Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy 3eves kisgyerek...

Hogy lehet egy 3eves kisgyereket megtanítani kakilni?

Figyelt kérdés
Az a gond,hogy állva keresztbetett lábbal visszatartsa,így néha 4-5napig nincs rendes széklete és olyankor már szinte 5 percenként törülöm a fenekét,mert mindig kijön egy kicsi, amit már nem bír visszanyomni.Néha szól, hogy kakilni kell,de ha WC-re ültetem nem nyom,mert nem tudja hogyan kell.Mit csináljak?
2012. márc. 23. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem tudja, hogy hogyan kell? Ez reflex folyamat és inkább ahhoz kell az erőkifejtés, hogy vissztartsa. Csecsemőkorban is tudta hogyan kell. Ilyenkor inkább olyasmi szokott lenni a háttérben, hogy rossznak tartja ha kakál vagy valami ilyesmi, szóval pszichés. Az én fiam is már régen bilibe pisilt, de kakilni nem volt hajlandó, olyankor szólt, hogy kell és adtam rá egy pelenkát, abba belenyomta. Aztán egy idő múlva megért rá és nem kellett már a pelenka.
2012. márc. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mióta nincs pelusa? Hogyan szokott le róla? Mikor kezdtétek a szobatisztaságra nevelést? A kakilás egy reflexes folyamat, olyan nincs, hogy nem tudja hogyan kell nyomni.

Az előfordulhat, hogy fáj neki és amiatt inkább nem nyomja, visszatartja.

2012. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van.De hogy vegyem rá, hogy mindennap nyomja ki, ne tartogassa napokig?Tavaly nyáron szokott le a pelusról,a pisiles szinte magától ment, két hét alatt teljesen megszokta.Mar éjszakára se kell pelus.Csak a kakilassal vagyunk bajban.Biztos fáj neki néha,mert 4-5nap után hatalmasakat kakil és gondolom nehezebben jön ki is.Annak is örülnék, ha kérné a pelust,csak lenne rendszeresen széklete.
2012. márc. 24. 07:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az a típus, akkor nem kakil minden nap. Szerintem te sem kakilsz mindig, minden nap és nem azért, mert tartogatod, vagy mert nem tudod kinyomni. Ha nincs székelési inger, akkor nincs kakilás, ilyen egyszerű. Ha meg van és visszatartja valami miatt, az megint más.Erőltetni semmiképpen nem szabad.

Sok rostos, bő folyadék és kevés kakaó, csoki, rágcsa, banán, répa, krumpli, mert ezek nagyon fognak.

2012. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem akart eleinte kakilni,próbálkozzatok vmi széklet lazítóval hátha az a probléma,az én fiam viszont félt a kakijától,pár hét múlva már a részének érezte és sírt hogy ne húzzuk le,ez is elmúlt 1 hónap alatt maximum,Aztán meg már örült hogy ő húzhatja le a wc-t:)Amikor nehezen kakil a mái napig oda gugolok elé és mondom neki hogy nyomja mérgesen és vágjuk a pofákat közbe olyankor mindig nyomja is mérgesen és sikerrel is járunk!
2012. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!