Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járni még nem, csak állni és...

Járni még nem, csak állni és bútorok mellett kapaszkodva lépegető babát lehet vezetgetni a kezénél fogva?

Figyelt kérdés
10 hónapos múlt a kislányom és 1 hónapja feláll kapaszkodva, és már pár napja lépeget a bútorok mellett. Nagyon imádja ha vezetgetjük, de nem tudom, hogy nem káros-e még ilyen korán?
2012. febr. 26. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
az, hogy oldalra lépeget és, hogy előre kell lépnie mikor vezeted, más izmokat mozgatja meg. amikor már gy lépeget, hogy a bútorokat maga előtt tolja (pl. szék), akkor már fel van rá készülve a gerince, megérett rá, lehet vezetni. addig inkább ne
2012. febr. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát igazából ez már nem akkora baj, ha nem mindenáron azt akarja. vagy is néha vezetgeted de ö is probálkozik az ok.


a vezetgetésnél nehezen találják meg az egyensúlyt, nem törekednek hogy egyedül jöjjenek rá a járásra, és lehet 10 hós elkezdi de még 16 hósan sem fog egyedül menni, de ordítani fog hogy vezetgesd. így néha vezetgesd és bizony föleg otthon hagyd had jöjjön rá egyedül mit kell tennie.

2012. febr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én nem vezetgettem. Gondoltam, az a jó, ha mindent saját maga csinál. Szomszéd mama vezetgette az unokát, jól megszívta, a gyerek imádta, mama meg egész nap hajolgathatott.
2012. febr. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a tanácsokat, akkor inkább hanyagoljuk...

Egyébként nálunk is anyós kezdte, de aztán láttam hogy mennyire élvezi, néha én is szoktam.

2012. febr. 27. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Soha nem vezetgettem a fiam (egyszer nyáron láttam egy ikerpárt, akiket vezetgettek, az egész család kellett hozzá) az egy éves szülinapja előtt egy héttel indult el, addig a bútorok mellett "járkált".

Vele egyidős, vezetgetett kisfiú pár hónappal később kezdett önállóan járni, nehezebben találta meg az egyensúlyát, sokkal bizonytalanabb volt.

2012. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!