Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alattunk lakó nehezen...

Az alattunk lakó nehezen viseli, hogy lehallatszik a gyerekek mászkálása is, lekötni őket nem lehet, mit tudnék velük játszani főleg rossz idő esetén, hogy lefárasszam őket, de mindezt dübörgés nélkül?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 15. 18:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
5,5 éves lányról és 4 éves fiúról van szó...
2008. ápr. 15. 18:22
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Ezzel mi is így vagyunk.

Ráadásul a kislányom 2 éves,és nem tudom hogyan lehetne ekkora gyereknek megmagyarázni,hogy üljön egyhelybe?

Sehogy,és nem is akarom.Én annak örülök,hogy mozgékony,így tudom hogy nem beteg.Nem fogom állandóan csitítgatni.

Az alsó szomszéd meg költözzön családi házba ha nem tetszik neki,ott nem ugrál felette senki.

A fiam már nagyobb,ő megérti,hogy nem lehet ugrálni.

De most várom a harmadikat,tehát még bosszankodhat a szomszéd kedvére.De nem érdekel,egy ilyen házba ez van.

Mi is családi házba laktunk a férjemmel mindketten,nehezen szoktuk meg a panelt,de ez van.Ha tudunk,majd változtatunk rajta,bízunk benn,hogy lesz családi házunk.

De én sem állítom le a forgalmat,pedig engem meg az zavar nagyon,és hallom néha a felettünk lakókat is.

Mikor ideköltöztünk,tudomásul vettük,hogy itt ez van.

Szándékosan nem zavarunk senkit,de a gyerekeimet nem fogom a sarokba ültetni.

Szerintem te se foglalkozz a szomszéddal,költözzön el ha nem tetszik neki.

Sok boldogságot a gyerkőcökhöz.

2008. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elég arrogánsak sajnos, már fenyegetőztek is, és persze nem hiányzik, hogy elfajuljon a dolog. Úgy tűnik, ma megértették, hogy ami tőlünk telik, megtesszük; de ez nekik kevés. Na mindegy, köszi az együttérzést.

Azért ha valakinek van ötlete lefárasztásra, csak nyugodtan ;)

2008. ápr. 15. 19:45
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Először is azt szeretném megkérdezni,hogy mivel van burkolva a padló?A fölöttünk lakónak lamináltpadlója van,és kibírhatatlan,főleg amikor a kutyája elkezd játszani egy fagolyóval.

Ha nálatok is ilyesmi miatt van baj,akkor teríts le szőnyeget,és az majd tompítja a jövés menés zaját.

Nálunk padlószőnyeg van,és szinte semmi nem hallatszik le.mikor az előttünk lakó elköltözött,akkor a szomszédtól érdeklődtek,hogy lakik-e itt valaki,mert akkora a csend.

Aztán a lekötés: rajzoljatok,építőjátékokért is meg voltunk veszve gyerekorunkban,pl LEGO.

Amúgy meg az alsószomszédnak meg kuss,mert este 8ig akár doboktatást is tarthatsz a lakásban,akkor sincs joga szólni.Tudom,volt ebből egy kis vitánk nemrég a lakásfelújítás miatt.A házirend csendóráiban próbáljatok meg tényleg ülő elfoglaltságot keresni.Illetve a gyermekeisdnek elmagyarázni,hogyan kell csendesen járni,egy kis fantáziával remek játék lehet ebből is.

2008. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Én azt gondolom, annyi szociális érzék bárkiben lehet, hogy ne azt javasolja, hogy szard le a világot magad körül. Igenis a gyerekek is (már 2 évesen is) megértik, hogy lehet figyelni másra, nem önzésből áll a világ. Én állapotos vagyok és pont egy olyan család lakik felettem, akik szerint azt csinálnak amit akarnak. El tudod képzelni mit érzek és mit kívánok a felettem lakónak? A második válaszoló nagyon sok jót is leírt, a padlószőnyeg és a polifoamos (Diegoban volt összerakható képes) meg gumiszőnyeg is tényleg bevált. A mozgást mi is elintézzük játszótéren, nagyszülőknél, hogy estére azért fáradtak legyenek. Ha van sportbolt a környéketeken, megnézheted, milyen kínálatuk van pl. mászóvárból. Ha van alatta szőnyeg, nem hallatszik le. Beszédhang is lehallatszik vagy csak a lépéshang? Nálunk a beszélgetés is áthallatszik, azt nehezebb megszüntetni.
2008. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért az első válaszoló gondolkodján már el, mi az, hogy költözzön családi házba??? Vegyél neki basszus. Felettünk három gyerek lakik, 4-5-6 évesek egész nap dübörögnek, volt már jópárszor, hogy felébredt rá a 6 hónapos gyerek, mert az anyjuk sosem viszi le őket a játszótérre. Most akkor egyik gyerek kényelme fontosabb a másiknál? Bocsi, de én meg tudom érteni, hogy valakit zavar, hogy állandóan dübörgést kell hallgatnia, meg hogy imbolyog a csillár.


Na de a kérdésre a válasz: szerintem egy kisgyereket sokáig leköt, ha kap a kezébe egy zsírkrétát meg papírt. Azt nagyon szeretik. Meg a gyurmát. De még nagyon sok nyugis játék van, amit sokáig lehet játszani. Lehet legózni, kisautózni, babázni, ilyesmik. Ha időd engedi, jó, ha minden nap le tudod vinni a játszóra, hogy szaladgáljon, esetleg irasd be valami sportra, akkor jól lefárad. Az úszást nagyon ajánlom, attól az étvágya is jobb lesz, jobban is alszik és garantáltan elfárad.

2008. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Előttem válaszolónak!

Kíváncsi lennék,te hogy indulnál el 3 gyerekkel a játszótérre naponta.Főleg miután elvégeztél minden teendőt ami ekkora család körül akad.Nem vagyok bent biztos,hogy lenne erőd hozzá.Meglátszik,hogy csak fél éves gyereked van,vele még hogy lennének ilyen gondok.Miért nem te mész el vele otthonról?Hisz egy gyerekkel könnyebb kimozdulni,ekkorával meg főleg,hisz alszik kocsiba is.

Egyébként meg aki tömblakásba lakik,annak muszáj tolerálni ezeket a dolgokat,ez ezzel a fajta élettel jár együtt.

És vállalta azzal,hogy oda költözött.Szerintem elég sokan nőttek így fel.Normális ember nem zavar senkit szándékosan,de kicsi gyerekeket nem hiszem,hogy hosszú időn át egyhelybe lehet tartani.Ilyenek a gyerekek,mindenkié.Csak általában minden szentnek maga felé hajlik a keze ugyibár....

Aki meg totál nyugira vágyik,az tényleg költözzön családi házba.

2008. ápr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vinném már el napi háromszor máshova aludni? Amúgy nem is tud aludni a babakocsiban már. Három gyereket igenis le kell vinni, mint a hogy minket is levitt anyukám minden délután (mi is hárman voltunk)pedig ő is dolgozni járt.
2008. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs időd a gyerekeidre, minek szülted? A gyerek igénye és fejlődésének egyik alapja a mozgás, az ingerek. Lakásba bezárva tartod és ráadásul elemi illemszabályokra meg önfegyelemre se tanítod? Mindenhol vannak fejlesztő házak, játszóházak, iskolákban külön foglalkozások, sportegyesületek (pl. focizni 3 évesen lehet vinni a fiúkat!) Meg különben is csak Te viheted el? Nincs apa, nagymama, nagypapa? 40 éve vannak panelházak, ennyi idő alatt kialakulhatott volna a magatartásforma. (ezt nem a kérdezőnek írom, csak a tippeket)
2008. ápr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nahát, épp valami kompromisszumos megoldást szeretnék... ha jó idő van, mi lemegyünk napi 2x a játszóra. Csak tegnap épp zuhogott, a gyerekeknek pedig már elegük volt a rajzból stb., hiszen hiányzott nekik a mozgás. Ja és van egy majdnem 1 éves harmadik is, ezt elfelejtettem írni, ő még nem csap nagy zajt :)

Végül kaptak egy mesét DVD-ről de ugye ez nem megoldás...

2008. ápr. 16. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!