nem aggódom.

A gyerekorvosunk ennyit mondott erre: tudja, anyuka, vannak gazdaságos és kevésbé gazdaságos motorok...

:-))

2012. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 éves a fiam elég jó evő, 14 kiló, nyúlánk, jó alkatú kölök


adagjai:

1 müzlistál leves (lé alig, tele zöldséggel, tésztával)

fél alma

tízóraira vagy uzsira 2 szelet formakenyérből szendvics

2 sült csirkecomb (alsó), sült krumplival vagy 2 maréknyi főtt rizzsel

mindenhez eszik valami zöldet pl paradicsomot, ubit, savanyú ubit, savanyú káposztát

joghurtból 1 egészet

uzsonnára 1 egész nagy pogácsát (nagyobb, mint az öklöm)

1 sajtburgert simán benyom krumplival

tésztából müzlistálkányit

főzeléket nem eszik, utálja, de cserébe mindenféle gyümit és zöldséget megeszik főzve, párolva, nyersen

2012. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.nagyjából egységes a kép:)bár 2 csirkecombot szerintem 20 évesen fog megenni.egyébként azért is kérdeztem mert mi szülők néha hajlamosak vagyunk a mi adagunkhoz mérni az adagjukat és túletetni őket.láttam az dokumentum filmet és ott egy alsós iskolás csopin nézték az étkezést a rendes adagjuk ami egy dietetikus szerint nekik kell,pont annyi volt amennyit néha kiszedek a fiamnak.szóval azért annyira nem vészes a helyzet szerintem.
2012. jan. 18. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3 éves,és a napokban jóformán úgy 2 falat mindenből...nem aggódom,most biztosan nem nő,ugyanis észrevettem hogy mikor nyúlni fog,rengeteget eszik,olyankor folyton éhes,többet eszik,mint én.Viszont mikor leáll,akkor jóformán semmit nem eszik,karalábén és gyümölcsökön kívül,abból bármennyit:),ja és husit,azt imádja.

egyébként 13,5 kiló és 96 centi,szerintem normális,alkatilag is csini,formás,tehát nem aggódom.

2012. jan. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!