Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha a lassan...

Mit csináljak ha a lassan 3éves lányom egyáltalán nem hajlandó a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Nem szól ha pisilni/kakálni kell neki. Ráül a bilire,de fel le ül rajta,és nem csinál bele. Kétségbe vagyok esve! Így hogy megy majd oviba???

2012. ápr. 19. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia. Vedd le róla a pelust, mond neki, hogy elfogyott, ilyen nagy lánynak már nem lehet pelust kapni. És hagyd, nézd mi történik. Az én fiam sem szólt soha, amíg pelus volt rajta, aztán 2 éves 3 hónapos volt, amikor elegem lett és levettem róla, egyszer bepisilt, másodjára már sírt, amikor bement, harmadjára már bilibe pisilt. Néhány balesetet leszámítva azóta szobatiszta, 1 hétre rá már nem bilizett, hanem a vécén ült szűkítővel. Most 2 éves 7 hónapos és már hónapok óta ágytiszta is, 4 hónapja miniovis.

Nem minden gyerek szól, ha kényelmesebb neki a pelusba intézni. Ha majd a bugyijába megy, meglátja, hogy nem olyan jó érzés.

2012. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Én is egyik napról a másikra vettem le 2 és fél éves fiamról. Az első pár nap a takarításból állt, mert mindenhol pisitócsák voltak. Kakilni ekkor már bilibe kakilt. 1 hét alatt teljesen szobatiszta lett nappalra. Mire kezdtük az ovit, addigra már éjszakára is szobatiszta volt. A mai napig egyszer nem volt baleset, 3 és fél éves.
2012. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az elsőt aki lepontozta,az adhatna jobb tanácsot ha ilyen okos! Inkább válaszolna,mint pontozgat feleslegesen!

2012. ápr. 20. 11:30
 4/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam hogy nem adtam rá pelenkát,hát nem volt benne köszönet!

Nem hogy bepisilt,de be is sz@rt(bocs de nagyon ideges vagyok)! Egyáltalán nem szólt hogy bement,csak azt vettem észre hogy sehová nem akart leülni. Kemény volt,így a bugyiból nem folyt ki.

Nagyon-nagyon tanácstalan vagyok!!! Nem érdekli ha becsinál,és nem is szól ha kell neki. Lassan már pelenkát sem fogok rá adni,így is libero 7-est hord.

2012. ápr. 21. 12:38
 5/10 Sókristály ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is lassan 3, és hasonló a helyzet, mint nálatok. Mondjuk, minket nem szorongat az ovikérdés, de hát hosszú még a nyár nektek is.

Én nem erőltetem, majd megérik rá, a 3 nagytesója is magától lett szinte napok alatt szobatiszta. Csak visszaveted, ha nagyon rámenős vagy.

Lehet vele beszélgetni erről, de nem biztos, hogy célszerű kivenni alóla a biztonságot jelentő pelust.

A lényeg, hogy ne ez legyen otthon a fő kérdés. Fineszesek ám, tudják is, mi lenne a dolguk, de amíg az idegrendszerük nem érik meg rá, úgysem fog menni a dolog.

Leírom neked a mai beszélgetésünket, miután betojt a drágám.

- Hova kell kakilni, kincsem?

- Hát a WC-be.

- És Te hova kakiltál?

- A WC-be kakiltam. - közben sunyin vigyorog, és folytatja:

- A pelusba kakiltam. - ekkor már nevet.

Fél óra múlva az öccse tojt be, Ő 10 hónapos. Kibontottam, erre a lányom:

- Miért a pelusba kakiltál? Nem szabad! Tudod, hogy a WC-be kell!

Érted a lényeget ugye? Az elmélet már megvan, majd jön a gyakorlat is.

2012. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom én hogy türelmetlen vagyok,de mindenképpen kéne oviba mennie. Nekem muszáj dolgozni járnom,és senki nincs aki vigyázna rá.

Pénzünk meg nincs drága magán helyekre:(((((

2012. ápr. 23. 18:00
 7/10 Sókristály ***** válasza:
Akkor se aggódd túl magad ezen, az csak ront a helyzeten? Ősszel kezdi az ovit, ugye? Nálam mindegyik nyáron lett szobatiszta, szerintem nektek is sikerülni fog.
2012. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sókristály ***** válasza:
Az első mondat végén a ? pont akart lenni.
2012. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem továbbra se adj rá pelót. Két gyerekem van (4 és 6 évesek, tudom, h minden gyerek más. Kisfiam másfél évesen szobatiszta lett, éjjel is. No de a lányom? Nagyon sokszor kellett kakit mosni, de nem adtam fel. Egy idő után rájön, h nem jó. A lényeg, h ne szidd le, és hogy próbálj megnyugodni, mert érzi rajtad a feszültséget és ez is gátolhatja. Elárulom neked, kislányom 6 évesen a mai napig éjszaka néha bepisil. Alátettem egy gumis lepedőt, beszereztem olyan takarót, ami könnyen szárad. Állítólag semmi baja, majd kinövi. Remélem Ti hamar túlestek rajta. A nyár a sorsdöntő. És nehogy azt hidd, h az oviban más gyereknél nincs baleset.
2012. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sókristály ***** válasza:
9-es-től kérdezem, hogy arra gondolt-e már, hogy esetleg pont azért pisil be még most is időnként a lánya, mert annak idején erőltette a szobatisztaságot?
2012. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!