Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól adtok/adnátok a...

Mikortól adtok/adnátok a gyerkőcnek nutellás kenyeret (ha nincs a családban mogyoró allergia)?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem adnék a cukortartalma miatt. Ha valamiért úgy alakulna hogy más gyerek eszik és nem tudnám kikerülni hogy egyen akkor igen, de semmiképpen nem egy éves kora előtt és nem tartanék itthon belőle.
2012. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 évesen adtam először, mert az oviban (kiscsoportban) kaptak ilyet uzsira a gyerekek. Ezért itthon is kérte,így ekkor kezdtem el adni,bár nem sűrűn kap.
2012. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit adsz a gyerekednek, de én mindenképp elkerülném a nutellás kenyérrel való etetést, mert nagyon egészségtelen!
2012. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem erről az a véleményem, hogy egy egyébként egészségesen táplált gyereknek semmi baja nem lesz attól, ha alkalom adtán nutellás kenyeret eszik (és az alkalom az nem az, hogy "reggel van"), de ezt csak mellékesen mondom, mert nem erre akarom kiélezni a témát.

Szóval a "nagykönyv" szerint amerikai mogyorót két éves kor után kaphat a gyerek, mert súlyos fulladásos allergiát okozhat. Ez a fajta mogyoró van a nutellában. Én nem adtam a gyerekeknek, és másnak sem engedtem, hogy adjanak nekik 2 éves korukig.

A férjem családjában az ilyesmiről az a vélemény, hogy "igen, ha van a családban ilyen allergia, akkor vigyázni kell". Ma láttam a sógornőmet nutellás kenyérrel etetni a NYOLC hónapos kislányát. Szóval allergia-szempontból érdekel, hogy akkor hogy is van ez?

2012. júl. 25. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos kb egy hónapja megkostolta,szóval én egy ev felett már bátrabb lennék(vagyok)de 8 honaposan meg nagyon kerültem,ahogy a tejet,mézet is.
2012. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy 2,5 éves kora körül kapott először. Nagyon ritkán kap, nem tartom jó dolognak, de néha-néha én is megkívánom és elmajszolunk együtt egyet.

A kicsi előbb kapott (9 hónaposan), mert a nagy adott neki egy falatot.:)

2012. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Látom a százalékokat, de részemről mindenhová zöld kezecske ment!
2012. júl. 25. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!