Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Rectodelt kúp nálatok...

SOS! Rectodelt kúp nálatok mennyi idő után hat?

Figyelt kérdés
Már negyed órája beadtuk, de még mindig veszettül köhög...
2012. febr. 13. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugatva köhög és fullad is, akkor irány az ügyelet! 15 perc alatt hatnia kellene.

Ha simán "csak" nem tud aludni a köhögéstől, de kap levegőt, akkor majd csak enyhül a köhögés. Egyébként próbálhatjátok felöltöztetni és kinyitni rá az ablakot. eza hideg levegő segíteni szokott.

2012. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, már mindenen "túl vagyunk", amit javasoltál.

Amúgy kruppos, de most nem kifejezetten úgy köhög, csak "simán". A doktornő ma javasolta, hogy adjunk neki, ha köhög, de gyakorlatilag este 9 óta folyamatosan köhög. :o(

Nem bírja abba hagyni. Bár talán most, most elhallgatott. Már a feje alatt párna, stb. 22:36-kor adtuk be neki. 30mg-os. (Állítólag most már csak 100 mg-osat gyártanak, de ez még egy régi doboz, persze érvényes...)


Az ügyeletet mindenképp szeretnénk elkerülni. Én veszélyeztetett terhes vagyok, szintén betegen, és még van egy középső kistesó, aki jól van, és bölcsibe jár. Holnap reggel kell mennem cukorterhelésre...


Brr. most nem egyszerű. Bár a férjem holnap még nem dolgozik, de szerdától igen...

2012. febr. 13. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
max 20percen belül hatnia kell a kupnak. Ha nem krupposan köhög, hanem csak úgy,nem biztos,hogy ér vmit a kúp. Itassátok hideg folyadékkal, esetleg lándzsás útifű szirup, hidegpárásító mindenképpen menjen, ne legyen 20foknál melegebb a szobájában. Amúgy mióta beteg? Átmenőben wan már a hurutos köhögésbe? Irass fel a dokival inhalálógépet, vegyél bele salvus vizet, nekünk sokat segített.
2012. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi kedves Második!


Sajnos már a Te tippjeiden is túl vagyunk. A páragépet az első köhhintésnél elkezdjük használni (mármint a sós-vizeset), a szoba párásító meg megy.

Nincs túl meleg, hogy pont hány fok van bent, azt nem tudom, lehet, hogy 21, de nem hinném, hogy ezen múlik.

SAjnos még mindig köhög, próbáltam befeküdni mellé, hátha attól elalszik, de inkább felélénkült, így kijöttem.


Tegnap este lázasodott be, a köhögés már az elmúlt napokban meg volt, de hurutos volt, és enyhe (alváskor nem köhögött). Ma vittük dokihoz, gégegyulladás, torka pl. rendben. Vírus miatt, szóval különösebb gyógyszer nem kell, csak lázcsillapítás. De az sem eget verően magas, 38,4 volt talán a legmagasabb...

Talán most elalszik. Addig nem bírok én se lefeküdni... :o(

2012. febr. 13. 23:29
 5/8 anonim ***** válasza:

ORVOS!!!!!!!!!!


S jobbulást!


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos volt a kisfiam,mikor gégegyulladása lett.(magas láza is volt) Éjszaka kezdődött olyan a fulladásos köhögéssel.Reggel azonnal orvos.Ott kapott egy injekciót is és mondták,hogy 2 óra múlva hozzam vissza a másik gyerekorvoshoz,hogy nézze meg.Ezt a Rectodelt kúpot kapta. Mivel nem volt kocsink és ismerősünk sem aki kocsival elvitt volna orvoshoz hidegben vittem babakocsival.1X sem köhögött, szépen aludt.Amint a házba beértünk (21 fok volt mindig) fulladozva köhögött.Mikor visszamentünk délután mondta az orvos,hogy ez egy veszélyes éjszakai betegség.Amint köhögés van,azonnal hidegre vinni és HŰVÖSEBB szobában altatni (18 fok és jobban felöltöztetve persze) mi fáztunk,de a kisfiam nagyon szépen aludt és NEM KÖHÖGÖTT éjszaka.Rendesen tájékoztatott az orvos,hogy bármi gond van mi a teendő.Mondta,hogy sajnos volt olyan betege,aki megfulladt,mert nem vették komolyan.Nem én írom rossz indulatból,nekem ezt orvos mondta.A kisfiam pár nap múlva meg is gyógyult.Vidd levegőztetni és lejjebb a fűtést.Jobb lesz hidd el!Jobban van a kicsid?Mennyi idős?E.
2012. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek, a lányom már 4,5 éves, és kétszer voltunk vele kórházban a krupp miatt kis korában. Azóta minden "ügyelet-helyzetet" sikerült elkerülni.

Viszont most NEM FULLADVA köhögött, hanem "csak úgy". És mivel sosem adtunk neki Rectodeltet még, ezért kérdeztem, mennyi idő után kellene hatnia.

A doktornő azt mondta nekünk, hogy fél kúpot adjunk a 100mg-osból. Viszont nekünk 30mg-os volt otthon, abból egyet kapott, ami egy szűk órán belül hatott csak, viszont utána aludt reggelig.


Ma elkezdjük a Flixotidet, attól egy-két nap alatt mindig elmúlik neki, csak hát ez a tegnap este borzasztó volt, szegénykém a végén előbb elaludt, minthogy abbamaradt a köhögés...


Szóval ez sem volt "vészhelyzet", mert nem fulladt, csak hát szörnyű...

2012. febr. 14. 12:45
 8/8 Csibe 83 válasza:
56%
Szia. Mi a kúp mellé spiropent és sumamedet adunk a picinek.sajna nem azonnal, de max fél órán belül jobban volt.
2017. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!