Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom 27 hónapos és 1,5...

Lányom 27 hónapos és 1,5 hónap múlva bölcsibe megy, még nem szobatiszta. Ez mekkora gond?

Figyelt kérdés

Kb fél éve próbálkozunk a bilivel, de csak ruhában hajlandó ráülni, meztelen popsival nem, ahogy leül már áll is fel róla. Hogyan segíthetném? Még nem szól, csak utána.

Az anyukám állandóan azt mondja, hogy utálni fogják a gyereket a bölcsiben, mert nem szobatiszta és sürgősen szoktassam bilire. De hogy, ha a gyerek nem akarja? Erőltetni nem szeretném. Csak hát hamarosan mennem kell dolgozni és nem én leszek egész nap a kicsivel. Tudnátok valami jó ötletet adni?



2012. febr. 19. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
El vagy tévedve. Bölcsibe nem kell szobatisztának lenni! Nehogy nekiállj a bölcsi miatt ezzel stresszelni! Semmi értelme. 27 hónaposan még nem is kell hogy szobatiszta legyen. Enyém is 2.5 évesen lett az, pont akkor ment bölcsibe de a fél csoportot még pelenkázzák..... Anyukádra meg ne nagyon adj, mert a mi időnkben nagy szégyen volt egy 2.5 éves pelusos de szerencsére ez manapság nem így van. Olvasss csak utána!!! 2.5 éves korra jut el odáig h szabályozni képes a pisit, kaki. Amit velünk csináltak anno hogy 1 évesen ráragasztottak a bilire az nem szobatisztaság volt, hanem dresszúra...
2012. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek bölcsiben nem kell szobatisztának lenni!
2012. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi van? Anyukád nagyon el van tévedve. Kisfiam 2 évesen került bölcsibe, és 33 hónapos koráig pelusozták. Igaza van a 2. válaszadónak. Régen sokan szégyennek érezték, ha még 2 évesen pelusos volt a gyerek. Anyukám szerencsére nem, én 2,5 évesen lettem szobatiszta. 3 éves koráig illik neki nappalra szobatisztának lennie, 5 éves korig éjjelre. De azzal sincs semmi gond, amelyik 3,5 lesz az nappalra.
2012. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy nem csak én érzem úgy, hogy még korai elvárni a szobatisztaságot egy ilyen kicsitől. Anyukám elég erőszakos ebben a kérdésben, szerinte nem jól csinálom, rosszul nevelem a lányomat. Pedig csak megvárnám míg a kicsi magától válik szobatisztává. Szerinte azért kéne siettetni a dolgokat, mert megyek dolgozni. Még egyszer köszönöm!
2012. febr. 19. 20:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az első válaszoló nagyon eltalálta, engem 1 évesen már biliztetett az anyukám. Gondolom innen ered anyu tévedése.
2012. febr. 19. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nekem a kisfiam nyáron 2,5 éves volt. De esze ágába sem volt még a bili/WC közelébe sem menni. Hiába volt a nagy meleg itthon gatyóban, belepisilt/kailt és szólt. Gatyó csere és takarítás:-) Én sem erőltettem. 33 hónapos volt novemberben amikor azzal fogadtak a bölcsiben, hogy szólt hogy kakilnia kell és ment a WC-re, belekakilt.Onnantól kezdve 2 hét alatt szobatiszta lett nappalra, 1 hónap múlva már a nappali alváshoz sem kellett pelus. 2 hónapja éjjelre sincs pelus. Néha bepisil, de nagyon ritkán. Most volt 3 éves. Úgyhogy jól csinálod, várd ki míg ő szól.
2012. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyósom óvónő. Az utóbbi 3 évben mindig volt 1 nem szobatiszta gyerek. A közhiedelemmel ellentétben felveszik őket, de ott már tényleg ciki a többi gyerek miatt, nagyon csúfolják szegényt.
2012. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem veszik fel oviba. Sőt, volt olyan gyerek, aki csak délelőtt mehetett a kiscsoportba, mert még nem volt ágytiszta, és néha alvás közben bepisilt. Anyuka ezért nem mehetett vissza dolgozni!

Régen max. 2 évesen szobatiszta lett egy gyerek, mert a textilpelenka kényelmetlen. De most sajnos másképp van. A lányom 3 évesen lett szobatiszta, én is hallgattam anyukámtól, hogy rosszul csinálom. Majd ő. Persze nála sem bilizett, hiába is erőltette.

2012. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!