Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Laktoz érzékenységre írhat a...

Laktoz érzékenységre írhat a háziorvos laktáz tablettát?

Figyelt kérdés
negatív lett a h2 tejcukorvizsgálat negatív lett az ételallergia vizsgálat negatív a széklet ph negatív az uh negatív lett a tejfehérjevizsgálat! gasztrós dokinőnknek mondtam hogy még mindig nincs rendben a gyerek (megy a hasa ha tejet iszik) és azt mondta hogy van 1 olyan enzimje a gyereknek ami nem tud valami tejszármazékot feldolgozni és hogy irassak a háziorvossal laktáz tablettát! Azt mondta nem kell javaslat

2012. jún. 26. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
ha a gasztros doki azt mondta, hogy írhat a háziorvos, akkor mi a kérdés?
2012. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az hogyha minden teszt negatív lett mégis megy a gyerek hasa a tejtől akkor mire föl irna fel laktáztablettát ha nincs javaslat egyébként meg amúgy sincs arra pénzem hogy vásárolgassam a laktózmentes kajákat neki :(
2012. jún. 26. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tablettának igencsak megvan az ára.Nem úgy van, hogy egy nap egy szem vagy hasonló, hanem adott mennyiségü tej, tejtermék után kell bekapni belőle.

Mi inkább a laktózmentes cuccokat vesszük.Pl. a laktózmentes tejföl 110 Ft körül mozog a Tescoban.A többi tejföl sem sokkal olcsóbb.Van amelyik még drágább is.A tejnek azért húzósabb az ára, de ki kell tapasztalni hol érdemesebb megvenni.

2012. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írhat fel csak valami 3000 fölött van az ára.

Hát inkább vedd meg a laktózmentes tejet 400 ft-ért. Legfeljebb napi egyszer iszik tejet. Meg a tejföl 110 ft-ért. Nagyja tejterméket meg ki lehet iktatni az étrendből.


az én fiam laktózérzékeny.

2012. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A laktáz tabletta sokkal drágább, mintha csak ki lenne iktatva a laktóz az étrendből. Szerencsére a laktózmentes élelmiszerek (tej, tejszín, tejföl, sajt stb.) nem sokkal drágábbak, mint a normális tejtermékek, és sok minden elkerülhető. Szerintem jobban megéri odafigyelni, és a megfelelő tejtermékeket megvenni.

Üdv: egy tejfehérje allergiás öccsel, és egy laktózérzékeny párral megáldott egészségügyis

2012. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is tejcukor érzékeny vagyok. Engem nem vizsgáltak, néhány év alatt rájöttem. A laktóz intoleranciának különböző fokozatai vannak. Van olyan, aki egész sok tejterméket el tud fogyasztani, mielőtt puffadásos tünetei lennének, van akinek egy kevéstől is hasmenése lesz.

Érdemes átnézni ezt a honlapot ( [link] sok hasznos információ található rajta.

Nekem a laktóz tabletta egyáltalán nem vállt be. Helyette figyelek az étrendemre. Azok a tejtermékek, amiket baktérium és/vagy gomba feldolgozott, viszonylag kevés tejcukrot tartalmaznak alapból.

Természetesen kevés laktózt tartalmazó tejtermékek: kefír!, natúr joghurt (bár ez azért többet). Alapvetően minél érettebb egy sajt, annál kevesebb benne a laktóz. Tehát érett sajtok.

Sok tejcukrot tartalmazó tejtermékek: Tejszín, (Fagylalt, tejes jégkrém), Mascarpone sajt (tiramisu), vaj, túró!, tej

A magas laktóztartalmú ételekből mindenképpen érdemes laktózmenteset venni, vagy elhagyni őket. A laktózérzékenyek bélrendszerét ugyanis tönkreteszik ezek az ételek. A hasmenés csak egy dolog, de a vastagbelet nagyon irritálja a savas közeg, ami a laktóz bakteriális bomlása során keletkezik. Bélhurut, vastagbélrák a hosszútávú hatása.

2013. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!