Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom tavaly nyár óta...

Kislányom tavaly nyár óta nappali szobatiszta, de éjszakára adnom kell még rá pelust. Normális ez?

Figyelt kérdés

Mikor lesz hogy nem kell már éjszaka pelus?Elég sok idő eltelt már.Van amikor reggelre nincs pisi a pelusba,de van amikor nagyon tele van.Nappali alváshoz már nem igen kell pelenka.(febr-ban lesz 2,5 éves)


Tapasztalatokat várok!

Köszönöm!


2012. jan. 28. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most viccelsz?

5!!! éves korig normális az éjszakai bepisilés, addig nem is foglalkozik vele az orvos.

Nagyon ügyes a kislányod, hogy nappal már szobatiszta, ne aggódj miatta. Először a nappali alvás közben marad el a pelenka (látom ez már megvolt),aztán éjszaka. A kettő közt több idő is eltelhet,akár 1-2 év is.


Az én lányom pl rég szobatiszta nappal (2év 8 hós), éjszaka is az volt már 3 hónapja, vagy kicsit több is tán,de most megszületett a tesója, és újra bepisil minden éjjel.

Ennek kapcsán beszélgettünk a gyerekorvossal, ő mondta,hoyg kb 5 éves korig normális az éjjeli bepisilés.

2012. jan. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Az én lányom is már 2,5 évesen nappali szobatiszta volt, ehhez képest 4 (!) éves koráig éjszakára pelenkáznom kellett. Nem feltétlenül azért, mert bepisilt, hanem ő volt bizalmatlan magával szemben és nem mert pelenka nélkül aludni.


Aztán a 4 éves szülinapján olyan későn ment el az utolsó vendég, hogy a lányom elaludt a nappali kanapéján, én meg nem akartam felkelteni, hogy átvigyem az ágyába, vagy ilyesmi, csak betakartam őt. Amikor másnap reggel felébredt, és ő maga is meggyőződött arról, hogy nem pisilt be, csak akkor kezdett el bízni magában. Azt követő 1-2 évben talán 2-3 alkalommal volt egy kis baleset, de az még bőven belefért...

2012. jan. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugye Te sem gondolod komolyan, hogy 2,5 éves kislánytól azt várod, hogy éjjel is szobatiszta legyen? 5 éves korig teljesen normális, ha éjjelre kell pelenka.
2012. jan. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk egy fél év telt el a nappali és az éjszakai szobatisztaság között.


Így lett éjjel is szobatiszta:

Megszüntettük az esti tej ivást, 6 után már csak korlátozottan kapott innivalót. Vizet..

És mondtam neki, ha nem kell pelus, olyan nagylány lesz, kap egy Barbiet, amire már rég óta vágyott. Érdekes, attól a naptól nem pisilt be, egy hét múlva megkapta a babát.

2012. jan. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 és fél éves kislányom nappal már több, mint egy éve szobatiszta, de éjjel még mindig pelenkás. Nem aggódom miatta. Ráér még.
2012. jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 éves, nyár óta nappalra nem kell, a nappali alváshoz való pelust nemrég hagytuk csak el, pár hete. Éjszakára még mindig kell neki.
2012. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!