Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket mond és mennyit beszél...

Miket mond és mennyit beszél 22 hós gyermeketek? Aggódjak vagy ráérek még?

Figyelt kérdés
Egy hete azt mondta a doktornő lassan bejelentkezhetünk egy beszédfejlesztő logopédushoz...:S Elkeseredésemben összeszámoltam hány szót tud (kb 60 dolgot megnevez érthetően) összefüggően még nem beszél de napról napra észrevehetően gyarapszik a szókincse.Júni végén tölti a 2-t. Azzal vigasztalom magam,hogy nem egyformák a gyerekek és nála sokkal később is kezdtek már beszélni..vagy le van maradva?? :( Tapasztalatok? Ja és köszönni sem akar..ritkán integet de még más gyerek bájosan szija-pápá-zik rá jellemzőbb a "hagyjál már ki vagy te stílus"
2012. máj. 22. 00:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Jùliusban lesz 2 eves a fiam. Szepen és érthetően beszél. Már nem számolom mennyi szót ismer. Kb.1,5 évesen már 60 szót használt. Most kezdett el rövid mondatokat használni:anya jön, nekem add oda, menni játszó, baba lapoz stb. A ragozás még nem megyy.

Szerintem nem kell aggódnod, hiszen már a te gyereked is beszél!

2012. máj. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 26 hónapos koráig egy szót sem szólt.Megértette, amit mondtam neki, mutogatással mindent "elmondott" ő is, de beszélni nem beszélt.26 hónapos volt, amikor elkezdte,és nagyon hamar eljutott a mondatokig. mire óvodába ment, tisztán, érthetően beszélt, csak a r hanggal van gondunk még most is.
2012. máj. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kislányommal 22 hósan még ott sem tartottunk mint Ti, alig mondott pár szót, talán ha 20-at. Aztán szép lassan elkezdett gyarapodni a szókincse. Emlékszem a 2 éves státuszon nagyon erőltetve belemagyarázta a védőnő, hogy amit mond a lányom pl. "baba megy" ez már mondat:) Én is aggódtam kicsit, de teljesen felesleges. Észre sem veszed és már folyékonyan fog beszélni.

Lányom most 26 hónapos, múlt héten a nagylány elment 5 napra erdei táborba, és mikor hazajött, ledöbbent, hogy mennyivel másképp, érthetőbben, nagyobb szókinccsel beszél a kishuga mint mikor elment. Én észre sem vettem, mert nap mint nap hallom:)


Szerintem tök fölösleges elrohannotok bárhová is, a 60 szó nagyon jó, nem tudom mit akar a dokitok. Dehogy van lemaradva!

2012. máj. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

2 éves státuszon egy gyermek elvárható szókincse 10 érthetö szó kimondása a mama, papa szó kivételével.

Ez alatt semmi féle fejlesztésre nincs szükség ha mindent megért.


Az orvosod nem teljesen normális azt kell mondanom, ha ez valami fejlesztgetös központ lenne, megérteném, mert ök pénzt akarnak látni, de egy orvosnak pont arra kell törekednie hogy a gyerek normálisan fejlödjön és ne fejleszgessék.


Lányom 20 hós most a szókincse: mama, papa, baba, bébi, butter (kétnyelvü gyerek), vau vau, és késsz. próbálja a bambit kimondani, de nem megy neki, mamit mond arra is, cumit hiába kérem töle egyáltalán nem megy neki. ennyi. majd fog. Két nyelven mindent megért, bármit megcsinál amit mondunk neki, de nem tud beszélni.

2012. máj. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek nem egyformán fejlődnek,ez az egyik dolog,a másik meg,hogy nem értem az ilyen orvosokat,védőnőket...mi a fenének stresszelik feleslegesen az embert? 2 évesen 15-20 szó a minimum elvárt,ezt már rég túlléptétek.Az én fiam épp hogy "megüti a mércét",de nem aggódom,fog ő beszélni,csak mivel nem programozott gépek,hanem emberek ők is,eltérő ütemben történik ez is,mint minden más is mindegyiküknél.

Szerintem ne aggódj,,fog ő még annyit beszélni nem is olyan sokára,hogy örülsz majd két perc csendnek :)

2012. máj. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
akkor nekünk is vinni kéne bár még csak 20 hós csaj kb 18 szót mond és kb 3 mondat szerűséget. most nagyon padlot fogtam hogy akkor lehet nekünk is kell vinni logopédushoz????
2012. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
2 szavas mondatokat mond már? (anya ott)
2012. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam egy hónapja, a 2. szülinapján kb. 10-15 szót használt, most meg már rövid mondatokat is mond. Nagyon

hirtelen lendül meg a beszédfejlődésük, nem vagytok lekésve semmiről.

2012. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 2 évesen összesen 16 szót tudott, ebben benne van az anya, apa, baba, mama...

2,5 évesen több, mint 300 szavas szókincse van, bár még mondatokban mindig nem beszél, de én nem aggódom, te se tedd. 3 éves koráig a logopédus se fog vele foglalkozni...

2012. máj. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 2 évesen szinte csak anyit mondot,hogy anyu,apu meg a tesvére nevét.Az orvos azt mondta 3 éves korig nem kell aggódni.Most 3 éves és már mindent mond mondatokban,besem áll a szája:) Szerintem nem kell aggódnod.
2012. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!