Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnek milyen bicikli...

3 évesnek milyen bicikli való? Mire kell figyelni a vásárlásakor?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A kerékpárok magassághoz igazodnak. Az én 3 éves fiamnak 16-os bicója van. Tavaly vettük, akkor még teljesen le volt engedve az ülése, de már emelni kell neki. Most 104 cm.

Itt egy link hasznos infókkal: [link]

2012. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, átfutottam gyorsan, de alaposabban el fogom olvasni.

Azonnal jött egy kérdésem. A pontosan 3 éves, de magas gyerekemnek 16"-os vagy 20"-os biciklit kellene venni?

2012. jan. 19. 13:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Kisebb bringát vegyetek, mert az ülését lehet felfele állítani. A 20-as bringát nem biztos, hogy bírja majd tekerni, még nincs olyan ereje.

Nekem is 3 éves a gyerekem, 104 cm, 12-es bicója van, ez jó neki, a 14-16-stb bringákat nem bírta rendesen, nem volt sikerélménye. Mivel lehet állítani az ülést, kb 2 évig fogja tudni használni kényelmesen!

2012. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 évesen 12-es bicajt tekert, de ugyan az ülést lehet feljebb állítani, mégis olyan fura az egész. Mintha kicsi lenne neki a bicikli.

Most 4 évesen kap egy nagyobb bicajt.

2012. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

Bocsi, de most jobban utánanéztem, rosszul emlékeztem. A kisfiamnak 14-es kerót vettünk a Hervisben. Pont olyat mint ez: ***** A kék színű, Scirocco Hunter. Mikor az üzletben tavaly vásároltuk, akkor ott volt mérettáblázat és azért vettük meg ezt, mert aszerint a 12-es már kicsi lett volna, a 14-es pedig határon. Egymás mellé tettük a 12-es és 14-es bicót, az ülésmagasságuk egyforma volt, a kerékméret adja a számozást. Így mi megvettük a 14-est. A 16-os még nagy lett volna. Az eladó is ezt ajánlotta. Hazavittük, a gyerek kipróbálta. Igaz, hogy eleinte szokni kellett, hogy ezt tekerni kell, mivel előtte nagy motoros volt, de nagyon hamar belejött. Ha tudjátok vigyétek magatokkal a gyereket és üljön rá és meglátjátok, hogy leér-e a lába, kényelmesen fel tud-e rá ülni és ha van hely, akkor esetleg tekerhet kicsit (meg persze ha az eladók is engedik). Mi úgy hoztuk el, hogy a gyerkőc nem volt velünk, de mondta az eladósrác, hogyha mégis nagy lenne, akkor másnap visszavihettük volna és kicserélték volna 12-esre.

Még egyszer bocsi a félrevezetésért....



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem vezettél félre, mert a témában még homály vagyok...

Mindenképpen elvisszük, aztán majd ha nem lesz ott, meg is vesszük.

De ezek ilyen árban vannak? Én azt hittem, 15 ezer körül már kapunk. Tervezzek inkább 20 ezer körül?

2012. jan. 19. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes szétnézni, biztos van olcsóbb is. Mi sem akartunk olyan sokat rákölteni, de egyrészt időnk sem volt nagyon mászkálni, a férjem amúgy sem az a "szétnézős" fajta, így mi megvettük. Mi még sajna harmincakárhányezerért.... :S

De mindenképpen kerékpárszaküzletet javaslok, ahol be is tudják állítani, illetve tudnak segíteni a választásban. Szerintem nézz szét néhány helyen és a gyerekkel csak olyan helyre menj, ahol tényleg láttál olyat, ami árban is jó és tetszik is, kényelmesnek tűnik. Legalábbis az én fiam képes lenne az első helyen kiválasztani azt, ami neki tetszik ránézésre és nem érdekelné sem az ára, sem az, hogy mennyire praktikus. :) De szerintem ez a legtöbb 3 évesre jellemző....

Esetleg a neten is szétnézhetsz webshopokban, hogy milyen árakon vannak és akkor már lesz egy konkrétabb elképzelésed, viszonyítási alapod!

2012. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 21. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!