Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Holnap megyünk 4 éves lányomma...

Holnap megyünk 4 éves lányommal beadatni a kullancselleni védőoltást, de amióta elmondtam neki, azóta szegénykém csak ezzel foglalkozik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ismerem a lányom annyira, hogy nagyon sírni, hisztizni fog az orvosnál, már előre félek is az egész helyzettől :-(

Nem is tudom, hogyan fogom levetkőztetni, lefogni ha arra kerül majd a sor :-((


2012. febr. 22. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor mi a francnak mondod neki. Nem tudsz tenni semmit. Legközelebb ne mondd.
2012. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, úgy éreztem korrektnek, ha elmondom, hogy holnap miért megyünk a dokihoz.:-(
2012. febr. 22. 14:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha tudod mennyire fél, akkor miért mondtad el? Nem kellett volna. Mostmár nem tehetsz semmit. Vagy témát vált addig a lányod, vagy nem.
2012. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
próbáld meg úgy elmondani neki, hogy ilyet a nagylányok kapnak és hú de izgi, mert majd mindenki mondani fogja, hogy milyen bátor stb. hátha bejön. Trenírozd rá előre, hogy ez aztán egy kiváltságos dolog
2012. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2.: ha tudod próbáld vigasztalni valamivel, pl. kap matricát (bár nem tudom egy 4 évest meghat-e még a matrica, az én 2 évesemet mindig ezzel lehet vigasztalni), vagy magyarázd el hogy ez feltétlenül muszály,hogy ne legyen beteg, vagy mondd neki, hogy utána kap egy nasit, vagy valamit,amit ő választhat ki. Aztán ezek vagy bejönnek, vagy nem.
2012. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, és a tanácsaitokat, most elkezdett játszani, remélem elterelődik a figyelme.

Az biztos, hogy most tanultam ebből, soha nem mondok el neki semmi ilyesmit előre :-( csak tényleg úgy éreztem, hogy ne úgy menjünk el az orvoshoz, hogy azt sem tudja mi fog történni amikor belépünk, nem akartam, hogy akkor szembesüljön vele, és azt érezze, anya becsapta őt :-(

2012. febr. 22. 15:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te így érzed tisztességesnek, de nem az. Sőőt! Te tartasz a dologtól, és könnyíteni akarsz a lelkeden, ezért átraktad a gyerekre a súlyt. Nem azt mondom hogy a rendelőben lesből támadjátok le, de bőven elég ha akkor mondod mikor elindultok a rendelőbe. Főleg ha tudod hogy ilyen a lányod.
2012. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És akkor most mit csináljak szerintetek, ne vigyem el holnap, hanem mondjuk a jövő héten?

Persze akkor nem szólok neki előre semmit!

2012. febr. 22. 15:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is olyankor szoktam mondani, amikor indulunk. Bár nekem könnyű, mert hozzáteszem, hogy a tesó is kapott. És nem fájt neki, nem is sírt. innenstől kezdve mindkettő tök ügyesen vészeli a szurikat:)
2012. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dehogy is. Felesleges húzni. Mostmár úgyis stresszel miatta, legalább legyen túl rajta. Legközelebb meg okosabb leszel.
2012. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!