Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá, hogy jöjjön...

Hogy vegyem rá, hogy jöjjön egyedül?

Figyelt kérdés
Olyan panelba lakunk, ahol nincs lift, és a lányom már tud is egyedül lépcsőzni, de nem akar, inkább kézbe cipelteti magát:( Viszont 2 éves és már elég nehéz. Természetesen nem akkor várom el ezt tőle, amikor tudom hogy fáradt, de egyszerűen kényeskedik, vagy nem tudom. Hogy vegyem rá szerintetek, vagy még túl kicsi ehhez? Semennyit se akar jönni:(
2012. júl. 25. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy jöjjön szépen egyedül. Menj feljebb pár lépcsőfokot, és hívd. Ha nem megy ülj le, és mondd hogy akkor ott maradtok. Előbb-utóbb úgyis menni fog.
2012. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-versenyezzetek, ki ér fel hamarabb

-ő kopogtathasson be az ajtón

-add a kezébe a kulcsot, hogy ő "nyithassa ki" az ajtót

-ígérj neki valamit amit persze be is kell tartani, pl kekszet, szörpöt, tejszeletet


Nálunk ezek a "gyereklépcsőztető" dolgok :)

2012. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit a második javasol az tényleg jó.

Nálunk ez nem a lépcsőnél van így, hanem a sima sétánál, amikor a kicsi ahhoz "hulla".

És beválik:)

2012. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sajnos ezeket már mind kipróbáltam de semmi:( az meg hogy megvárom, jön e utánam, inkább elindul visszafele...
2012. júl. 25. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!