Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kisfiam egyszerűen nem...

3éves kisfiam egyszerűen nem fogad szót hiába mondom nem szabad csak azt csinálja amit épp kigondol dobálja rám a homokot követ ami épp kezébe kerül és hiába szolok rá mint ha meg sem hallaná. Mit rontottam el? Hogy csináljam hogy hallgasson rám?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Én rácsapnék a kezére hogy tudja tilos a piros!
2012. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kezdődik a dackorszak. Még vagy 2 évig ez lesz :) bíztatás képpen mondom!!:D nem rontottál el semmit!
2012. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
csinálja mert biztos tudja nincs következménye
2012. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem értek egyet a többi válaszolóval. (2. vagyok) nálunk 5 éves, és elég szófogadatlan, annak ellenére hogy az apja elég hangosan szokott rákiabálni, néha rácsap a kezére is, mégis rosszalkodik.
2012. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Dackorszak. Túl kell élni ép ésszel a következő fél-egy évet. Viszont azt, hogy téged megdob azt csírájában el kell fojtani, ilyenkor következetesen kapd el a kezét és szólj rá nagyon határozottan: NEM!

Ezért ne csak rászólj, hanem legyél nagyon szigorú és minden alkalommal. Ezt ne hagyd annyiban, és fogd le a kezét akárhogy próbálkozik.

2012. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én büntetnék,ha rosszat tesz,le kell ülnie,vagy ha szét dobál rendet kell raknia,stb.egy darabig el tart amíg hozzászokik,hogy ez a büntetés,de ha kitartó vagy és mindig visszaviszed a büntető helyre,rá fog jönni,hogy nem jó ötlet rosszalkodni.
2012. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
el kell érni nála,hogy érezze te vagy a "főnök". és büntesd meg. akármit is találsz ki neki,azt csináld vele végig,ne add fel párperc után,mert akkor ő nyert!
2012. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Én a következőket csinálnám sorrendben (és mindig):

1. figyelmeztetés: ha nem hagyod abba és nem fogadsz szót, mész a büntiszékre/büntisarokba/büntiszobába

2. Bünti: odaviszed a büntihelyre, leguggolsz hozzá és megmondod neki, hogy most itt maradsz, mert rossz voltál. Akkor eljöhetsz, ha én azt mondtam. (ekkor szépen fogod és otthagyod annyi percre, ahány éves, tehát esetetekben 3 egész percre. Nem szabad vele kommunikálni ez alatt a 3 perc alatt a legjobb ha rá se nézel. Hidd el, ott fog maradni. Ha nem, akkor visszaviszed és ott hagyod)

3. magyarázat: ha letelt a 3 perc, odamész, leguggolsz, szépen, nyugodt hangon elmagyarázod, hogy miért volt büntiben, és bocsánatot kell kérnie a viselkedéséért. Ha bocsánatot kért (nem üvöltve, hanem tényleg), akkor ölelés és mehet játszani.


Nagyon nagyon hatásos!!!

Szerintem a játékmegvonás/mesemegvonás annyira nem célravezető mint a büntihely (a legjobb, ha minden helységben van egy ilyen büntisarok). Ha esetleg szobába küldenéd, akkor ne a saját szobájába küld büntibe, mert túl sok az inger neki és csak rátesz egy lapáttal.

Apuval is beszéld meg ezt a módszert. DE!!!! Mindig le kell hozzá guggolni, és úgy figyelmeztetni/magyarázni, nem pedig állva, az égből prédikálni. :)


Sok sikert!

2012. aug. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a NEM SZABAD kijelentes szerintem a legrosszabb amit mondasz ilyenkor. mivel altalaban uj dolgokat es raadasul altalaban tenyleg nem szabad dolgokat fedeznek fel ,ez a kijelentes erteket veszti! inkabb az egyszeruen ertheto magyarazat ,ha kelltobbszor is hatasosabb. mert ugye miert nem szabad? miert nem szabad semmit? ezt kell benne tudatositani,megpedig igy: pl.dobalja a koveket,dragam ne dobald a koveket mert azzal bantassz engem es faj nekem,inkabb gyere keressunk egy jo kis helyet ,vagy assunk egy kis lyukat a foldbe vagy homokba es oda gyujtsuk a koveket! gyere csinaljuk egyutt! a masik ,ha valamit nem szabad akkor mindig adj szamara egy ujabb lehetoseget amit csinalhat helyette. nalunk ez tutira bevalt.es ha elfogadta mindig dicserd meg hogy milyen okos es jo kisfiu,es jupppi es tapsi-tapsi,puszi es egyebek. probald ki! en minden dolgot igy kezelek. ha epp hisztizik mert faradt es akkor nehezebb elterelni akkor kivarom a hiszti veget es akkor magyarazom el a dolgokat es persze az uj lehetoseget is megadom a regi helyett. pl. volt egy eset,imad a vizzel pancsolni,poharba ontott vizet es az agyunkba akarta hozni es ott ontogetni egy masik poharba. erre en: gyere dragam ,tudod hogy az agyba nem jatszunk a vizzel ,menjunk a furdobe es a kad folott ontogessuk a vizet es adtam neki meg egy poharat hogy 3 legyen es tobb legyen a lehetosege elvezkedni a vizzel. bevalt. azt mondta hogy : jo,es mar indult is. ez a modszer meger egy probat!!! sok sikert!
2012. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak: ha valamit nem szabad, akkor helyettesíteni kell egy olyannal, amit lehet, és meg kell dícsérni, ha ügyes volt.

DE! Pl nem szabad tesót ütni verni, de mást sem, tehát ez pl kivétel.


Ha pedig csak azért is azt akarja csinálni, amit nem lehet, akkor bünti, ahogy fentebb írtam.


Persze ha valamit tényleg jól csinál, szépen kér, ügyesen eszik, stb, akkor meg kell dícsérni. :)

2012. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!