Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, segélyekből...

Mit gondoltok, segélyekből fel lehet nevelni több gyereket?

Figyelt kérdés

Én kicsit felháborítónak találom ezt!

Tele a tv hogy ez meg az sir nem tudja nevelni a gyerekeit mert nem dolgozik senki!

Ki válna igy gyereket?

Ez számomra érthetetlen hogy 23-35 éves nők igy gondolkodnak!

És eggyre több aki 16-18 évesen szül és nem tudja nevelni mert pénz meg nuku!Persze tisztelet a kivételnek mert én is 17 évesen szültem van két gyönyörű gyerekünk és mindenünk megvan!De akinek nincs miért válalja be?


2012. febr. 7. 10:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van, akinek az egyedüli jövedelemforrása a gyes v a családi pótlék. Persze ez a gyerekre nézve óriási felelőtlenség, mert ebből pl 3 embert nem tud eltartani (apa, anya, gyerek).
2012. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
.
2012. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Falun lakom, jó barátnőm a védőnő. És szokott mesélni ezt azt. A kisebbség legalja, (nem vagyok fajgyűlölő leszögezném, van cigány barátom, dolgosak, rendesek) aki koszban, putriban él, több gyereket is felnevel pusztán a segélyből. A babakocsik és a ruhák a telepen generációkról generációkra öröklődnek, nem számít ha már szakadt itt-ott vagy épp mindenütt. Fát ha sikerül lopni, akkor fűtenek, ha nem akkor vagy túl éli a csecsemő vagy nem. A csecsemőt 3 hónapos korától etetik szilárd táplálékkal, úgy hogy az anya vagy apa rágja meg nekik. Kiságy nincs, párnába, dunnába altatják a babákat, még sincsen bölcső halál.

Ők például nem vállalják, csak úgy sikerül, hogy nem védekeznek ellene, és a gyerekek felnőnek. Nem mondom, hogy gyönyörűek, de egészségesek.

Summa sumárum : igen fel lehet nevelni több gyereket segélyből, csak nem mindegy, hogy hogyan.

2012. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Egyet ertek veled abban, hogy elitelendo, ha valaki a segelyekert szul gyereket, de had meseljek neked a sajat eletemrol.

Kulfoldon elunk. A parom evekkel ezelott egy balesetben munkakeptelen lett. Pincerkent dolgozott, de a terde annyira megserult, hogy mar nem kepes allo munkat vegezni. Sokaig itthon volt, probalt irodai munkat talalni, de nem jart sikerrel. En is vendeglatasban dolgoztam, jo fizetesem volt, amibol ketten jol megeltunk. A kislanyunk vedekezes mellett csuszott be, fel sem merult bennunk, hogy elvetessuk, mert mar regota vagytunk ra, de az anyagiak sosem engedtek. A terhesseg alatt vegig dolgoztam es a parom is visszament a vendeglatasba, dolgozott par hetet, aztan ujra itthon nyomta az agyat, aztan megint pincerkedett, es ez igy ment, amig ujra volt eleg ledolgozott munkaideje munkanelkulihez. Kozben megszuletett a lanyunk, sok adossagot halmoztunk fel, a szamlakat es a lakbert mindig befizettuk, es a gyerek is mindent megkapott, de nekunk gyakran nem volt mit enni. Visszamentem dolgozni, de nem javult az anyagi helyzetunk. A parom ekozben beiratkozott egy munkanelkuli altal tamogatott iskolaba. Ez volt az egyetlen eselyunk egy jobb eletre, hogy irodai munkat kapjon, igy fel kellett mondanom, hogy a gyerekkel otthon lehessek. Munkanelkulin vagyunk most mindketten. Emellett fizetik a lakberunket es sok mas juttatast is kapunk. 2x annyi igy a jovedelmunk, mintha egyikunk dolgozna, a masik pedig itthon lenne a gyerekkel. A paromnak mar ajanlott egy bank munkat, ahol gyakorlaton van, a gyakorlati ido utan felveszik teljes munkaidoben dolgozni. Mar felkeszultunk, hogy ha lesz munkaja, akkor ujra nehez idok jonnek, amig en is talalok valami munkat, de egyikunk sem banja. Borzaszto erzes volt kijarni a segelyeket, megalazo minden heten a penzert a sok ingyenelovel sorban allni, de hat mi is azok vagyunk es emiatt nagyon szegyeljuk is magunkat, de valasztanunk kellett, hogy eletunk vegeig nelkulozunk, vagy bevallaljuk ezt az egy evet igy, ingyenelokent, es utanna ujra hasznos tagjai leszunk a tarsadalomnak.

Bocsanat, hogy hosszu lett, de jol esett kiirni magambol. Mar csak 6 hetig elunk igy, aztan a parom gyakorlata lejar es rendesen elkezd dolgozni. A lanyom bolcsibe fog menni en pedig nekiallok munkat keresni.

Koszonom, hogy meghallgattatok!

2012. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi hogy megosztottad ez velünk!

De ti dolgozni akartok!"Azok" meg nem!

Szóval a te eseted teljesen más!Remélem mihamarabb rendbe jöttök!

2012. febr. 7. 11:13
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet nevelni, csak erősen megkérdőjelezhető a neveltetés minősége és eredménye...
2012. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyébként hol éltek?
2012. febr. 7. 11:15
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nagyon sokan így csinálják...Bár az általam "normálisnak" tartott körülmények megteremtéséhez nem elég a segély. Tudjuk mennyi ma a családi pótlék, hát igazából pelenkára sem elég, nemhogy az alapvető szükségletek (mármint a gyereké) kielégítésére.

Meg kell nézni kik vállalnak (és miért) sok gyereket felelőtlenül (bár sajnos sok esetben ezt nem annak nevezném, mert a segélyek elérésének eszköze a gyermek, így nagyon is tudatos...). Vannak olyanok is akik bár tudják kevés a pénz, de mégis ilyen-olyan lelkiismereti okok miatt bevállalják a sokadik babát is, de ezek -tisztelet nekik-soha nem sírnak-rínak!

Magyar szociális juttatás elhibázott rendszerének tulajdonítom be ezt az állapotot, amit szerintem csak úgy lehetne megállítani, ha két gyermek fölött nem járna több pénz (ha 6 gyereked van akkor is ugyanannyit kapsz, mint a két gyerekes). Így csak olyan családok vállalnának több babát akik fel is tudják őket rendes körülmények között nevelni. Azt a pénzt amit most segélyre adnak ki (gyerekek után járókra gondolok) azt a fogamzásgátlás támogatására fordítanám (tehát így nem lenne az, hogy a drága-ami igaz is-fogamzásgátlóra fogják a tizenX. gyermek megszülését...) Egyébként ez egy nagyon nehéz és sok kérdést felvető téma!

2012. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Pont találtam egy ilyen kérdést az előbb haol megosztottam ezeket!Az a baj hiába kapnak segélyeket ami elérheti a 100 ezret is havonta ha nem arra használják a pénzt amire kéne!


Sztori:


Voltunk egyzsre a boltban nagybevásárláson és ott előttünk állt egy hölgy 2 gyerekkel!A kosarában kb 10 üveg sör meg pálinka!A gyerek sirt egy 40ft os Americana csokiét!

Az anya felhangod kiabállt rá hogy miből vegye meg neki azt hiszed minden nap tellik csokira?

A könnyem kijött,a párom betett a kosárba 10 americana csokit kifizettük és oda adtuk a gyereknek!

Az asszony hálálkodott hogy köszönik szépen,sajnos kenyérre sem tellik!

Sétáltunk kifelé és ott láttuk hogy kint még 4 gyerek várja és 3 hapsi!


SZóval nem értem én sem!


Másik sztori:

Mentünk a gyerekorvoshoz és bement egy anyuka(kisebbség) a lányával az orvoshoz kicsit nyitva maradt az ajtó!

Hallom amint az anyuka mondja a doktornőnek hogy dr nő nagy baj van!Hát mi a baj?

A lány nem tud teherbe esni pedig már fél éve próbálkoznak!Kb 13-14 éves lányról lehetett szó!

2012. febr. 7. 11:25
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Irorszagban. Tudom, hogy nekunk ez csak atmeneti helyzet, de akkor is rosszul erzem magam, hogy azok koze tartozok, akiket eddig megvetettem, leneztem. Hiaba van igy tobb penzunk, egyszeruen rossszul vagyok az erzestol, hogy ingyenelo vagyok. Ismerek olyanokat, akik 3-4 gyereket nevelnek segelybol, es eszuk agaban sincs munkat keresni. A multkor pl az egyik ismeros anyuka kozolte, hogy rossz anya vagyok, mert ahelyett, hogy a segelyen otthon lennek, be fogom adni a gyereket bolcsibe es elmegyek dolgozni. Lehet, hogy rossz vagyok, de szerintem attol nem leszek jobb, ha a gyerekemet ugy nevelem fel, hogy megalazottnak es ingyenelonek erzem magam kozben.

Most is csak potyognak a konnyeim, mert leirni sem tudom, hogy mennyire, de mennyire semminek es haszontalannak erzem magam. Olyan jo, hogy legalabb kiirhatom magambol. Koszonom nektek!

2012. febr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!