Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Póráz két végén?

Póráz két végén?

Figyelt kérdés

Nos, tudom, van pár hasonló felvetés, de én más szemszögből közelíteném meg a dolgot.

Fiatal óvónő vagyok, és voltam már kint huzamosabb ideig Belgiumban és Angliában. Ott nem tabu az ilyesmi, nem nézik rossz szemmel ha valaki ilyet használ. Ott bébiszitterként naponta használtam a gyerekpórázt. És meg kell mondjam, hogy nagyon praktikus dolog, könnyen lehet vele vezetni a gyereket. Ha a kutyákat lehet ezzel irányítani, a gyereket miért nem? Milyen alapon ítélik el?


Én saját tapasztalatból mondom, hogy nem elítélendő dolog, ha valaki a gyereket a pórázzal tartja kordában.


Mi a véleményetek?


2012. febr. 2. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is külföldön élek és itt is nagyon sok anyuka használja a pórázt!

Én nem használom(de nem is itélem el)

pdig én is nagyon sokat futkosom a két rosszcsontom után mert mindig a kocsi elé szaladnának vagy nem oda mennek ahova kell!

Nem tudom miért nem,de nem raknám rá a gyerekeimre!

2012. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekem a másfél évesem elég jól hallgat, úgy megyünk sétélni hogy tudjam kordában tartani, most póráznak a kapucnit használom.


De jön a tesó akkor 21 hós lesz és lehet beszrzek egy ilyet, mert a testvérfellépöröl meglépni nagyon egyszerü és nagyon félek töle. de majd meglátom.


én mondjuk megtanítottam a kézfogásra, és ha nem hajlandó fogni a kezemet babakocsiba már ülhet is be, persze úgy csinálom a sétát, hogy legyen neki rohangálos része is.


De minden ember azt csinál amit akar, én nem hinném hogy a gyermeket befolyásolná fejlödésében ez, így nem vagyok ellene.

2012. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a megoldás annak jó, aki nyüzgő városban él, és fél, hogy a gyerek elszalad, kilép az autó elé.Ha én ilyen helyen élnék, akkor én is pórázon vinném:)

Én még azt sem szeretem, ha a fiam motorozik az utcán, mert nem hallja, ha jön az autó, vagy kiabálok neki.

2012. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

41 éves vagyok, és emlékszem, hogy az öcsémet (5 évvel fiatalabb) Anyu vezetgette pórázon illetve olyan hám-szerű volt inkább, amikor járni tanult nagyon nagy segítség volt neki. Amikor ezt így felnőtt fejjel elmeséltem, teljesen hülyének néztek...

Nem ítélem el egyátalán.

2012. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem használtam, de mielőtt a gyerekeim megszülettek, arra gondoltam, hogy ha nagyon izgágák lesznek, akkor beszerzek egyet. Szerencsére a nyugodtabb fajtából valók. :-)
2012. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg, régebben használatban lehettek ilyesmik (a 4. hozzászólóhoz kapcsolódva írom ezt). Ismeritek ezt a diafilmet? Egy kocka belőle :-))

[link]

2012. febr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A negyedik vagyok. Igen ilyesmire emlékszem :) köszi, aranyos nagyon a kép :)
2012. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is láttam múltkor egy ismerős anyukát, aki ezt használta. Nagyon praktikus, főleg piacon, vagy nagyobb áruházban, ahol elég egy pillanatra félrepillantani, és már el is tűnt a gyerkőc:)

Én a forgalomtól nem félek, mert mindig én megyek az úttest mellett, a kicsi meg a fal mellett, és fogja a kezem, vagy a babakocsit.

Nem tudom én sem megmagyarázni, hogy miért nem használnám, egyszerűen idegenkedem tőle, de valóban nagyon hasznos eszköz.

Különben nekünk a kutyáinknak sincs póráza, két vizslánk van, a kicsinek van világítós nyakörve, más nincs

2012. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem gusztustalan dolog!nem ítélek el senkit, de én nem tenném a fiamra!Pedig nagyon akaratos...

De ha anyukám 4 pici gyerekkel el tudott jutni A-ból B-be forgalmas helyen póráz nélkül, akkor azt hiszem én is képes vagyok 1,vagy később 2-3 gyerek koordinálására....

2012. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem aki nagyon tiltakozik ellene,az nem látott ilyet élőben.
2012. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!