Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket játszotok 4 éves fiatokk...

Miket játszotok 4 éves fiatokkal? Egyáltalán igényli?

Figyelt kérdés
az enyém tök jól elvan egyedül, vagy a kistesójával, én teszem a dolgom, ő néha jön, cseveg, besegít, de általában egyedül szerepjátékozik. Abszolút kevésszer tudok vele leülni VALAMIT JÁTSZANI. Nem fizikai, hanem szellemi akadálya van: iszonyatosan unom, nem tudok mit tenni. Amit szoktunk és szeretjük, az a festés, gyurmázás, de ez, hogy "most te legyél ezzel én meg azzal a figurával" ez nkem nem megy...nem tudok bekapcsolódni. És egész nap itthon van, közösségbe nem járunk. Csak sétálni, meg ügyeket intézni, mikor jó volt az idő, egész nap játszótereztünk, de ma pl a kapuig se tudok kimenni...
2012. febr. 7. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 éves,mondjuk ő jár oviban, de mikor itthon van ő is jól el van a kistesóval, meg jól el játszik magában is, de van,hogy szeretne azért,velem is játszani, szoktunk foglalkozató füzetezi,kirakózni,gyurmázni,legózni ilyesmik, de nekem is nagyon nehzen megy egyébként nem tudok átmenni úgymond gyerekbe, mindig azon jár az eszem,hogy mit kell még csinálni,nem nagyon megy az olyan játékok,hogy most repülőzzünk, aztán reptessük a repülőket körbe-körbe , meg felszálnak leszálnak ilyesmik.Nekünk is nyáron nincs gond tök jól elvagyunk kint homokozás, hinta,bicikli stb., de ilyenkor odabent nehezen tudom elfoglalni a gyerekeket ,mert nagyon béna vagyok a velük való játékban bármennyire is igyekszem, ez van nem vagyunk egyformák, van aki nem tud átmenni gyerekbe.
2012. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az a vicc, hogy még emlékszem a gyerekkori ugyanilyen játszásaimra, és pont ezért gáz, mert az is megvan, mikor szüleim akartak lemenni gyerekbe és beszállni a játékomba, olyan idéétlenek voltak :)
2012. febr. 7. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

3 és fél éves a fiam, gyakran kérdezi meg, hogy anya jössz velem játszani? megyek. Általában azért kellek, hogy segítsek összeépíteni a fasíneket, vagy max 2-3 kört tologassam a vonatokat rajta, utána már egyedül is eljátszik. De van amikor csak azt kéri legyek ott vele. nem csinálok semmit, akár olvashatok is a fotelban ülve, csak lásson, érezze a jelenlétem. Neki ez a fontos. Igyekszem ott lenni vele ha pedig olyan fontos dolgom van amit nem hagyhatok félbe akkor odahívom magam mellé rajzolgatni. Nekem nem esik nehezemre játszani, épp autót vagy benzinkutat megszemélyesíteni. Szerintem nem tartja nevetségesnek, ha felveszem valaminek a szerepét.


Ugyanez van a meseolvasással, ha kéri mindig van idő egy rövid mesére legalább. Egy nagyon öreg óvónéni mondta, hogy ha kérik mindig meséljünk, mert egyszer csak azt vesszük észre, hogy már semmit nem kérnek tőlünk. ...és ha jól belegondolok van benne valami.


Én arra emlékszem, hogy öcsémre és rám sohasem volt ideje a szüleimnek. (pedig a másik szobában épp tv-ztek vagy olvastak) nem emlékszem esti mesékre, vagy épp arra, hogy az ölébe bújva elmeséltem mi történt aznap az oviban...

Nem szeretném, ha a gyerekeim is így emlékeznének a gyerekkorukra...

2012. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem is nehezen megy, főleg ez a szerepjáték dolog, én rajzolni, vagy építeni szeretek legóból :)

pedig az én kisfiam is állandóan ezt a szerepjátékot akarja játszani (2,5 éves) és sajna nincs kibúvó, mert ő nincs el magában egy percre sem :(

nálunk apa jobban bírja :)

2012. febr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


De jó fej vagy! Nagyon bírom az őszinte embereket, minden megjátszás nélkül.


Olyan témát dobtál fel, ami engem is régóta bánt, minden este elszámoltatom magam, hogy jó anyja voltam-e a gyerekeimnek, játszottam-e velük eleget (voltak-e eleget a levegőn, fejlesztettem-e őket, rendes kaját adtam-e nekik, vagy csak valami gyorsat), szóval nekem is van lelkiismeret furdalásom, hogy nem adom meg nekik, amire szükségük van.

De persze fontos kérdés, hogy szükségük van-e rá egyáltalán??

Leginkább nincs, mert együtt játszanak, és én ennek nagyon örülök, mert én is halálra unom a közértes játékot.. :-)

Ha mégis unszol, akkor inkább átterelem a témát valami másra, legózásra vagy gyurmázásra biztatom, valamire, amit szívesebben csinálok.


Talán megoldás lehet, hogy ha nincs kedved szerepjátszani, akkor ajánlj helyette valami mást.

2012. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolso,nagyon tettszik az elso resze annik,amit irtal,es en is igy erzem...Mondjuk nalunk igenylik a lanyok,kiskoruk ota. Ok nagyon szeretnek logikai jatekokat jatszani,igy mi naponta tobb orat foglalkozom veluk. Ovis fejleszto fuzeteket toltunk,szamolunk jatekosan,meseolvasas, festes,rajzolas,fozes,tarsasjetekozas.Most ez akedvencuk...EZek mind olyan jatekok,amiket nem tudnak egyedul csak velem,de nem is banom.Mondjuk nekem nincs gondom a szerepjatekkal,bar neha ugy feloltoztetnek,mint egy bohoc,de elvezem,mert olyan hamar elrepul ez a kis ido,es azt szeretnem ha boldog,emlekezetes gyermekkoruk lenne.En sem emlekszem,hogy anyukam leult volna velem szerepjatekot jatszani,sokszor ereztem magam egyedul a szobaban a jatekaimmal,es meg egyke is voltam.Nekem 2 lanyom van 3.5 es 2 eves,igy minden idom veluk toltom,azzal amit ok szeretnenek:)A bodlgosag az arcukon potolhatatlan ilyenkor...Udv 2 lanyos anya
2012. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!