Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvárható 3 éves kislányomtól,...

Elvárható 3 éves kislányomtól, hogy ne kiabálva beszéljen?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdett nagyon hangosan beszélni, szinte kiabálva, pedig itthon nem beszélünk hangosan, én pedig kifejezetten halk szavú vagyok. A hallásával nincs gond. Napjában többször megkérem, hogy ne kiabáljon, de az első mondat után már megint hangosan beszél. Estére zsong a fejem. Szerintetek elvárható tőle, hogy figyeljen erre, vagy hagyjam rá.
2012. máj. 3. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem hogy nincs gond a háromévesem hallásával. Egy felsőléguti megbetegedés során fül-orr-gégére is el kellett vinni, követhező héten kivették az orrmanduláját, mindkét fülébe tubust tettek. A műtét után a doki első kérdése az volt, hogy volt ennek a gyereknek hallása? Én nem feltételeztem, hogy baj lenne mert suttogást is hallotta. És mégis annyi váladék volt lerakódva, hogy még egy hét után is folyt a füle.

Remélem nálatok nincs ilyen probléma, csak azért írtam le, hogy nálunk semmi sem utalt hallásproblémára és közben mégis.

Amúgy szerintem ez valahol életkori sajátosság is, érvényre akarja juttatni a mondandóját, még nem elég ügyesen hangsúlyoznak, egyszerűbb túl kiabálni mindenkit.

2012. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó, szegényem! Nem fájt neki, nem panaszkodott a fülére? Remélem nálunk erről nincs szó. Azt nem tudom, hogy jogosan figyelmezetetem-e erre napi több alkalommal, vagy hagyjam inkább.
2012. máj. 3. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem most kezdte az ovit?

Nálunk akkor kezdődött ez, és azóta is tart. Hétvégén meg szünetben, amikor velünk van, visszaszelídül, aztán oviszezonban kezdődik elölről.

Amúgy sajnos normális ez, mert ott olyan hangzavar van, ha érvényesülni akar, hangosan kell beszélnie...

2012. máj. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyik unokám már 8 éves, de néha még most is rá kell szólni, hogy halkuljon. Mikor ovis volt, ha mentünk el az ovi előtt, biztosan kihallottuk a többi közül :))
2012. máj. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság, az én fiamnál is az ovival kezdődött. Ettől függetlenül nyugodtan szólj rá, és mondd el neki, hogy ez téged zavar.
2012. máj. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk dettóra ugyanaz volt, mint az első válaszolónál! nem fájlalta a fülét, semmi,de elkezdett hangosan beszélni. Szintén jött egy arcüreggyulladás, akkor a doki (fülész) elküldött hallásvizsgálatra is és akkor derült ki,hogy ki kell venni az orrmanduláját. több, mint 2 hónap volt, mire rendbe jött a füle.
2012. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam a kisfiammal. Sokszor olyan hangosan beszélt, kiabált, hogy már nem bírtam elviselni. Megfenyegettem, hogy ha nem változtat akkor elviszem hallásvizsgálatra, mert tuti baj van. Nem változtatott, elvittem, kiderült hogy az orrmandulája is meg van nagyobbodva és a mindkét dobhártyája be van húzódva mögötte pedig tele van neki savóval, és tényleg nem hall ettől rendesen. Most gyógyszert szed, hátha ..... De ha nem javul akkor nyáron műteni kell.
2012. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hát nem nyugodtam meg. Nem ovis még, majd szeptembertől lesz az. Voltunk 2 hónapja füll-orr-gégésznél, csúnyán köhögött és meg kellett nézni a fülét is, akkor középfülgyulladást állapítottak meg nála, melyre kapott antibiotikumot. Ott kiderült volna ha baj van?
2012. máj. 4. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!