Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam most szokik be az...

Kisfiam most szokik be az oviba, de hiába mondom neki, nem akar elmenni pisilni az oviba, inkább több órán keresztül visszatartja. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

bár az óvónőknek lehet nem tetszik esetleg bemész vele minden reggel,hogy nem legyen annyira idegen a hely.

lehet csak fura neki az új kicsi wc,nálunk ráadásul függöny van rajta,meg külön fiú lány wc

2012. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én megkértem az ovónénit,hogy amig meg nem szokja az uj helyet fogja kézen és vigyel el pisilni,attol függetlenül,hogy kell e neki vagy nem.ez nálunk jol bevált,bár ehhez kell egy együttműködő ovónő is.
2012. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is szinte hólyagrepedést kapott az oviban, mert bár direkt megkértem az óvónőket, hogy figyeljenek erre és kísérjék ki WC-re, nem tették. Magasról sz@rtak rá. A gyerek egész nap nem evett, nem ivott, mert gondolom már a tízórai idején WC-re kellett mennie. Ebben az oviban félrevonult, szorongott, nem fejlődött.

Meguntam a helyzetet, ovit váltottunk. Láss csodát a gyerek még a "nagydolgot" is elrendezte az új oviban egyedül. Fejlődött, felszabadult volt és imádta az egész óvodai személyzetet.

Tehát pszichés dolog lehet a háttérben. Próbáld megtalálni, kit vagy mit nem tud elfogadni az oviban.

2012. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
en felvetnem neki, hogy ha nem hajlando elmenni pisilni, akkor elobb utobb be fog pisilni. ezesetben kenytelen leszek raadni pelenkat, es most gondoljon bele, hogy nagy gyerek letere akar e szegyenszemre pelenkaval maszkalni.
2012. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! nálunk is ez volt, a megoldást pedig az hozta, hogy minden reggel elmentünk az oviban együtt pisilni - leszartam, mit szólnak az óvónők, bementem vele a mosdóba.

ez eltartott pár hétig (a reggeli rituálé része lett), de aztán felbátorodott és egy nap büszkén mondta, nem kell elmennem vele, majd ő később kijön egyedül :)

2012. márc. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!