Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek eszik egyedül?

Nektek eszik egyedül?

Figyelt kérdés
2.5 éves gyerekem októberben megy oviba. Mindent eszik egyedül de a levessel bajban vagyunk még nem igazán tudja enni mert mindig kifolyik neki a kanálból mire a szájához ér. Igaz rossz evő is mert alig eszik meg valamit. Sokszor csak úgy eszik ha én rakom a szájába mert ha nem akkor nem is eszik semmit max. 1-2 falatot. Nektek eszik már ennyi idős gyereketek?
2012. ápr. 1. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. 2,5 évesen még az enyém is küzdött a levessel, mást szépen evett. Most volt 3 éves és mostanra már elég ügyesen eszik, néha még kicsurran a lé. Most tanulta meg megfogni szépen a kanalat is és nem marokra. Októberig bőven van idő, addigra fogja tudni, nyugi!
2012. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én unokám is 2,5 éves, és nem hajlandó egyedül enni. Utálja, ha maszatos lesz a keze, ezért is nem fogja meg a nutellás kenyeret például. A menyem is kétségbe van esve, mi lesz vele, szeptemberben az óvodában?
2012. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 3 éves és ő is utál egyedül enni,de tud.az a baj,hogy olyan mint elöttem írta a hölgy,hogy utálja ha piszkos a keze,meg pár perc alatt megunja és menne is el,ilyenkor kell etetnem,vagy noszogatni,hogy egyen már.Mielőtt oviba ment volna előtte csak egyedül etettem,de bizony nem evett sokat.az oviba meg egyáltalán nem akart enni,vagy csak a levesből evett pár falatot.nem baj ha kimegy,nem baj ha leesik,megfogja tanulni.és segíteni is fognak neki,az én fiam nem akart enni semmit az oviba oda ültek mellé és kis katonákra szedték húst,levették a kenyér héját szóval mindent megtettek,hogy egyen.nem lesz gond vele,figyelni fogja a többit és ügyeskedni fog.
2012. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam novemberben lesz 3 éves,és megy az oviba,de hogy ott ki fogja etetni,azt nem tudom.

Már próbálgatom,hogy egyedül egyen,persze csak a főtt étellel van gondunk,meg ami folyós.Az a helyzet,hogy nem is látom még rajta,hogy ő akarna egyedül enni.A lányom már 2 évesen egyedül evett,de ő mindig ki is harcolta magának,nem engedte,hogy segítsek.A fiam meg csak ül,tátja a száját és várja hogy betömjem.

Nekünk is sürgősen rá kell szoktatnunk,mert senki nem fogja szolgálgatni a fiatalurat.

2012. ápr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom még "csak" 22 hónapos,de ő sem akar egyedül enni,rossz evő is,örülök ha bele tudok valamit imádkozni. :( A kanalat nem engedi hogy vezessem a szájához,akkor csak kiborul a tartalma,viszont egyedül meg még úgyis.Főleg hogy fordítva teszi a szájába,kivagyok!

Ha mondom hogy együnk valamit,már mondja is hogy "neeeem" és fut el :( úgyh úgy szoktam beletömni a kaját hogy nem is mondom neki hogy egyen. :( Borzasztó milyen rossz ez a helyzet!

2012. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát az én fiam elmult 2 éves már 3 honapja,és ö sem eszik egyedül söt nem is akar,pedig ö jo étvágyu,de engem vár h üljek hozzá,és tömjem a száját kajával.nemhogy a kanalasat,már olyat sem akar megenni amit csak kézbe kell fogni,pl müzli,nápoly stb.már nem tudom mit csináljak vele.lehet én vagyok hülye h adom neki,de ha nem adnám akkor lehet nem enne.
2012. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Másfél éves korától többé-kevésbé egyedül eszik, és ekkor tettem el a csőrös poharat is. Villával eleinte könnyebben ment, a kanalazást nehezebb megtanulni, de azért az is elég jól megy már. Ha nehéz rátenni, én meg szoktam engedni h a kezével segítsen, vagy ráteszem az evőeszközre, de ő rakja a szájába. Főleg eleinte ha sikerült, borzasztó büszke voltam rá (értsd: nagyon megdícsértem és ő dagadt a büszkeségtől). A kenyeret ő sem fogja meg, mert nem szereti ha maszatos a keze, ezért felkockázom és villával eszi. A levest pedig (inkább sűrűbb része) nagyobbacska csészébe teszem, és miután kikanalazta a zöldséget/húst/tésztát, kiissza a levét.
2012. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!