Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviban minden gyereknek...

Oviban minden gyereknek megünneplik a szülinapját?

Figyelt kérdés
Próbáltam visszaemlékezni ovis éveimre, és rémlik, hogy néha volt szülinapozás, torta. Nekem biztos nem, arra emlékeznék, de más gyerekeknek igen. Általában meg szokták minden gyerkőc szülinapját tartani? Vagy csak épp akinek a szülei hoznak be tortát, vagy ami kell? Hogy működik manapság és milyen régi emlékeitek vannak erről?
2012. ápr. 20. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak akinek a szülei finanszírozzák.
2012. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát én egyáltalán nem emlékszem ilyenre, se a saját szülinapommal, se másokéval kapcsolatban.

De mondjuk én nagyon utáltam az óvodát, szóval, lehet, hogy simán csak kitöröltem minden emléket róla. :P

(Tényleg alig emlékszem valamire.)

De szerintem ott ez nem volt szokás. Valójában ott kb. semmi nem volt szokás, tiszta katonás volt az egész...

2012. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 30 éves vagyok, nálunk anno volt szülinapozás az oviban, nem feltétlenül torta, mert volt, aki házi sütit hozott be vagy ilyesmi, de volt köszöntés.

A lányom ősztől gyűri az ovit, náluk is van szülinapozás, 90%-ban éttermi "szupertorta" és elvétve házi, mert a szülők (ebben is) szeretnének egymásra licitálni :S Én spec fini és mutatós tortákat tudok csinálni, tuti hogy ő házit visz majd jövő ősszel.

Amúgy pl akiknek nyáron van a szülinapjuk, azoknak lehetőségük van névnapozós-sütit bevinni, hogy ő is átélhesse a közös-felköszöntést, mondjuk sztem ez egész jó ötlet, az enyém is alig várja hogy végre ő lehessen majd egyszer az ünnepelt. Náluk ilyenkor az egész nap az adott gyerekről "szól", ő választ mesét elalváskor, automatice megkap minden előzékenységet, addig hintázhat az udvaron amíg csak akar ilyesmik - ez anno nálunk is kb így működött, mondjuk én is ide jártam ebbe az oviba :)

2012. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez olyan jól hangzik, kedves harmadik hozzászóló! Biztosan, ha lesz gyermekem, én is készítek neki külön ovis tortát, hogy ünnepeljék meg neki ott is a szülinapját.

Nekem az oviból tényleg csak pár gyerek rémlik, aki ilyen kiemelt szülinapozást kapott. Én biztosan nem, pedig tavaszi születésű vagyok, még csak azért sem maradhattam le róla, mert nyáron volt. :D (bár a nyarakat is ott töltöttem többnyire) Gondolom, nálunk úgy lehetett, hogy amelyik szülő hozott be sütit, annak megünnepelték rendesen, a többi meg le volt tojva. :D Pedig szerintem süti nélkül is 1-1 szülinaposnak szentelhették volna a napot.

2012. ápr. 20. 22:29
 5/15 anonim ***** válasza:

A fiaméknál is így van, mint ahogy az utolsó válaszoló írta, ilyenkor az ünnepelt kisgyerek kedvére történik minden, ő választ mesét, olyan közös játékot játszanak, amit ő a legjobban szeret, stb.

Kap ajándékot is az óvónéniktől, valami kézzel készített emléket, a fiam pl. egy filcből varrt kis sütit kapott, nagyon aranyos :)

Az ő ovijában annyi a kikötés, hogy krémes süteményt nem szabad bevinni, de ezen kívül bármi lehet, otthon készített is (érdekes, a bölcsiben meg az volt a szabály, hogy mindent lehet vinni, de bolti legyen), muffint, almás pitét, kekszet, bármit, szóval akinek kevesebb pénze van, az is meg tudja szerintem oldani, most ha bevisz egy tál lekváros linzerkoszorút, az nem olyan rengeteg pénz, és a gyerekek azt is nagyon szeretik :)


Viszont érdekes, én a saját ovis koromból nem emlékszem szülinapozásra, pedig nagyon sok emlékem van ebből az időszakból. 25 éves vagyok, lehet, hogy amikor én voltam kicsi, ez pont nem volt divat, vagy csak az adott városban, esetleg pont abban az oviban nem volt csak szokás. Pedig áprilisi születésű vagyok, szóval tuti, hogy volt ovi akkor, amikor a szülinapom volt. De nem csak arra nem emlékszem, hogy az enyémet ünnepelték volna, én másokéra sem emlékszem. Általános iskolában alsóban viszont tudom, hogy szokás volt az ünnepeltnek sütit bevinni és a nagyszünetben mindenkit végigkínálni.

2012. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, mi az oka, hogy a gyermeked ovijába krémes sütit nem lehet vinni? Már ha megindokolták persze.

Illetve a bölcsiben miért volt kikötés a bolti?

2012. ápr. 20. 23:35
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor én voltam ovis, általában vittek (-ünk) be tortát szülinapra, zsúrt rendeztek az óvónénik a szülinaposnak.Máig emlékszem egy nagymamám sütötte csokitortára, amit francia drazséval díszített…

Most a gyerekeimnél is általában visz az ünnepelt tortát, vagy rágcsát, üdítőt, felköszöntik, énekelnek neki,kapnak kis ajándékot: a lányom például karkötőt választhatott. Gondolom van egy ”kincses doboz” apró meglepetésekkel.

Kikötés, hogy csak bolti süteményt, tortát lehet vinni, amin címke is van, állítólag ÁNTSZ rendelet, a tömeges ételmérgezés elkerülése végett.

Ha nem viszel be semmit, de mondod esetleg, hogy ma van a gyereked szülinapja, névnapja, akkor is megköszöntik egy játék tortával (de ált. szülinapkor mindenki visz valamit).

2012. ápr. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk annak ünneplik meg,a kinek visznek tortát. De csak bolti lehet számlával.
2012. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Manapság nem nagyon lehet bevinni házi készítésű tortát az ovikba, mert szigorú előírások vannak (ÁNTSZ). Amikor én voltam óvodás csak annak tartottak szülinapot akinek a szülei vittek be tortát vagy süteményt, akkor még nem volt szigorúan véve a dolog.
2012. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, hogy inkább szárazsüteményt vigyünk. Mert összekenik magukat nagyon, nekem nem mondták, hogy ántsz, de lehet benne valami.
2012. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!