Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire utal ha "tikkel" a gyerek?

Mire utal ha "tikkel" a gyerek?

Figyelt kérdés
3 éves a lányom és pár napja észrevettem, hogy a bal szemével gyakran "Tikkel". Normális ez?
2012. febr. 1. 19:11
 1/8 anonim válasza:

Én megmutatnám a helyedben legalább a gyerekorvosnak, ő meg tudja állapítani, hogy tényleg tikkelés, vagy nem is az.

Nekem a kisfiam tikkel k.b. 3/4 éve. Most 5 éves. Csücsörített és a szemét szorította közben össze. Elvittük neurológushoz, ő először nem írt fel gyógyszert, hanem egy arctornát javasolt, amit naponta kellett csinálni. Állítólag ettől a 80% abbahagyja. Nos, mi a maradék 20-ban lehettünk, mert ettől még többször csinálta. Kétségbe voltam esve, de gyógyszert nem akartam neki adni, és sokan nyugtattak, hogy elmúlik idővel. Aztán el is múlt, de pár hét múlva visszajött, megint elmúlt és így tovább.. És változtatja a tikkelés módját is, most egy ideje köhécsel, de én tudom, hogy nem azért mert beteg.

Állítólag ha feszült, akkor tikkel, más a körmét rágja.

Pubertásra a legtöbb gyerek kinövi.

2012. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!

3,5 éves gyerekemen így jött ki az ovi kezdés és a kistesó érkezése. Ő nagyon tikkelt ,azt hittem néha még a szeme is felakad. Voltunk neurológusnál, mondta hogy pszichés,amit tehetek hogy úgy teszek mintha nem venném észre, ne is szóljak érte. Teljesen elmúlt, kb 1 hónapig tartott.

2012. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Igen, úgy van, nem szabad rászólni, hogy ne csinálja, figyelmen kívül kell hagyni!
2012. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is van kistesó, és a dackorszakát is éli, elég sokszor rászólok. Nálunk is van körömrágás és ajakrágás is. Úgy érzem sokat foglalkozunk külön is vele, nem tudom mitől vannak nála ezek a szokások. Nekem úgy tűnik akaratlan ez a szemmozgás. Biztos ami biztos felhívom a dokinkat. Köszi a válaszokat.
2012. febr. 1. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók is írták az esetek döntő többségében pszichés háttere van (sokszor nekünk felnőtteknek fel sem tűnő dolgok érintik meg a pici lelküket, amik így törnek felszínre) amit idővel kinőnek (de lehet, hogy felnőttkorban is előhozzák lelki válságok, vagy stresszhelyzetek). Kisebb részében van neurológiai háttere. Ezt a hozzáértő doktor ki tudja szűrni.
2012. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is sokszor tikkel. Ő 2 évesen kezdte pislogással, ami abbamaradt, majd 4 éves volt, mikor terhes lettem a tesójával, amikor újrakezdődött. Köhécslés, nyögdécselés, ugrálás, vállhúzogatás, fejrángatás, szipogás... Voltunk vele a Vadaskert alapítványban, mert ahogy utánaolvastam, ezzel ott foglalkoznak. Nem pszichés eredetű, hanem genetikai, tourette-szindróma a betegség neve. Természetesen nem minden tikkelés ez, de nála fennálnak a tünetek (mozgásos+hangadásos tic is van, több mint 1 éve tart és nincs 2 hónapnál hosszabb szünet). Szerencsére ő a nagyon enyhe kategóriába tartozik, mert közösségben alig csinálja, és nem is folyamatosan tikkel, hanem kb 2 hétig csinálja, utána tart 1 hónap szünetet. Reméljük, hogy nem fog súlyosbodni, és hogy kinövi tinédzsrekorára.
2012. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Niki0126 válasza:
Sziasztok! A kisfiam is tikkel. 4 eves mult,kb fel eve jott ki rajta. Pislogassal,neha abbahagyja egy darabig,aztan elojon. Most ott tartunk,hogy sohajtozik. Foleg este lefekvesnel jon ki rajta. Es melle izeg mozog hosszu perceke at. Ha elalszik abbamarad. Mi is decemberben megyunk a vadaskertbe. Voltunk neurologusnal nem talalt semmit. En ugy latom,hogy fel este,csak tv mellett alszik el. Holnap kezdunk egy pszicholgus kezelest. A vadaskertben mit csinalnak vele?
2014. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Mi lett a gyerekekkel?
2022. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!