Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves anyukák! 2 éves kislány...

Kedves anyukák! 2 éves kislányom gyakran kiszalad az úttestre. Nem tudom vele megértetni, hogy nem szabad, veszélyes. Ti hogyan oldottátok meg ezt? Mennyi idős korában érti meg ezt egy gyerek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

morbidnak hangzik, de lehet kapni ilyen gyerekpórázt, amit kistáskára, vagy a ruhájára kell tenni és úgy mentek az utcán. Ha nem érti meg, akkor muszáj az ő érdekében!

Vagy úgy lépsz ki az ajtón hogy szorosan fogod a kezét.

Az én fiam is ilyen volt, ment a vakvilágba, hiába szóltam rá, ezerszer elmondtam hogy veszélyes, baj lehet, körül kell nézni, elüti az autó, bibi lesz, orvos, gyógyszer ... , mindent elmeséltem. Aztán most így 3 éves korára vmennyire megértette. Nagyon nehéz.

2012. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Úttest közelében fogtam a kezét. És sokszor, nagyon sokszor elmagyaráztam, hogy mennyire veszélyes, mert elüti az autó, összetöri magát, fájni fog... azt már ő kérdezte, hogy meg is lehet-e halni, és mondtam, hogy igen.

Egyik ovistársát elütötte egy autó (nem lett nagy baj, "csak" törés, és akkor értette meg igazán.

2012. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2012. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Fogtam a kezét.

MINDIG. Ha hisztizett, h engedjem el, akkor megmondtam, h jó, akkor hazamegyünk, ha nem fogad szót. Két ilyen eset után felfogta, h nem jó ez neki. Most négy éves a fiam, szuperül közlekedik, tudja, h mikor kell megállnia, tudja a lámpákat, elég sok tábla jelentését, a járdán már nem fogom a kezét, amúgy is biciklizik stb, de tudja, h felnőtt nélkül nem mehet át sehol. Ezt annyira beleneveltem, h az oviban kétszer is sírva fakadt, egy ovistársa kezét fogta, mentek volna át, és sírt, h felnőtt nélkül nem mehet át.Azóta megértette, h mi a különbség a két szitu között, de akkor az óvónéni nevetve mesélte, h mi történt :)

2012. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
babahámot használunk....néznek rám hülyén,meg mindenféle elvetemültnek tartanak,hogy "pórázon" a gyerek,de leszarom,inkább nézzenek annak,minthogy egy életen keresztül sírjak utána....
2012. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak játékfigurákkal elmutogattam mi lesz,ha kimegy az úttestre.Rajzoltam zebrát,volt egy kislány bábunk lépdeltettem,a kislány kiment a zebrára és elütötte egy autó(amit én toltam.)Majd elkezdett sírni-az az én kezdtem el sírni-és mondtam,hogy ez fáj neki...Ekkor megértette,hogy nem szabad leszaladni a járdáról,DE én zebra közelben mindig fogom a kezét,csak ott engedtem el,ahol nincs zebra a közelben,vagy látótávolságban van,de el tudom kapni.Ő ezt még teljesen felfogni nem tudja,ezért fogni kell a kezét,vagy gyorsan menni utána.
2012. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyerekhámon én is gondolkodtam, néztem a neten, de olyan kicsinek tűnik "póráz"-rész. Aki használ ilyet, milyet vásárolt? Úgy érzem, nálunk ez lesz a megoldás. Biztos, hogy furcsán fognak rám nézni, de ez így félelmetes, amit csinál.
2012. júl. 18. 14:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Én felvettem, és akárhogy hisztizett nem tettem le.

Neki a menés érdekesebb volt, ez volt a bünti.

3éves és nem szalad el, megvár.

A lányommal ugyan így teszek, mehet a sírás, a hiszti, ha nem fogad szót felveszem.

2012. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam másfél éves,és fogalmam sincs miért,szerintem fél az autóktól,de ha elkiáltom magam"autó"rohan megfogni a kezem.Bár mi vidéken élünk itt nyugodtan és kényelmesen lehet tanítgatni a kicsiket.
2012. júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem szeretnélek elkeseríteni, de az én kislányom még két hónappal ezelőtt is megállt az úttestnél, leszállt a motorról, nyújtotta a kezét, és együtt mentünk át. Ez két hónapja volt. :) Persze minden gyerek más, csak leírtam Neked.
2012. júl. 18. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!