Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikortol, egeszseg...

Szerintetek mikortol, egeszseges, bolcsodebe adni a kisgyereket?

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Megoszlanak a vélemények erről a témáról is. Sokak szerint egyáltalán nem kellene bölcsibe járniuk, mert 3 éves korukig az anyjuk mellett van a helye a gyerekeknek.

Nálunk úgy volt, hogy 2 éves korában már éreztem a társaság hiányát, és mivel vissza is kellett mennem dolgozni, segítségem nincs (pl. nagyszülő), hát ment a gyerek bölcsibe. Én csak előnyét láttam eddig. Most már ovis. Rengeteget tanult, szocializálódott, és imádja a gyerekeket.

2012. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az egészséges kb. 18 hónapos kortól lenne!

De,hogy kinek mikor muszáj, az más kérdés!

2012. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ez engem is érdekelne, mert abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy én dönthetek, mikor menjen...

2 éves korától hamarabb nem tervezem. De az is lehet, hogy egyáltalán nem fog járni bölcsibe.

2012. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát én is azt mondom hogy olyan másfél éves kor előtt semmiképp se alkalmas arra hogy egész nap 8 órát másokkal legyen a hét 7 napjából 5 ön.

Persze a szükség nagy úr.

2012. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
szerintem pedig egyáltalán nem egészséges a bölcsőde. rengeteget beszélgettem erről orvosokkal, védőnővel, pszichológussal és óvónőkkel. Szerencsére mindegyik van az ismerősi körünkben. tehát most az ő véleményüket mondom. A doktor még az óvodát sem javasolja, 4 évesen oda sem adná be a gyerekeket, minél tovább van otthon a gyerek a családdal az az egészséges. Persze ez nem jelenti azt, hogy csak otthon kell lennie. Az pedig elég szomorú, ha a szülő azért viszi az óvodába a gyerekét, hogy ott kezdjen szocializálódni. Ha valaki nem veszi arra a fáradságot, hogy keressen programokat , amik 1-2-3 éves gyerekeknek vannak, ahol együtt tudnak játszani, szocializálódni, akkor világos, hogy inkább lepasszolja a bölcsődébe. Lelkileg nem egészséges (ha nem is látszik a gyereken akkor), hogy hirtelen elszakad a biztonságot adó családi légkörből. Ha van a a családban egyidős gyerek és a szülők jóban vannak , össze lehet járni hetente. Még szintén az orvos véleménye: az anyák azért adják be a gyerekeket, mert egyszerűen nem tudnak velük mit kezdeni, nem is a szükség miatt, de természetesen nem vitatható, hogy sok esetben tényleg vissza kell menni dolgozni. De általános tendenciaként elmondható (legalábbis ő azt mondja , hogy 30 éves praxisa alatt ezt figyelte meg), hogy manapság inkább az ilyen pszichológiai kényszerek miatt mennek a gyerekek a bölcsibe, nem a szülőre nehezedő társad.-i nyomás miatt . Óvónő: igenis káros, ha a gyerek bölcsődés a beszédfejlődés szempontjából. A bölcsődéből bekerült gyerekek klasszisokkal el vannak maradva az otthon nevelt gyerekektől. 2. mivel egyre több gyerek bölcsis, a szülőkből kivesznek és kinevelődnek az ösztönös (és értelemszerűen ösztönösen jó nevelési struktúrák). Ezek figyelembevételével én úgy döntöttem, hogy nem megy a gyerek bölcsibe és , amíg nem kötelező az óvoda, addig oda sem, míg bírjuk anyagilag. Ellenben minden héten járunk zenés, fejlesztő foglalkozásokra, ahol a gyerekek együtt játszhatnak, sokat vagyunk a játszótéren, ahol szintén megtanulja a közösségi viselkedésmintákat, minden héten megyünk valahová: kirándulni, játszóházba , ide-oda, ahol emberek veszik körül.
2012. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Ezen az utolsón jót röhögtem: "...beszédfejlődés szempontjából. A bölcsődéből bekerült gyerekek klasszisokkal el vannak maradva az otthon nevelt gyerekektől."


Beszélned kellene az én gyerekemmel. Szeptember végén lesz 3 éves, a 6 versszakos Anyám tyúkját kívülről elmondja, angolul is beszél, és már az r és l betűkkel sincs gondja, szépen, tisztán ki tudja ejteni a szavakat. Szókincsét tekintve sok 5 éves gyereket kenterbe ver. De természetesen rosszat tett neki a bölcsi....


És még valami: nem azért adtam bölcsibe, mert nem bírtam vele mit kezdeni, és hogy ott szocializálódjon, hanem hogy ne dögöljünk éhen. Mert a gyes kábé arra lett volna elég. Az én fizetésem úgy, ahogy van, elmegy gyakorlatilag a ház hiteltörlesztőjére, és akkor még nem fizettem rezsit, és nem ettünk semmit...

2012. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Saját tapasztalat, nekem anno nem volt elég a programokra járás. Anyukám azért adott bölcsibe, mert ÉN igényeltem (kicsivel több, mint másfél évesen). Imádtam oda járni, nálam 1 napig tartott a beszoktatás, ahogy édesanyám bevitt, már integettem neki, hogy mehet. Óvodába úgy mentem, hogy a beszédkészségem messze meghaladta a kortársaimét, a pszichológus szerint (ahova azért küldtek, mert azt hitték hiperaktív vagyok, pedig csak az értelmi képességem meghaladta a korom szerint elvártat, így unatkoztam). Soha nem volt gondom a beilleszkedéssel, nekem csak jót tett a bölcsőde. De a két kistestvérem is bölcsis volt, köszönik szépen sokkal hamarabb beilleszkedtek az oviba, mint azok, akik 3-4 éves korig anyuci szoknyája mellett voltak. Minden gyereknek más az igénye, és ahhoz kell igazodni (persze lehetőségek szerint), de nem kell itt rémhírt terjeszteni, a bölcsőde nem a sátántól való!
2012. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
...En ugy gondolom heti 3x fel nap mindenkinek jot tesz...
2012. aug. 19. 13:03
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Az kábé olyan, mintha elvinnéd heti 3x valamilyen játszóházba, vagy babafoglalkozásra, vagy zenebölcsibe, vagy akármi. Ettől semmi baja nem lesz a gyereknek, de még akkor sem, ha hétfőtől péntekig minden nap egész napra ott van. Ha annyira káros lenne, akkor nem léteznének bölcsik, és kifejezetten tilos lenne a gyereket beadni bárhová is...
2012. aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Hozzáteszem, itt az egész nap alatt pl. a 8-16-ig terjedő időszakot értem, és nem a napi 24 órát (még mielőtt bárki is kiforgatná a szavaimat...)
2012. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!