Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás gyerekek mikor kerülnek...

Óvodás gyerekek mikor kerülnek ágyba este? Úgy gondoltam, ha ovis lesz, már 8-9 között le tudom fektetni, de semmi változás.10 órakor alszik el, mert ebéd után 2-2,5 órát alszanak oviban. Addig meg nem fárad le eléggé vagy nem tudom.

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Enyém ugyanúgy fél 9-kor megy aludni, mint amikor nem volt ovis. 2 órát alszanak az oviban. Ha itthon van, ha nincs ovi, akkor 3 órát alszik napközben, de akkor is fél 9-kor megy aludni este.
2012. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim 8 körül alszanak el. LEgkésőbb ilyenkor jövök ki a szobájukból, olvasás után. 5 perc múlva már alszanak is.

Reggel viszont 6 óra körül ébrednek.

A kétévesem délben 2-3 néha 4 órát alszik.

A nagy (4 éves) jó ha egyet, mindig minden ürügyet kitalál, h ne aludjon, tény mindig kevés volt az alvásigénye. Oviban se alszik minden nap.

2012. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy azért nem sikerül összehozni a 8-9 órát, mert az enyém viszont reggel hétig alszik?:)
2012. jan. 28. 15:06
 4/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Enyém is 7-ig alszik reggel.

A te gyerekednek biztos kevesebb az alvásigénye, ilyen is van.

2012. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Enyém fél 10 előtt szinte soha:( ha alszik az oviban, egyszerűen nem álmos estére. Reggel 7 után ébresztem. Ha nem alszik délután (itthon), akkor fél 9-9 este, mire elalszik. Neki kevesebb az alvásigénye az átlagnál.
2012. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3,5 éves,bölcsis. Sosem volt nagy alvásigénye,bölcsiben általában 1,5 órát szokott aludni,este pedig 10 óránál hamarabb nem tudom lefektetni:( Reggel fél 7 körül ébred.
2012. jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 éves és fél 10 és fél 11 között alszik el este. Reggel, ha megyünk oviba, akkor 6-kor keltem, ha nem megyünk oviba, akkor kel, amikor akar és nem alszik délután. Az oviban nagyon ügyesen alszik, de akkor este kínszenvedés, mire elalszik. Ráadásul, most még délután nem is mennek ki, este meg már sötét van, mire hazaérünk. Gondolom, ha kijön a jó idő és még elmegyünk ovi után a játszira is, akkor könnyebben megy majd az alvás. Remélem.
2012. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Húha!Csak nézek itt 10 óra meg fél 11!Az igen!Akkor az én gyerekeimnek nagyon jó alvókájuk van!A kisebbik 3 éves ő már 6:30 kor ki van dőlve max 7 óra!A nagyobikk 5éves 7-7:30 körül mindig alszik!6 kor van mese!Aztán tv-t néznek a szobába és azon alszanak el!
2012. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
akkor szerencsés vagy, becsüld meg a jó alvókájukat:))))
2012. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én már kezdek kiakadni. A nagy 5 éves. Ha alszik az oviban akkor 10-fél 11 mire elalszik. A kicsi 26 hónapos. Ő 12.30-és 14.00 között elalszikm valamikor, és max 16.00 kor ébred. Ezután viszont éjfél előtt nem tudom letenni.

Ha nem alszik délután akkor kidől 6-7 körül, és hajnalban fent van, rosszabb esetben éjfélkor. Ha alszik akkor ha megfeszülök sem tudom elaltatni hamarabb mint fél12-éjfél. Reggel fél hétkor kelünk. Én már dolgozok, de lassan megőrülök. Nincs 10 percem nélkülük otthon nyugiban. A munkahelyen persze nincsenek, de ugye az sem nyugodt. Nem bírok hónapok óta kikapcsolódni kicsit.

2012. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!