Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális a barátnőm hogy...

Normális a barátnőm hogy azért nem ad vitamint a 6éves gyerekének mert fél hogy elhízik?

Figyelt kérdés
A barátnőm sajnos kövér,képtelen lefogyni és fél hogy a fia is "ilyen" lesz ezért nem ad neki vitamint mert szerinte attól nagyobb lesz az étvágya,egyébként úgy ahogy eszik a gyerek nem is kifejezetten vékony,nem is ez a gond,bár nyáron nagyon sokat fogy...hanem az anyuka hozzáállása...
2012. febr. 22. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha változatosan eszik a gyerek, és sok gyümölcsöt kap, akkor felesleges a plusz vitamin.Mondjuk így télen nem árt.Én is adok a babámnak, mondjuk ő még csak 13 hónapos.
2012. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!A gyerek nem a vitamintól lesz kövér,hanem attól amit eszik,és ha mellette nem mozog,illetve a genetika is határoz szerintem.Egy gyerek alapból sokat mozog,főleg 6 évesen.Ha az anyuka egészségesen táplálja nem fog elhízni,azt szokja meg amilyen a példa előtte.Én azért nem adok vitamint ha nem szükséges mert ódzkodom az ilyen mű dolgoktól,illetve a gyerek orvosunk se javasolta,csak ha indokolt.Az hogy a barátnőd ad-e vitamint az ő dolga,attól még normális,és a gyereknek se lesz semmi baja.
2012. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én sem azt mondom hogy adjon neki vitamint,de hogy a kifogás az elhízás lenne...ő szereti hogy a kisfia vékony,úgy érzem büszke rá:(
2012. febr. 22. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Én értem a barátnőd félelmeit, viszont ha ennyire aggódik, akkor miért nem olvas utána a témának jobban? Ugyanis nem ettől lesznek kövérek a gyerekei.

Végülis nem baj, ha nem ad nekik vitamint, ha közben kiegyensúlyozottan, változatosan táplálja őket, csak az a baj, hogy félelmei miatt lehet nagyobb hülyeséget is csinál majd. Én télen azért jónak tartom a vitaminkészítményeket, de ettől még nem lesz rossz anya a barátnőd. Annyi, hogy szerintem olvasson jobban utána mindennek.

2012. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényeg h a vitamintól nem lesz kövérebb egy gyerek.Ő nagyon kövér és ettől félti a gyerekét...
2012. febr. 22. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:

S megkérdezted már barátnődtől, hogy ő mennyi vitamint szedett? Attól hízott el?

Lefogadom, hogy nem. S ezt biztos ő is tudja. Csak valahogy megpróbál most tenni ellene, és a vitaminokat látja fő ellenségnek. Erre csak azt mondom, hogy bűnbakot keres. De ha elhíznak a gyermekei, akkor abban nagyrészt a genetika fog szerepet játszani.

Nekem egy kövér barátnőm van. Kislánya 7 évesen kezdett el hízni, barátnőm anno olyan 12 éves kora körül. Akkoriban még nem volt divat vitamint szedni, neki ilyen a genetikája és azt örökölte a lánya is. Mondjuk ő ezt tudja is, és a vitamin-bűnbak helyett, a lányát tornázni járatja és próbál egészséges kajákat főzni.

2012. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyjából értem a barátnőd logikáját. Ugye ha egy gyerek sovány, rosszul eszik, akkor szokták ajánlani, hogy adjanak neki valamilyen vitaminkészítményt, hogy megjöjjön az étvágya. Gondolom a barátnőd azt nem szeretné, ha a kisfiának "túl jó" étvágya legyen a vitaminok miatt.

Mondjuk így belegondolva, felnőtteknek is azt mondják, hogy akin van némi felesleg, az ne a Béres cseppet szedje, mert étvágyat csinál.


De igazából mindegy is, ha a gyereknek nincsenek hiánybetegségei, változatosan etetik, hozzájut a szükséges vitaminokhoz a normál ételekből is, akkor tényleg nincs szüksége plusz vitaminokra.

2012. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így már értem,nos ha már most ezt sulykolja a gyerekbe nem sok jót nézek ki a dologból.Figyelj a volt sógornőm is hasonló,egyszem lánya van,és meg van a gyereknek tiltva minden ami szerinte hizlal(a sógornőm nem kövér)ha a kislány elmegy a mamához mindent felzabál amit otthon nem lehet,és rettegve kéri a mamát hogy el ne mondja az anyjának.Mellette kílószám eteti a gyereket trappistasajttal és túrókrémmel,amit ő csinál mézzel.A kislány túlsúlyos.Szerinted mi lesz ennek a vége?Meglátjuk.
2012. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!