Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 30-as vagy 50-es faktorszámú...

30-as vagy 50-es faktorszámú naptejet vegyek érzékeny bőrű két éves gyermekemnek? Daylong kids, La-roche Posay naptejekről mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban napi használatra,játszóterezéskor használnánk a naptejet,nyaraláskor is csak keveset engedném napra,nem a déli órákban. Elég a 30-as is?

Esetleg más könnyen kenhető,hamar beszívódó naptejet ajánlanátok?


2012. ápr. 23. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem nem elég a 30-as. Mindegy milyen börü a gyermek 6 éves korig 50-es kell majd onnantól mint egy felnöttnek a napsugárzástól függöen.


Férjemnek volt börrákja, és igen angy a valószínüsége hogy a gyerekkori nem krémezéstöl lett neki (tipikusan 25-30 év után), így mikor lányunk megszületett megkérdeztük, hogy is van. ekkor mondta az orvosa.

2012. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja még valami, nekem mindig van kisdobozos 50 faktoros a táskámba, mert rendszerint elfelejtem otthon bekenni.
2012. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi 50-es La roche posay-t vagy Vichy-t használtunk (amelyik épp akciós volt a patikában), reggel öltözködés előtt fújtam be a gyerekeket, aztán az ebéd utáni alvás után újra. Ha vízhez mentek, ott gyakrabban kell. Szerintem is érdemesebb az 50-es faktorút használni, mi magunknak is azt veszünk.
2012. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

La Roche Posay spray-t használtatok? Hamar beszívódik az 50-es faktorú is,elég lágy? A dermo-kids változatot vetted?

2012. ápr. 23. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, hamar beszívódik, a patikus ajánlotta a sprayt, mert egyszerűbb kezelni a gyerekek esetében, bár egyszer leejtettem, onnantól kezdve krémként működött :/ Mi ezt vettük: [link]

Miután beszívódott, akkor öltöztettem fel a gyerekeket, mert sajna a ruhával érintkezve nem jött ki (főleg fehér pólónál látszott).

2012. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is az 50-esre szavazok. Mondjuk nálunk az egész család fehér bőrű, a 3 gyerek is. Magamnak sem elég a 30-as, pedig én felnőtt vagyok és rinocárosz bőrű a gyerekekhez képest :-))

Daylong Kids-et nem ismerem, La-Roche Posay-ról csak jókat hallottam másoktól is (bár sajnos elég drága).


Találtam egy cikket a baba naptejekről:


[link]

2012. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi tavaly a dm-eset vettük, a gyerek 50-est és nagyon jó volt, még csak le sem pirultak a gyerekek (van egy lista a naptejekről és azon az elsők között van!)
2012. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!