Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket kell tudnia egy 2-2,5...

Miket kell tudnia egy 2-2,5 éves kisgyermeknek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kislányom pár hónapja múlt két éves. Bölcsibe jár és a gondozónők annyira erőltetnek bizonyos dolgokat, amire szerintem ő még nem képes. Itthon gyakoroltam vele, de nem látom értelmét, mert így még a játék és a foglalkozás örömét is elveszem tőle.

Ilyet mondtak pl. sokat rajzoljon úgy, hogy helyesen fogja a ceruzát, mert nem jó a kézügyessége, és nem is kötik le ezek. Meg, hogy nem tudja felvenni a cipőjét.

Az is problémájuk, hogy nincs veszélyérzete, és nem tartja be a szabályokat, pedig megérti, de mégsem.

Itthon sokat foglalkozunk vele, következetesen neveljük, de ilyen a természete. Rosszul esik, hogy a gondozónők arra nem térnek ki, hogy társainál beszédben is fejlettebb, vidám, kedves. Ja, és már az is gond, hogy nagy a mozgásigénye...


2012. febr. 7. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet megmondani,hogy ebben a korban mit "kell" tudnia egy gyermeknek. Ilyenkor már annyira eltérően fejlődnek.

Konkrétan a két általad említett dolgot az én lányom 2 éves korától fogva tudja (cipőt felvenni, és rajzolni úgy,hogy helyesen fogja a ceruzát),de biztos sok másban meg a te gyermeked ügyesebb.


Furcsa,hoyg ezekkel a különbségekkel éppen a gondozónők nincsenek tisztában.


De azért az sem elhanyagolható,hoyg az ő kezeik között sok gyermek "átmegy", tehát elég reális rálátásuk van arról,hogy általában miket szoktak tudni a gyerekek ebben a korban,és lehet,hogy jóidulattal akarta jelezni feléd,hogy ezeken tudnál javítani, mert a legtöben már tudják ebben az adott korban.


Aztán hogy te mit kezdesz ezzel az információval,az rajtad múlik. Próbálkoztok,aztán meglátod.

Nyilván nem fog egyik napról a másikra szépen rajzolni és cipőt felvenni a gyerkőc, de legalább tudod,hogy mikre kell/lehet odakoncentrálni.

2012. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván nem rossz szándékkal, de tőlem annyira távol áll ez, hogy csak azt mondjuk, amit a gyerek nem tud. Ő a legfiatalabb a csoportjukban, a többiek 3-5 hónappal idősebbek nála, és mégis jónéhánynál többet tud. Szépen beszél, rengeteg mondókát tud, órákig tudja hallgatni a meséket, rettentően muzikális, jó a mozgása stb. Sajnos a kézügyessége valóban nem jó, nagyon nehezen tanult meg enni is, annak idején a vállai, kezei nagyon merevek voltak, forogni is későn kezdett, de minden mást hamarabb, mint a társai.
2012. febr. 7. 13:45
 3/14 anonim ***** válasza:

Drága fiam 2,5éves. Egyik nap jó kedve volt, és csináltunk egy "kimittudot". 10ig számolt, mondókázót, énekelt, tornázott, egyedül vette fel a cipőjét, meg le.

És nagyon sok nagyon ügyes dolgot. Csak dagadt a mellem a büszkeségtől.

No amikor épp nincs rá kedve, akkor nem csinálja... Jelzem gyakrabban nincs kedve:)


És a lányod egy az egyben ennyiből a fiam. Ő is locsifecsei, ugrabugra lelőhetetlen. Felfedező aki nem ismeri a veszélyt:)

2012. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, hasonlóak :)

Azt el is felejtettem, hogy majdnem 20-ig tud számolni, és félig tudja az ABC-t. Udvarias, szépen kér, megköszön stb. De mégis úgy el tudják rontani az ember az örömét ezek a gondozónők.

2012. febr. 7. 13:53
 5/14 anonim ***** válasza:

Mióta jár a lányod bölcsibe? Valóban tudják már ezt (cipő) a gyermekek a bölcsiben. De többnyire azok, akik nem most kezdték a bölcsit. Ugyanis a bölcsiben viszonylag hamar ránevelik őket a cipő fel és levételére (és sokminden másra is), hogy minél kevesebb gyerekre kelljen nekik feladni a cipőt.

Nem tudom milyen szabályra gondolsz, de mondjuk szót fogadni már bőven két év előtt kéne (persze tudom nem minden gyerek egyforma, nekem szerencsém volt a fiammal).


A rajzolást nem tudom, szerintem az én fiam sem tud ügyesen rajzolni és le sem köti. Olyan, mint a lányod, zenét/mesét hallgat, vagy egyfolytában megy. De rajzolni, gyurmázni nem sok ideig ül meg.


EGyébként fura, de nálunk meg csomó mindenben visszafogták a fiamat a bölcsiben. Mondtam, hogy tud szólni, ha kakilnia kell. Erre ők: ahhoz még kicsi. Aztán mondam, hogy otthon 2 hete szól, ha pisilnie kell. Ah, ahhoz még kicsi. Majd 2 nap múlva szóltak, hogy akkor a bölcsibe is hozhatunk pelus helyett gatyeszt. Azóta nem kezelik kicsinek...

2012. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártunk soha bölcsibe,csak oviba. Ott "tanulják meg" a gyerekek pl hogyan kell helyesen fogni a ceruzát,a kanalat...

Van amelyik gyermek még 3 évesen sem tudja felvenni a cipőjét! Ahol olyan dolgokat várnak el a gyerekektől,amire még nem "képesek",az nagyon rossz intézmény!!! Egy bölcsinek szerintem nem az lenne a feladata,hogy a nagybetűs életre nevelje a 3 év alatti gyerekeket!!! A gyerekekkel a saját képességeikhez mérten kell foglalkozni!! és ezt a mindenkori "szabályt" egy bölcsis dolgozónak kellene igazán tudnia!!

2012. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Nálunk itthon pontos napirend és szabályok vannak, amiket betart, de pl. a bölcsiben szájába veszi a ceruzát, az orrába akarja dugni a pötyit, megkóstolja a gyurmát, és elmondja, hogy nem szabad, de mégis megteszi. 2 hónapja jár bölcsibe.
2012. febr. 7. 14:06
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves 6. válaszoló! A nézeteim olyanok, mint a tiéd, szerintem is az a lényeg, hogy a gyermek a saját érdeklődésének megfelelően élvezze a gyermeki létet, úgy, hogy persze csendben azért fejlesszük a kevésbé fejlett kézügyességét, türelmét stb. Ez a teljesítménykényszer engem is megvisel, nem, hogy egy gyereket.
2012. febr. 7. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:

5.vagyok. Szerintem a kettő között van az igazság. Ha felhántorgatták a fennt említett dolgokat, az helytelen. HA segítő szándékkal megjegyezték, az szerintem nem gond és nem kell lelki problémát csinálni belőle.

Az pedig szerintem igenis elvárható egy két éves gyerektől, hogy ne csináljon olyat, amiről tudja is hogy nem szabad. Ennek ellenére nyilván olykor-olykor megteszik. A gyerekek nem viselkednek egyformán otthon, apával, anyával és a bölcsiben. Az én fiam pl itthon sokáig nem volt hajlandó egyedül enni, míg a bölcsiben igen. Magyarán ha otthon nem dugja a pötyit az orrába és nem eszik gyurmát, mert tudja hogy nem szabad, akkor a bölcsiben a gondozónő feladata, hogy kivívja a gyerek tiszteletét és szót fogadjon neki.

Azzal pedig nem értek egyet, hogy a bölcsiben nem kell az életre nevelni a gyerekeket. Aki bölcsibe járatja gyermekét, annak ezzel a tudattal együtt kell élnie, hogy nevelik ott a gyermekét és bizonyos dolgokat elvárnak tőle, vagy legalábbis megjegyzik, ha nem megy neki.


Engem pl azzal szekáltak, hogy a 18 hónapos fiam még mindig nem eszik darabos ételeket. Mintha én nem akartam volna. Mondtam, hogy tetszik v. sem, otthon nem fogadja el, de nem bánom, ha elérik nála, hogy megegye. Hát nem tudom mi volt a módszer, de elérték. Köszönöm nekik, mert lehet mai napig itthon pépeset enne ...Megjegyzem nem tetszett, amikor ezzel piszkáltak mert én próbáltam etetni darabossal, de nem ment. Mégis elfogadom, hogy már kellett volna neki és lásd igazuk lett, megette a darabosakat. Mai napig a bölcsiben elfogad újdonságokat, itthon nem (pl mandarin, narancs, stb).

2012. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5. vagyok ismét. Azt elfelejtettem, hogy ha 2 hónapja jár a lányod bölcsibe, akkor szerintem még az elején van. Nemsokára belejön és megtanulja ezeket a dolgokat. Persze, hogy azok, akik már régebb óta odajárnak, ügyesebbek. Ne aggódj, majd ő is belejön.
2012. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!