Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha (hááát enyhén szólva)...

Ha (hááát enyhén szólva) utálod az anyósod, akkor is elengeded hozzá (pl. :nyaralni) a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyós rövid jellemzése (igen amit megengedek magamnak...):kétszínű és... most írhatnám a többi rossz tulajdonságát is, csak van egy kis bökkenő HAZUDIK is.pl.:gyerekemnek valami baja lesz, akkor is képes lenne(szerintem) a pofámba hazudni.Szóval ami zöld és elötetek van ő arra azt mondja, hogy kék-szemrebbenés nélkül.Szóval a lényeg bíznátok olyan emberre a gyereketeket, akiben ti magatok nem bíztok?(igazából ez a kérdésem).
2012. jan. 25. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

én nem engedem el. eddig (mondjuk még csak 4 éves a gyermekem) nem engedtem el. Megmondtam neki, hogy majd 10 éves korában, ha akar, mehet. addig csak velünk, a szüleivel :)

Eleinte nem fogadta el, de rájött, hogy ez nem fog változni.

2012. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

nem.

de mivel az anyósod, mégis csak illene néha-néha ott hagyni a gyereket. sajnos a fiúkkal anyós is jön :S

2012. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kööööszönöm :), élnek még emberek a földön.
2012. jan. 25. 15:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok... ha nem is nyaralni, de esetleg 1-2 napra, vagy egy-egy délutánra gondoltam.
2012. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz örülni a válaszomnak, de én igen. Az én első anyósom rémálommá vált, amikor elhagyott minket a fia. Iszonyatos dolgokat hazudozott össze rólam, hogy a fia patyolatfehér maradjon a falu előtt. Szétszórt volt amúgy is, és sosem volt a takarítás nagymestere. Ő is szerette elferdíteni a dolgokat. De a gyerekek imádták, én meg úgy gondoltam, a gyerekeimnek joguk van mindkét nagyszülőhöz. Így hát továbbra is vittem Őket hozzá, sőt nála is hagytam a gyerekeket. És ahhoz képest, hogy tényleg "érdekes" egy nő, soha semmi bajuk sem lett. Az már csak hab a tortán, hogy amikor rájött, hogy nem szakítom el tőle az unokáit, rohamos javulásnak indult a kapcsolatunk.

Nálam egy kizáró ok lenne, az alkoholizmus.

2012. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de ha csak belegondolok elkap az ideg.A kert végén nincs kerítés-erdő van stb.Na meg persze egy vén "hüpi".
2012. jan. 25. 15:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Én erdőben lakom, szintén nincs kerítés, mégsem tekeregtek el soha a gyerekek :-) Gondolom, Ő is odafigyelne, hiszen a férjedet is felnevelte valahogy.
2012. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha egyébként a gyereket rá lehet bízni és a gyerek is szereti,akkor igen!

Itt nem a ti viszálykodásotok a lényeg,hanem a gyerek! Neki jó, ha van nagyija. Barátnőm szinte nem is áll szóba az anyósával, mégis szinte heti rendszerességgel nála vannak a gyerekei, mert imádják a nagyit! Ezért kénytelen volt az önzőségét félretenni!

2012. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha "csak" engem bánt vagy velem nem jön ki stb. de a gyerekekkel meg jól bánik és semmi bajuk sincs mikor nála vannak, akkor elengedném. (bár vinné de az én anyósom még így se viszi őket meg nem is jön meg semmi pedig én már lexarom hogy rólam mi a véleménye).
2012. jan. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most szültem meg a második gyerekem.Amíg a kórházban voltam (11 nap, túlhordással befektettek) a másfél éves fiam anyáméknál volt, férjem dolgozott.

Megszületett a baba, férjemet felhívta a testvére, hogy mégis mi hogy gondoltuk, hogy nem kértük meg anyóst a gyerekvigyázásra, miért csak az én szüleimnél van.

Hát azért, mert abszolút nem bízok meg anyósban. Nyilván az én hibám is, de még nem töltött el soha egy óránál hosszabb időt kettesben a fiammal (akkor is csak azért, mert a kérdezésem nélkül elvitte sétálni,én meg nem tudtam, hova tűnt a gyerek) Kisebb korában volt, hogy veszélyeztette a gyerek testi épségét (otthagyta a kanapén az alvó gyereket, mikor már rég forgott) és amúgy ő kislány unokát akart, megmondta nekünk, szóval nem is a szíve csücske. Volt, hogy kivitte az udvarra játszani, mondván főzzek nyugodtan,egy óra múlva meg nézem, a fiam ott áll egyszál magában, mert anyósnak közben más dolga akadt, és otthagyta. (akkor talán egy éves volt)


Én meg csak azért, mert az egyik nagyinál volt, nem fogom a másikhoz is elküldeni, mert így igazságos. Itt nem ez a fontos, hanem a gyerek testi épsége, egyenlőre.

Emellett nem tartom távol a fiamtól, megyünk hozzá rendszeresen, most ő is jön, mert másodjára kislányunk született, csak a felügyeletére nem fogom bízni, még pár évig biztosan.

2012. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!