Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnéd emiatt másik oviba a...

Elvinnéd emiatt másik oviba a gyerekedet?

Figyelt kérdés

Még korai a kérdés, de már pár napja nem hagy nyugodni.

Lányom jövő szeptemberben kezdi az ovit. A településen van 3 ovi, szerencsére lehet válogatni,nincs sok gyerek,így nem kötelező a körzetibe íratni.

A körzeti ovi gyalog kb 10 perc, a másik 20 perc.

szerettem volna akörzetibe íratni,mert ksitesó is lesz már akkor, gondoltam könnyebb lenne.

Van egy utcabeli cslád, egy évvel idősebb a gyerekük, és most direkt nem íratták oviba,hogy majd az én lányommal járjon.

Jó körülmények között élhetnének, ha nem hülyeségekre szórnák a pénzt, a gyerek mindig koszos, agresszív, bántja a lányom, lökdösődik. Próbáljuk őket kerülni de nem igazán veszik észre megukat.

Már az anuyka hangsúlyozta,hogy milyen jó is lesz,mert ha neki nem lesz kedve elvinni a gyereket,vagy hazahozni,majd én megteszem,mert úgyis megyek a lányomért.

A legfőbb gondom ez, ők olyan szülök: hogy nem veszünk homokozót a gyereknek,mert nektek van, majd beengedtek minket játszani.


2012. máj. 13. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

De tudod miért csinálják ezt?

Mert te megengeded nekik?

ha 2x azt mondod nem talán haramdikra már meg sem kérdeznek, ha meg igen akkor egyszerüen akkor is nem.


Elhoiszem hogy kényes kérdés, de egyszerüen nektek kell megtanulni NEMet mondani.

2012. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, emiatt nem vinném át sehova. Le lehet őket rázni finoman: bocsi, de nem egyből jövök haza, még bevásárolunk, védőnőhöz megyünk, Vagy ne haragudjatok, de 3 gyerekkel nem bírok, mert a 2 nagy szalad, én meg babakocsival nem tudok utána futni...
2012. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám neki,hogy ez nem így megy.Azt is hozzá tenném ,hogy nem fogom az ő gyerekét vinni az oviba,meg hozni.Ha továbbra sem veszi észre magát,akkor igen,elvinném egy másik oviba lehetőleg az ő tudta nélkül,nehogy még ő is odavigye a gyerekét.
2012. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem mond meg nekik hogy nem fogod az övét hazahordani az oviból ha megsértődik úgy a legjobb legalább homokozni sem fig átmenni.
2012. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan elutásítom az ilyen jellegu viselkedést!!!!tuti hogy nem járnának egyutt oviba ha ez a helyzet nálunk lenne!Torodjenek a gyermekukkel nemvagy szolgája senkinek.Mégha néha tényleg ha olyan a helyzet hogy elhozom a kolléganom fiát az ovibol mert nekik is baba van és a férje távol dolgozik másuk nincs akor még okés mert ok is elhozzák az én fiam de ez max félévente 1-2* volt!Ne hagyd magad!!!
2012. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én sem szívesen írtanám másikba.


Csak tudjátok, nem vagyok egy alamuszi, elég nagy szám van, de egyszerűen nem veszik észre magukat. A kapunk mindig zárva, és itt lekelődnek, kiabálnak, mihelyst kinn vagyunk az udvaron megjelenenek. soha nem szoktam őket beengedni, de itt áll a kapu előtt és mondja mondja.....

Az meg msáik dolgo,hogy ő kiöltözik, a gyereket meg tényleg a kosz eszi meg, a minep olyan pisi szagú volt a gyerek korán reggel,hogy nem tudtam mellettük megmaradni amikor leszólítottak az utcán.

És míg normális szülő az állatokat, mondókát,szavakat tanít a gyerekének, ő mutasd meg,hogy kell böfögni, fingani és kakilni.....

2012. máj. 13. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek...:( Mivel közel laktok hozzájuk az nem lesz megoldás, hogy másik oviba íratod a gyereket, mert mint írtad ott áll a ház előtt...Próbáld meg leépíteni először finoman, ha nem megy akkor nyíltan, hátha észreveszi magát. Emiatt én nem alkalmazkodnék, oda íratnám ami nekem a "kényelmesebb". Ha megkérdezi miért nem hozod el a gyerekét, akkor mond meg neki az igazat, vagy kamuzz valamit. És szerintem fel lehet hívni egy anya figyelmét arra, hogy gáz ha büdös, piszkos a gyereke, és böfögni tanítják. Veszíteni valód nincs, legfeljebb megsértődik és soha nem keresi majd a társaságod...:))) Én tényleg csak a gyerekét sajnálom...
2012. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, én elköltöznék! :) Na jó csak viccelek, azért miattuk ne. De ne hagyd magad, tényleg le kell építeni az ilyen embereket, mert a fejedre nőnek és együtt lesz a gyerekek ballagása, mert hogy ti úgy is főztök akkor ő minek, majd nálatok megtartják :S.
2012. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

A szomszédasszony gyermeke is az én lányom csoportjába jár, de eszembe sem jutna megkérni, hogy hozza el. Meg neki sem. Sőt, már gondolkodtam, ha visszamegyek dolgozni, kit kérjek meg, ha túlóráznom kell. Manapság már senki nem csinál meg ilyet szívességből. Gyermekfelügyelet 1900 Ft/óra. Ha legközelebb szóba hozza, mondd meg neki, hogy persze, semmi gond, neked is jól jön egy kis mellékes, úgy tudod, hogy az ilyenért ez az órabér. Ezek után biztos nem fogja emlegetni.

Emiatt nem vinném máshova a gyerekemet. Minden csoportban akad agresszív gyerek, mindet nem tudod kikerülni.

2012. máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!