Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én reagálom túl, vagy...

Csak én reagálom túl, vagy jogosan esik rosszul? Óvónői kérdés.

Figyelt kérdés

Amióta elhoztam az oviból, nem bírok a fiammal. 5 éves. Teljesen kivan magából fordulva. Oka:oviban majdnem elsírta magát a következő szituban (láttam dagadnak a torkán az erek, ő ilyen kis visszafogott ilyen helyzetben)


Beszélgetek másik anyukával, akinek 2 lánya van. A nagyobbik az én fiam ovistársa. Én is két gyerekkel voltam egyébként. Szóval a 4 gyerek ott egy kupacban. Óvónéni kijön elkezdi agyon dícsérgetni a kislányt,tény egy gyönyörűséges kislányról van szó, mondjuk a csajszi sz@rik az óvónénire az én kisfiamat lesi, még nem beszélgetnek egymással:) Miután befejezte az ajnározgatást adott neki egy puszit, amit már az én gyerekeim sóvárogva néztek. Majd a nagylányt kezdte el ugyanúgy dícsérni és megpuszilni. A gyerekeim meg végig arcukra fagyott mosollyal nézték és nyilván nekik is jól esett volna egy jó szó, nemhogy még puszi. De semmi. az én két gyerekem ott volt, de csak a lányok voltak szóra érdemesek, meg dícséretre és puszira. A fiam (akinek ugye az óvónénijéről van szó) kirohant, otthagyott minket, holott mindig megvárja a lányokat. Ennek tudom az okát, nem szereti ha látja valaki hogy ő elszomorodik.


És ez most nekem úgy fáj. Ezt látni. Tudom gyors tulleszek rajta,volt már hasonló eset. Bár én nem vagyok pedagógus, de amikor egy gyereket megdícsérek, mindig a társaságában lévő többihez is van pár jó szavam.



2012. ápr. 25. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
furcsa ez az egesz... nem lehetne ovit valtanotok? vagy pedagogust legalabb?
2012. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát én is kiakadnék.


Èn külflödön vezetek családi napközit, a kurzus alatt is többször kijelentették, hogy kerüljük (tanácsként csak), a gyermekek megpuszilását. Ha egy gyermek puszit ad azt elfogadhatjuk, de mi soha ne pusziljuk, meg így valószínü a gyermek sem fog puszilni minket.

Az ölelést is kerüljük, csak akkor használjuk, ha a gyermeknek igénye van rá, mi ne kezdeményezzük. Ha egy gyermek túl sokat ölelget ott meg kell vizsgálni, hogy minden rendben van-e a családban.


Miért? egy gyermeknek a családból kell hogy legyen az elsödleges személy. és ha a gondozó az akkor otthon valmi probléma van.

2012. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Túlságosan a lelkére veszi a fiad a dologot, neked pedig ez fáj. Ezzel igazából nem tudsz semmit sem tenni, max. annyit, elmagyarázod a gyereknek, legközelebb jobban igyekezzen a fiad, hogy ő is dícséretet kapjon, a lányok biztos jól viselkedtek, ügyesek voltak, azért volt ilyen az Óvónő.

Nálunk is van ilyen, hogy megdícsérik az egyiket mert szépen evett ( aki például nem szokott) de azért még nem rohan el a másik gyerek, mert neki nem jutott a dícséretből.

Ezzel meg kell tanúlni együtt élni, mert később még több lelki setressz éri majd suli... és ha ennyitől kiborul, mi lesz később!?

Az Óvónőknek is vannak kedvenceik, lehet ez is közre játszott, de van hogy csak örülnek és kimutatják a gyermekek felé ha valamiben sikert vagy előrelépést érnek el és a szép szóval még próbálja buzdítani őket.

2012. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem reagálod túl.Szerencsére a kisfiam ovijában abszolút egyforma szeretgetést-ölelgetést kapnak a fiúk és a lányok,egyáltalán nincs megkülönböztetés.
2012. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ÓÓÓ hát azt tényleg kimaradt miért volt a nagy dícséret. "olyan csinibabák vagytok". Ezért jött ki. Bent folyt a meseolvasás, csak kiszaladt, hogy megnézze milyne kis csinos a kislány is aztán a naggyal folytatta, hogy ő mindig csinos. Szóval ezért jött ki.


De volt olyan ugyanezzel az óvónénivel, hogy az ablakon kihajolt, hogy megdícsérje a nagylány biciklijét. Szegény fiam hiába "tolakodott"hogy engem is nézzen meg óvónéni, mert én is kétkerekű "új" bicajjal vagyok, ablak becsukódott. Majd szétrobbantam a dühtől:(

2012. ápr. 25. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Megértem, hogy rosszul esik, de szerintem is kicsit túl van reagálva. Meg ne sértődj!!! Ilyen mindenhol előfordul, és lesznek még a kisfiad életében ennél nagyobb igazságtalanságok is. Beszéljetek róla, nyugtasd meg, ne lássa rajtad, hogy mennyire kiborít az eset, mert az Őt is csak jobban felzaklatja.

Ha történetesen még 10 gyerek ott van, mindhez kellene pár szó?

Ha a Tieidet dicséri, lehet, hogy fel se tűnik, hogy a többi gyerekhez nem szól.

2012. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem túl reagálod. A te gyereked neked a legjobb. A másé másnak. Lehet az óvónéni szereti azokat a kislányokat, jó kapcsolatot ápol velük. Ettől még a Te fiadnak is megfelelő pedagógusa lehet. Miért kéne mindenkit egyformán szeretnie. Nem bántotta a fiadat, nem becstelenítette meg. Egyszerűen olyanok társaságában van, akik most nagyobb figyelmet kapnak. De nem ilyen az élet? Nem lehetünk mindenhol a csúcson? A fiadnak tőled, a családjától kell megkapni azt a figyelmet, amit most az óvónőtől vársz el. Ha a nagymamája csinálná ezt, tuti kiborulnék, de az óvónőnek nem feladatköre puszilgatni a gyerekemet. A fiadnak meg meg kell tanítani, hogy érvényesülnie kell. Igenis ha figyelemre vágyik küzdje ki magának. Azt pedig zárójelbe tenném, hogy ha a gyerekemen látnám, hogy lelkileg megviseli egy ilyen eset és én tehetetlennek érzem magam miatta, biztosan meg próbálnám beszélni az óvónővel, hogy ő szerinte ilyenkor hogyan kéne a gyerekkel megértetni a helyzetet.
2012. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha 10 gyereknél történne az eset, fel sem tűnt volna a másik 8-nak, mert el lettek volna foglalva egymással. De itt csak mi voltunk, a 4 gyerek együtt. Ebbe ez a rossz. Nem kell mindig ajnározni, de ilyen esetben egy olyan szó: "ti is csinosak vagytok" vagy akármi, csak 3-4 szó kellett volna. Semmi több. Máris nem érezte volna magát kellemetlenül. Láttátok volna azokat az arcokra fagyott mosolyt. az a baj, az én gyerekeimnek nincsennek nagyszüleik, nincsenek unokatesók, és ők hatalmas "hátránnyal" indulnak, mert rajtunk kívül nincs ki "észrevegye" őket. Talán ilyen helyzetben az a 3 szó nem okozott volna az óvónőnek olyan nagy fáradságot.


Jó ötlet, lehet reggel megkérdezem az óvónénitől, hogy tegnap amikor sírt a kisfiam mit kellett volna mondanom.

2012. ápr. 25. 14:44
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
szerintem érdek kapcsolat,mármint az ovónéninek,valamit kap a sok jó szóért az tuti.egy komoly,végzett ovónő nem csinál ilyet mint ahogy itt írta is szakmabeli,jo dolgokat írt nagyon.tényleg kerülni kell az ilyeneket,pont ezért mert minden gyereket nem ölelgethet,puszilgathat.a simogatás a jó szó,minden gyereknek jár.sok gyereknek istennő az ovónéni és a dadus,és igenis tudnak érzelmi fájdalmat okozni.én ott akkor megölelgettem volna a saját gyermekim,mondván ti is szeretni valók vagytok,vagy kapcsol az ovónéni,vagy nem,de a gyerek lelkivilága talán nem sérül annyira.
2012. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Na nekem is hasonló esetem volt nem rég!

Trécseltünk mi anyukák egy ismerősünkel, ott volt az ő lánya is és az enyém is! Az ő lányától elvolt ragadtatva, hogy az ő lányától nincsen szebb!Na már bocsánat, mindenkinek a sajátja a szép, de az enyém tényleg gyönyörű, van olyan mint az övé az tuti fix! Ez majdnem hasonló végűlis!

2012. máj. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!