Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, segélyekből...

Mit gondoltok, segélyekből fel lehet nevelni több gyereket?

Figyelt kérdés

Én kicsit felháborítónak találom ezt!

Tele a tv hogy ez meg az sir nem tudja nevelni a gyerekeit mert nem dolgozik senki!

Ki válna igy gyereket?

Ez számomra érthetetlen hogy 23-35 éves nők igy gondolkodnak!

És eggyre több aki 16-18 évesen szül és nem tudja nevelni mert pénz meg nuku!Persze tisztelet a kivételnek mert én is 17 évesen szültem van két gyönyörű gyerekünk és mindenünk megvan!De akinek nincs miért válalja be?


2012. febr. 7. 10:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Mi ausztriában élünk!A párom dolgozik én nem!

Beadtam a gyerkőket az oviba mert én is szeretnék dolgozni keresgélek!

Bár még a nyelvtudás szintem elég alapon áll ezért lehet a végén csak tanfolyam lessz belőle!

Ezért nem vagy rossza anya mert dolgozni szeretnél minthogy segélyből élj!Szerintem!

2012. febr. 7. 11:35
 12/18 anonim ***** válasza:

Teljesen igazatok van,de kérdező amit leírtál az durva. A 40 ft-os csokira nem telik,de a pia ott van a kosárban.Nem tudom mi a fenének adnak ezeknek pénzt.Azon én is elgondolkoztam már,hogy én féltem a kisfiam, tuti,hogy beteg lesz.Ezek meg mocsokban élnek és hírből sem ismerik mi a betegség.Tegnap is megkapták a segélyt,a családit jönnek a cigányok 3 nagy szatyor ruhával, az én fiamnak tönkrement ma a kabátja és fogalmam nincs miből veszek neki:( Pedig párom is dolgozik és nem hülyeségre költjük el a pénzt.ÉN odamennék segélyt kérni páros lábbal rugnának ki.

Bocsi, Ausztriában mennyire nehéz elhelyezkedni?Szeretnénk mi is kimenni,csak hát gyermekkel nehezebb.Bocsi az offért.E.

2012. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet,de normális ember nem ilyen életminőséget akar teremteni a gyerekeknek. Ezért utálom,ha valaki azzal jön,hogy jaj hát nagyanyáink idejében is volt 5-10 gyerek,meg ők is felnőttek krumplin meg kenyéren,stb

Oké,felnőttek, de más dolog túlélni a gyerekkort meg más dolog egy normális,rendezett családban élvezni a gyerekkort.

2012. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem nehéz elhelyezkedni ha van egy kis nyelvtudás!

Pl a páromnak noemberben nagyon kevés munkája volt(dolgozott csak kevés volt az óraszám)ugy döntött másik cég ütán náz!

Elküldtünk 10 e-mailt a neten meghirdetett állásokra!Ebből a 10 ből 6an irtak vissza e-mailt hogy menjen be próbamunkázni!4 pedig felhivta hogy lehet kezdeni a jövőhéttől!Igy a legjobban fizetőt fogadta el!Szóval nem nehéz!

Én nem dolgozom mivel angolt tanultam és igy 0 nyelvtudással jöttem ki!Most tanulgatom a németet de lehet tanfolyamra megyek majd!

A gyerekek miatt pedig nem kellett aggódni az oviban ragad rájuk a német mint a kosz!De azért hogy egyszerűbb legyen német-magyar oviba járnak!

Ha esetleg szükséged van több infóra az e.mail cimem: land32@citromail.hu

2012. febr. 7. 13:10
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja és hogy félreértés ne essék én nem a szegény embereket itélem el!Hanem azokat akik szegények és nem is akarnak tenni érte hogy jobb legyen(itt a munkára értem) és igy gyereket válalnak hogy több pénz legyen!És szegény gyerekekkel ...nak ki sajnos!
2012. febr. 7. 13:18
 16/18 anonim ***** válasza:

Erre csak két sztorim van:

Anyu egy kis faluban boltos. 3-án van segélyosztás, általában olyan dél körül kapják a pénzt. Ha anyum nem nyitna ki délután korábban (fél három helyett egykor), akkor másik boltban vernék el a pénzt.


A másik meg, hogy van egy kisebbségi ember 9 gyerekkel. Kétszobában laknak és két túrórudit vesznek a kilenc gyereknek havonta egyszer, segélyosztáskor (ja és ilyen körül jön a csp is, ugye) Ez az ember azt monda - a csp-ra értve -, hogy: "Amíg a F@rkamból megélek, addig nem megyek el dolgozni." Azt már nem teszi hozzá, hogy hónap elején szalonna, paprika, paradicsom télen is, de 15-e után már mennek anyuhoz, hogy adjon hitelt.


Ehhez többet nem fűznék hozzá.

2012. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos ez van!
2012. febr. 8. 09:36
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen fel lehet nevelni egy darabig , főleg ha sok gyerek van . A gyerekeknek ingyen napi háromszori étkezés az iskolában , óvodában , ingyen tankönyv , karácsonyi ajándékosztás a suliban és még sok helyen. A szegény gyerekek is megkapnak sokmindent csak nem a szüleiktől , hanem az államtól , várostól , iskolától stb.. De ez csak egy darabig megy. És ha azt nézzünk egy 5-6-7-8 gyerekes család már 100 000 ft felett kap családit meg gyest.
2012. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!