Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon kirívó ez a 3,5 éves...

Nagyon kirívó ez a 3,5 éves kislányomtól? Fog változni az oviban?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a játszótéren sokszor agresszív a többiekkel, lökdösődik a csúszdán, stb, ill. nem viseli el, hogy más is használni szeretné az adott játékot, képtelen kivárni a sorát. Van, hogy elkezd sírni, kiabálni nekem, hogy menni /csúszni szeretne, én meg hiába mondom el milliószor, hogy várja ki a sorát, a többiek is azt teszik...persze ha lelökdösné a többieket, akkor leveszem, akkor meg meg a műsor. Arra is gondoltam, hogy nem a kistesója miatt van-e (aki 8 hónapos múlt), azt leszámítva, hogy dackorszak, mert régen abszolút nem ilyen volt, sőt. Már most ez lesz a 3. évünk, amit délleőtt-délután a játszón töltünk, szóval nem is az van, hogy nem tudja a szabályokat, régen inkább az ellenkezője volt, nem mert odamenni, ahol mások voltak, csak nézte őket, mindent elszedtek tőle, őt lökdösték le stb. Most meg irigy, nem ad semmit (jó ez valamennyire normélis ebben a korban gpondolom), de félek, mert már volt olyan, hogy egy 1 éves kislányt lökött le, és ha nem kapom el, akkor nagyobb baja történhetett volna. Már kín elmenni vele emiatt a játszóra. Kérdeztem miért csinálja, azt mondta, hogy zavarják a többiek...mi lesz így az oviban??? Egy ismerős anyukának meséltem, aki amúgy védőnő, és azt mondta, szeritne mivel ott nem lesz kinek csinálni a feszkót (mármint nekem), majd alkalmazkodik. Szeptemberben megy oviba. A kistesóra nagyon féltékeny amúgy. Néha már azt gondolom, hogy nem, normális, mert sok gyerek van aki hasonló korú, és szintén kistesós, de egyik sem csinál ilyen műsorokat.
2012. máj. 25. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Oviban, ne félj, nem lesz ilyen nagy mellénye, főleg, ha vegyes csoportba kerül, ahol nagyobbak is vannak.

Az én lányom is nyár végén lesz 3,5, ő is irigy, nem tudja kivárni a sorát, bár főleg akkor van ez, ha fáradt, illetve nagyobbakkal tud együtt játszani, csak kisebbekkel nem. Egy szó mint száz, megmondtam neki, aki nem tud osztozni a játékokon, az nem való játszótérre, az menjen haza. Egyedül játszani meg ordítani otthon is lehet. Többször hazamentünk már emiatt. Ordít, ordít. Meg kell tanulnia, hogy a másik gyereknek ugyanolyan joga van játszani, mint neki.

2012. máj. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a fiam nevében nem tudok beszélni, mert neki nincs tesója, 4 éves amúgy,ő. szerencsére sosem volt ilyen gondunk, tudom kezelni, hha irígy lenne, de ez nem jellemző. a tesóm kislánya is ennyi idős, van 1 1,5 év körüli öcsi, ott is megy a féltékenykedés. társaságban totál nem érdekli, hogy van tesója. elkönyveli szükséges rossznak, h megy velük mindenhova. otthon kiabál vele, lökdösi, elvesz tőle mindent. nem könnyű. az oviban valszín meg lesz szeppenve eleinte, de azért mindenképp szólj az oviban, h mi a helyzet, nehogy vmi baleset történjen. meglök vkit, visszalökik, bármi... idővel kinövi amúgy biztosan.
2012. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát igen, nekünk is volt már párszor, hogy hazamentünk a nem odaillő viselkeds miatt. de nem nagyon látom hogy használna a dolog.

amúgy vegyes csoportban lesz majd. ő ritkán játszik bárkivel is, eddig 1-2x volt, hogy idősebb unokatesókkal játszott (mondjuk az ország másik végében laknak, úgyhogy lehet lett volna gyakrabban is). kicsiket messzire kerüli mint a pestist.

2012. máj. 25. 13:46
 4/6 A kérdező kommentje:

persze, el fogom mondani az óvónőnek, hogy figyeljen erre.

a kicsivel amúgy nem agresszíve, de elszed tőle mindent (sokmindent), és szóban kifejezi hogy nem szereti sokszor.

ha kérem , hogy vigyázzon, hogy meg ne sérüljön a kicsi, vagy stb, akkor odafigyel, vigyáz rá.

2012. máj. 25. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves, és hasonlóan viselkedik, bár még nem ennyire durván, de már látom a jeleket. Ha ismerős gyerekekkel van akkor ő is verekszik, lökdösődik, játszótéren idegen gyerekekkel még nem mer így viselkedni, hanem ugyanolyan, mint a te lányod volt régen, ahogy írtad. De félek, hogy ezek után már nála is ez a korszak fog következni, ahogy növekszik. Elég erős egyéniség, lehet hogy most ez így mutatkozik meg nála, meg a hasonló gyerekeknél, így a tiédnél is.

Én is nagyon félek mi lesz az oviban, de reménykedem, hogy ott azért nem fogja csinálni, mert nem vagyok ott. Az ovónők rá fognak szólni, az ő szavuk talán többet fog érni, mint az enyém.

2012. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok, üdv a klubban!

Kisfiam szeptemberben lesz 3, a tesója pedig most volt 1! És nálunk is ugyanez a helyzet sajnos. Sírhatnékom van, nagyon félek.

A tesójától is sokszor elveszi a játékokat, ellöki.

A tőle kisebb gyerekekkel nem tud mit kezdeni, ellökdösi őket, elveszi a játékot a kezükből és sajnos van h azzal a mozdulattal a játékkal rögtön meg is csapja a gyereket. Mi már voltunk 1-2 alkalommal az oviban, ebből már volt is baleset, úgy szájba vágta a játékkal a kisfiút,h vérzett is neki.

Viszont a nála nagyobbakkal meg semmi baj. Nagyon szépen eljátszanak, nem üt, nem lökdös, nem vesz el játékot.

Amennyit tudok foglalkozom vele. A beszéde nemrég indult be, ahhoz képest már mondogatja a mondókákat,stb. Viszont tudom hogy az elmúlt 1 évben még többet kellett volna vele foglalkoznom, de sajnos h a hitelünket fizetni tudjuk a férjem sokat dolgozik, a nagyszülőket mg inkább hagyjuk. Anyósomra vészhelyzetben rábízom őket, csak a férjemmel ketten tudjuk őket megoldani.

2012. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!