Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen vitamint adjak a...

Milyen vitamint adjak a gyermekemnek, ha nem eszik se húst, se tejterméket?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves lesz. Allergiás, így nem ehet semmit, ami tejszármazékot tartalmaz. Ezzel még nem is lenne gond, de kb 4-5 hónapja elutasítja a húst. Semmilyen formában nem hajlandó megenni. (májat sem eszi). Az orvos, védőnő szerint nem kell csinálni semmit, próbálgassam, hátha egyszer megeszi.

Szeretnék neki valamilyen vitamint adni, de melyik lehet a legjobb az ő esetében?


2012. jún. 11. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia de jó hogy feltetted akérdést, az én fiam 23 hónapos és ö sem eszi, néha 3 karika virslit csak, de hiába lopok bele 2 mm-s darabot is észreveszi igy nem eszi a hust a májkrémet se, dokim szerint fura, de azt mondta ha mást eszik talán nem lesz vérszegény, az enyém is tejérzékeny volt de szerencsére kinötte. egy barátnöm javasolta a Multi kid et de még nem probáltam állitolag jo étvágyat csinál és vas is van benne.
2012. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hús az egyik fehérje forrás, ezt vitamin készítménnyel nem tudod pótolni.

Próbáld ki a Béres cseppet, az étvágyjavító, hátha.

Vitaminnak én a Cebion multit ajánlom.

2012. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lánykám kb.2 évig nem evett semmilyen húst,de még csak a szalámikat vagy virsliket sem.Ha pörköltet főztem a levét tésztával vagy kenyérrel ette,a húslevest szintén megette,igaz nem tudta hogy hússal főtt!Esetleg próbáld meg te is,vagy nekem ajánlották azt is hogy a csőtésztába töltsem bele a darált húst és úgy adjam neki,mondjuk ez nálunk nem jött be mert kiszúrta a lányom hogy van benne.:D Egyszerű gyerek multivitamint adtam neki,de szerintem a patikában szívesen segítenek,hogy milyet adhatsz az allergiás gyerkőcödnek.
2012. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mivel tudod pótolni, de nekem a lányom is csinálta ezt pár hónapig, és én addig azt csináltam, mint mikor kezdtük a husievést, tehát beleturmixoltam neki a főzelék levébe. A tojással dettó.

Hátha ez neked is beválik...

2012. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Barátnőmék vegetáriánusok és szójával pótolják a húst. Hátha átmenetileg nálatok is beválna. Az ő gyermekeik gyönyörűen fejlettek, makk egészségesek, láthatólag nem hiányzik a hús nekik.
2012. jún. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én fiam sem eszi a szalámikat, felvágottakat sem. Ő is csak a pörkölt, húsleves levét eszi meg. Régebben a bébiételben megette a húst, ma már úgy sem eszi.

Vitamint eddig Cebion 2x Multit kapott. Lehet kipróbáljuk a Bérest, hátha változik valami.

Szóját nem adtam még neki, őszintén nagyon nincs is vele tapasztalatom. :) Viszont szójatejet szoktam neki adni.

2012. jún. 12. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!