Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez vírus? 2,5 éves lányom ma...

Ez vírus? 2,5 éves lányom ma 3szor hányt. Reggel, délelőtt, este.2szer volt fosi, illetve az első inkább híg-rendes kaki. (bocsi). Mit adjak?

Figyelt kérdés

Ha holnap is folytatódik, mindenképp dokit hívok. Ma csak kekszet evett, este kínáltam újra a főtt krumplit, de nem kellett neki, elkezdett öklendezni, majd újra hányt egyet (ez volt a harmadik). A kedve egész nap jó, változatlan volt. Megivott egy liter teát, meg egy kis vizet ma.

Valami házi praktika? Legalább amíg a doki nem jön. Ha holnap reggel is lesz hányás, kihívom mindenképp.

Estére most egy kis hőemelkedése lett (37.3). De lázcsillapítót nem adtam.


Tapasztalatokat is írhattok!


Ja, közösségbe nem jár. Tegnap voltunk egy barátunknál, ahol a kisfiú jár közösségbe, de egy hete nem volt (nem betegség miatt).


2012. márc. 2. 19:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Vagy elronthatta a gyomrát? Tegnap a barátunknál lekváros kenyeret evett ami meglepő, mert soha nem eszi meg itthon. De örültem neki. Itthon még egy túrórudit evett 7 körül. Gondoltam először a lekváros kenyérre, de hát attól hányni másnap meg fosni...

Jaj, ilyenkor annyira tudok aggódni. Főleg hogy van egy kishuga aki remélem nem kapja el.

2012. márc. 2. 19:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Vírust bárhol össze lehet szedni. :o(

Jól csinálod. Sok folyadékot igyon. Ha lázas lesz, csillapítsd. (Ha van kúpod érdemes azzam, mert azt nem tudja kihányni)

Ha a hányás nem múlik, akkor jöhet ampullás B6 vitamin, vagy Dedalonetta kúp, ha van otthon valamelyik.

Ha egyik sincs, és éjjel csillapíthatatlan hányás lenne, akkor ügyelet.


De reméljük erre nem lesz szükség!

Jobbulást!

2012. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nincs itthon, soha nem hányt még. Remélem este nem lesz gond.

Köszönöm nagyon a választ!

2012. márc. 2. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak annyi jutott még eszembe, hogy ha esetleg hányik éjjel, utána közvetlenül nem szabd itatni, akkor sem, ha kéri. (Mi egyszer elkövettük ezt a hibát, az én lányom is még csak egyszer hányt...)

Hányás után fél órával szabad adni inni, és akkor is csak kiskanállal, kortyonként.

Ha sokat iszik egyszerre, akkor az újra ingerli a hányást...

előző

2012. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm!
2012. márc. 2. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez vírus! Tanító néni vagyok. Az osztályomban a múlt héten többen ilyen tünetekkel mentek haza. Hirtelen fellépő hányinger, hányás egymás után többször is és a szülők lázról is beszéltek. Hamar, 2-3 nap alatt lement mindenkinél. Remélem már jobban van a kislány, mielőbbi gyógyulást kívánok. Sok-sok folyadék, ahogy az előttem szólók is írták és könnyű ételek. Keksz, sós krumpli, banán, rizs.
2012. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Este lett láza, 38,4 és ma is van láza. De már éjjel sem volt hányás és ma sem volt semmi a lázon kívül.

Remélem jobban lesz.

2012. márc. 3. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!