Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tudnak kb a picik...

Mikortól tudnak kb a picik kis széken ülni kis asztal mellett? És mennyi idős kortól érdemes ceruzát adni nekik, meg papírt, hogy "rajzoljanak"?

Figyelt kérdés
Illetve, Ti vettetek kis asztalt székkel? Ahol pld rajzolni tud? Hol, milyet és mennyiért?
2012. márc. 9. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Első szülinapjára kapta a lányom a kisasztalt és székeket a nagyszülőktől. (IKEA dohányzóasztal + 2 kisszék, összesen volt 7.500 Ft)

Ülni tud már kisszéken, de nagyon ritkán ül oda az asztalhoz. :) most 14 hónapos.

Rajzolni filccel szokott (lemosható), de az sem nagyon köti még le, inkább rágcsálni szeretné, de azt nem engedem neki.

Szóval hasznos dolgok ezek, de szerintem kb. 1,5-2 évesen van értelme.

2012. márc. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Másfél évesen kezdte szeretni mindkét gyerekem ezt a kis asztalnál ülős, rajzolgatós dolgot. De semmiképp ne ceruzát adj neki először, hanem jó minőségű zsírkrétát, mert azzal lesz sikerélménye, a ceruzával sokkal nehezebb "rajzolni". Vagy az ujjfesték is jó megoldás, csak számíts rá, hogy takarítani kell utána. :-))

Nálunk a kisasztal és kisszék a szétszedhetős fa etetőszék. Újonnan 9 ezer körül lehet általában venni.

2012. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fiamnak is a szetszedheto ffa etetoszeke volt, olyan 11 honapos koraba szedtuk szet. kb 14honapos kora ota ul oda "rajzolni" is. szerintem ez is gyerek fuggo
2012. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1,5 éves korától már önállóan ült a kis asztalánál, ami régen az enyém volt. Csak össze kellett szerelni.

Ezután kezdtem el foglalkozni a "rajztanításával". Nagyon ügyes már a kislányom 3 évesen, örökölte a művészi érzékemet és a kézügyességemet, mert hobbimban rajzoló vagyok, így a kislányomat is tudom ezirányban fejleszteni. Nagyon szeret már rajzolni, örül az elkészült rajzainak, az egész szobájában ezek vannak a falakon. Fél éve már a laptopomhoz kötött rajzpadon is elkezdett rajzolni, így barátkozik meg az új technológiával is és ez a fajta rajzolás jobban tetszik neki. Akinek van rá pénze (nem drága) annak tudom ezt a rajzpadot ajánlani. :)

22F

2012. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. márc. 10. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!