Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi várható már el egy 6 éves...

Mi várható már el egy 6 éves gyerektől? Engedelmesség, felelőség terén? És beszédben még elfogadható a hibás beszéd bizonyos betűk rosszul ejtése szavakban? Mikor fog javulni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engedelmesség már a 2 éves gyerektől is elvárható. Felelősség saját dolgaiban is. Ha hibásan beszél,akkor logopédushoz kellett volna már előbb vinni. 6 évesen már tisztán kellene beszélnie.
2012. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
tisztán kellene már beszélnie .Óvodában logopédus nem látta?6 évesen a lányom első szóra csinálta amit mondtam(menj fürödni,fogat mosni,szedd össze a játékokat stb)Idegen helyen,boltban ,ismerősnél tudott illedelmesen viselkedni vagy ha nem elég volt egy szó nem kellett 6-szor rászólni.Felelősség alatt nem tudom mit értesz egy 6 évessel kapcsolatban.?
2012. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk az óvodába kijár a logopédus, és azokat gyerekeket, akiknek erre szüksége van, nagycsoportban fejlesztésre viszik. Szerintem ez nem egyedi, minden óvodában vannak ilyen megfigyelések/felmérések, ha rosszul ejt hangokat a gyerek, akkor észre kellett volna vennie a szakembernek.


Az engedelmesség szerintem elég tágan értelmezhető. Az én 7 éves gyerekem időnként olyan konok tud lenni, mint egy dackorszakban lévő kétéves, és az óvónőknek is meggyűlt vele a bajuk néha, mert nem az az első szóra pattanó gyermek. Ez nyilván nevelésfüggő is, ha mondjuk valaki szöges korbáccsal üti a gyereket, bizonyára vigyázzban fog ülni a családi vacsoránál, ha valaki az észérvekre, érzelmekre épülő nevelés híve, ott több gond lehet a feltétel nélküli engedelmességgel. (Direkt sarkítottam.)


Felelősség? Szerintem még meglehetősen szétszórtak az ilyen korú gyerekek, érthető, hisz „sok a dolguk”, mindig van valami érdekes, ami elvonhatja a figyelmüket. Nálunk ez úgy fest, hogy van állata, amiről neki kell gondoskodnia, azonban még figyelmeztetnünk kell, hogy ne felejtse el megetetni. Viszont azt lelkesen csinálja, tisztában van vele, hogy rá van utalva egy élőlény, és felelősséget vállal érte… csak néha más is közbejön. :)


Ezek az én tapasztalataim.

2012. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még valami:

Azt tudni kell a dologhoz, hogy általában a lányok korábban érnek szociálisan, őket jobban foglalkoztatják már kiskoruktól az emberek érzelmei, a velük szemben támasztott elvárások. A lányok tehát általában jobban alkalmazkodnak, szófogadóbbak… (Azt mondják, ezért van, hogy iskolás korukban többet betegeskednek, mert túlzottan meg kívánnak felelni.)

2012. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődtem, unokahugomról van szó akit egy éve már járatnak logopédushoz de én semmilyen változást nem látok a beszédjén, kiváncsi vagyok hogy mikor fogja "kinőni" vagy ha 6 évesen is így beszél akkor ez már így marad? r helyett j-t vagy l-et mondd meg selypít. Borzasztóan szétszort, soha semmit nem talál, még most is mindíg leeszi magát, véletlenül kiönti a dolgokat, nem törli le a száját ha maszatosat eszik hanem egy óra mulva is ott van rászáradva a szája köré és mindent ezerszer kell elmondani neki mielőtt valamit megcsinál.
2012. júl. 6. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
nincs lenőve a nyelve?
2012. júl. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nemtudom, milyen az ha le van nőve? Kinek kellene azt észrevenni?
2012. júl. 7. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:
fül-orr-gégésznek,vagy háziorvosnak.De gondolom már észrevették volna.Ez megakadályozza pl az "r"kiejtését.
2012. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!