Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lesz jobb másfél éves...

Hogyan lesz jobb másfél éves kislányomnak a bölcsiben?

Figyelt kérdés

4 órában megyek vissza dolgozni, de havonta kb 2-3 hétig naponta 6-8 órát kell dolgoznom, a maradék 2 hétben viszont esetenként be sem kell majd mennem az irodába.

Amikor nem kell bemennem, maradjon velem rendszeresen otthon vagy jobb a kislányomnak ha inkább minden nap megy bölcsibe, de amikor én szabad vagyok hamarabb elhozom (és ilyenkor ebéd előtt, ebéd után vagy alvás után hozzam el)?


2009. jún. 30. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


minden nap hagyd bent egész nap,mert nem fogja érteni.

a rendszeresség a legjobb neki.

2009. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem inkább előbb hozd majd el Őt,mondjuk ebéd után és otthon csicsika.

Talán így egyszerűbb lesz és nem lesz megkeverve hogy miért van egyszer így egyszer úgy.

2009. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó! ha szegény mami 8órázik,akkor nem tudja elhozni csak néha.. :( nemjobb ha minden nap marad alcsi utánig? a barátnőm is rendszertelenül dolgozott,de így csinálta hiába fájt a szíve h néha egész nap lehettek volna együtt,a picinek így volt a legjobb,hamar megszokta ez volz a természetes neki..az ő érdekük a legfontosabb
2009. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én gyermekeim 2 éves koruktól voltak bölcsisek,általábanalvás után hoztam el őket. De munkámnál fogva sokszor már ebéd után el tudtam hozni őket,így olyankor otthon aludtak. Mindig reggel megbeszéltük,mikor megyek értük,hamar megértették. Nem okozott gondot,és nagyon jó volt többet együtt lenni velük. Ha ozzhon voltam (pl.szünidő,szabadság stb.miatt) akkor pedig sose vittem bölcsibe őket. Később az óvodában is többnyire fél napig voltak,de ha 4 óráig kellett maradniuk,akkor azt is megértették. Egyik sem lett "lelkisérült",mindig kiegyensúlyozott gyerekek voltak,ma már felnőttek. Ha szóba kerül,még ma is azt mondják, milyen jó volt,hogy olyan sokat foglalkoztam velük gyerekkorukban,és olyan sok időt töltöttünk együtt. Szerintem ezek a kicsi gyerekek nagyon sok mindent megértenek,többet,mint hinnénk.
2009. jún. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor a nagy fiam bölcsis lett én vendéglátóban dolgoztam.Így előfordult,hogy hétvégén is,de ilyenkor otthon voltam hétköznap,és ilyenkor nem vittem bölcsibe.gyáltalán nem zavarta meg.Az igaz,hogy amíg teljesen meg nem szokta a bölcsit addig maradt alvás utánig.De tényeg hamar megértik a gyerekek,hogy mikor megy értük az anya/apa!Én is reggel megbeszéltem vele,hogy mikor hozzuk haza,és azt hogy ki!

De szerintem a gyerkőctől függ,hogy hogyan alkalmazkodik az új helyzethez!

2009. júl. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát amíg be nem szokik rendesen addig ne bolygasd hagy legyenek állandóak a napjai.

Aztán ha látod jó pár hónap után hogy szuperul megszokta, akkor néha csinálhatod azt hogy pl ha csütörtök, péntek nem dolgozol, akkor nem viszed és otthon tudtok együtt lenni 4 napot hétvégével együtt. De mindig mond el neki, hogy ma nem kellett bemenned, vagy inkább hogy kaptál szabadnapot most ezért ha nem akar akkor nem kell mennie ma bölcsibe, de csak ma, nem tudod előre mikor adnak megint szabit, nehogy reménykedjen hogy akkor majd máskor se kell menni. De örüljön neki hogy most nem kell. De ha ő akar, akkor vidd el! Van olyan kisgyerek aki nagyon szeret járni és szívesen megy akkor is. Max mond neki hogy akkor csak ma elhozod délben, vagy ő hogy szeretné, de csak ma.

Aztán látod hogy megzavarja vagy se. Látod te hogy viseled nélküle, vele, vagy a nem állandóságot, lehet jó lesz majd az a néhány óra magadnak, magadra, házimunkára, és nem önzőségből írom. De azt szokták mondani hogy nem az anyával töltött idő mennyisége a lényeg igazából, hanem a minősége. Úgyhogy próbálkozz majd vele így h egész nap megy néha, aztán majd látod hogy ha néha elhozod délben megzavarja e a többi időre nézve. De lényeg, hogy bármit is tervezel beszéld meg vele, kérdezd meg őt először, és tudja aznap hogy lesz a napja, anya mikor megy érte, meg persze a nevelelők is bent.

Hidd el látni fogod.

De akkor se aggódj ha neki úgy jobb hogy mindig megy rendesen minden nap ahogy szokott. Ha jól érzi magát hagy menjen. De olyankor ne hangsúlyozd neki hogy mert te meg nem mész dolgozni ő miért akar itthagyni, mert ezzel nagyon negatív dolgokat okozhatsz benne, meg a bölcsi iránti szeretetében és rémálom is lehet belőle. Úgyhogy fogadd el ahogy ő dönt. Figyeld mire hogy reagál, beszélj a nevelőkkel hogy ők mit javasolnak, majd menet közben látják e hogy hogyan hat a kicsire a több otthonlét ami nem rendszeres mindig. Látszódni fog úgy is!

De fontos hogy legalább egy három hónapot járjon a kicsi mindenképp rendesen egész napra hogy megszokja, beszokjon. Meg hát egészségügyi szempontból főleg a bacikat! Mert én úgy jártam hogy mentem volna dolgozni aztán a gyerkőc nem bírta és hol járt hol nem, már többször újra kellett kezdeni az egész beszoktatás és itthon dekkolok 3 hónapja legalább, de mostmár 2 hetet volt egyben úgyhogy reménykedek. Rossz itthon nélküle mikor velem lehetne, de az ő érdekét szolgálja hosszú távon. Igaz még fél napos, de azt mondják utána egész napra már nem olyan gáz beszoktatni, ha szereti emígy, meg megszokta a bacikat már. Így legalább ő kezd alakulni!

Más már mondta hogy vegyem ki, úgy is itt a nyár. De én nem veszem ki, hiszen akkor majd megint előlről kezdjünk mindent? Nem. Akkor én rosszul érzem itthon inkább magam nélküle, persze ezt nem mutatom neki, de amikor megyek érte ebéd után és látom hogy vidám, jól érezte magát, és nem beteg legfőképp akkor reményt ad.

2009. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Én inkább az állandóság felé hajlok, de mindenképpen meg fogom figyelni, majd később kérdezni a lányomtól, hogy neki hogy jobb.

2009. júl. 1. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!