Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jártok homokozóba? Már annyi...

Jártok homokozóba? Már annyi toxoplazma esetet hallok, hogy elgondolkodtam.

Figyelt kérdés

Itt mellettünk van a játszótér.Sajnos mindennapos a temetetlen ürülék,és egyre több.

A gyerekek folyamatosan hisztiznek,hogy menjünk be,kikerülni sem tudjuk,mellette járunk oviba.

De az egyre többet hallani a toxoplaza okozta megbetegedésről,és már nem tudom mit gondoljak.



2012. ápr. 18. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Én viszem homokozni a gyerekemet. Nálunk nem jellemző, hogy pont a homokozóba végeznék a háziállatok a dolgukat. Sajnos az előfordul, hogy a bokor alatt, a járda mellett vannak ilyen "aknák", de homokozóban én még nem találkoztam ilyesmivel.

A toxomplazma tudtommal egyébként sem okoz súlyos megbetegedéseket egészséges immunrendszerű embereknél. Mindentől pedig nem védhetem, mert akkor nem tud gyerek lenni szegény.

2012. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi járunk, és a bolcsiben is homokoznak nap, mint nap.

Igazából, aki falun él, és homokozó van az udvarukon, azoknál is ugyanekkora a veszélye a fertőzésnek, mint a városi homokozókban.

2012. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplazma nem egy maradandó károsodást okozó, hűűdemicsoda betegség.


[link]


Ha egészségesek vagytok, és nem immunbetegek a gyerekek, akkor max lesznek influenza szerű tünetei, de azt sem fogod tudni, hogy ezt most az influenza volt, vagy egy megfázás vagy a toxoplazmózi. A betegség tényét csak és kizárólag vérből tudja megmondani egy orvos. De egy gyermekorvosi vizsgálóban senki nem fogja megmondani, hogy az a vírus, milyen vírus. Én is csak akkor tudtam meg, hogy már átestem rajta, mikor az első gyereket vártam és szűrték terhesgondozás alatt!


Szóval irány a homokozó.

2012. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért hallasz egyre több ilyen esetről, mert a homokozók és játszóterek valóban nagyon mocskosak, és erre egyre többen felhívják a figyelmet - vagyis előszedik ezeket az eseteket, hátha lesz eredmény.

De hidd el, hogy egy valóban egészséges gyereknél ez nem okoz problémát, átesik rajta, és kész - a fiamnak volt már annyi homok a játszótérről a szemében és a szájában, hogy szívbajt akartam kapni, mégsem lett baj - bár a véreredménye szerint átesett a fertőzésen.


És abba is gondolj bele, ha csak állatod lenne otthon (mondjuk egy macska), ami ott kakil a lakásban, már ugyanakkora a fertőzés esélye, mint a játszón. És bár rengeteg helyen van állat a lakásban is, nemcsak a házban az udvaron, annyira nem sok ilyen betegség van.

2012. ápr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen járunk.

Csak azért hallani annyi balesetről, mert ezt nyomja a média, mindig a rosszat, soha nem a jót.

Azért mert évente egy-két gyereknek baja lesz a homoktól, attól én még hordom a gyerekeimet, mert szeretik és közben nem arra gondolok, hogy te jó ég, biztos mindjárt betegek lesznek, hanem én is jól érzem magamat.

Homokoznak az oviban is egyébként.

2012. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erős immunrendszerű, egészséges gyerek nem lesz beteg attól, hogy a homokozóban játszik, még ha esetleg a macskakakit is megfogdossa.

Sajnos nálunk a családban előfordult súlyos toxoplazmózis, édesapám gyerekkorában a fél szemére megvakult miatta. De neki egyetemista koráig arról szólt az élete, hogy kórházból ki, kórházba be, minden betegséget elkapott, most is nagyon gyenge a szervezete. Érdekes módon a testvérének, aki ugyanabban a koszos udvarban nőtt föl, csak éppen erősebb immunrendszerrel van megáldva, nem lett semmi baja.


Szerintem vidd játszóterezni a gyerekeket nyugodtan, ha nagyon aggódsz, homokozás után kend le a kezüket fertőtlenítő géllel, amit víz nélkül is lehet használni (asszem a Neomagnolnak is van ilyen fajtája).

2012. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!