Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandóan nyafogó hangon...

Állandóan nyafogó hangon beszélnek a gyerekeim vagy sírnak sikítanak ordítanak, normális beszédhangjukat nem is ismerem lényegében erre mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Egész nap szinte sikítanak, kiabálnak egymással, velem is. Ezt nem úgy értem, hogy csúnyán beszélve kiabálnak velem hanem kiabálva kommunikálnak mindent. Küldjem őket büntetésbe, de akkor egész nap ott állnak? Az a baj hogy mivel szörnyen idegesítő és bosszantó ezért rögtön reagálni kell rá hogy hátha abbahagyják. Nem tudom hogyan lehetne megértetni velük hogy ha kiabálnak ordítanak az csak rosszat tesz mindenkinek, nekik se jó szerintem hogy egész nap ilyen "felfokozottak". 2.5 és 5 évesek.
2012. aug. 19. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom sarokbaállításra gondolsz, mint büntetés. Ez nem túl célravezető. Pláne nem a kétévesnél.

Elég ha ismételgeted normális hangerővel, magad elé állítva őket egyesével, hogy halkabban beszélünk, ne kiabálj stb. Majd csak abbahagyják.

2012. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom sajnos a nagyobbamnak több mint egy éve van ez, a kicsi meg eltanulta tőle látszik hogy ha a nagy véletlen nincs itt akkor a kicsi sem ordít sír sikít annyit. Szétválasztani nem tudom őket..

viszont azt meg olyan inkorrektnek érzem ha CSAK a nagyot büntetem ugyanaz miatt amit a kicsi is csinál...jogosan érezheti hogy ugyan miért van ez a kivételezés?

2012. aug. 19. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ezt: ha nem beszélsz anyához szépen, halkan, akkor anya nem hallja. Amíg visítva dumál, addig pedig anya alkalmi süket lesz, persze a fél szemedet tartsd rajtuk.
2012. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt gondoltam már én is meg próbálkozom is de akkor (is) olyat csinálnak amitől muszáj rájuk figyelni tehát nem tudom őket figyelmen kívül hagyni mert pl. megcsapkodják egymást vagy tönkretesznek ezt azt tehát mindenképp reagálnom kell rá....
2012. aug. 19. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kér vagy mond valamit a nagyobb akkor fogd meg,guggolj elé és mondd, hogy addig nem érted míg nem mondja szépen,halkan,érthetően, hiszen tud így beszélni.Mikor elismétli normálisan amit szeretne,akkor tedd meg amit kér, illetve reagálj a helyzetere.Ha fogod úgysem tud rosszat csinálni.Én először a nagyra "hatnék",persze a kicsivel is ezt csinálnám, de a lényeg, hogy a nagy hagyja el ezt a beszédstílust,akkor a kicsi is hamar elhagyja.Nem egyszerű,és kell hozzá idő,de előbb-utóbb működni fog.A lényeg, hogy addig ne tedd meg amit kér,míg nem kéri normálisan.

Ha meg verekszenek, vagy valamiben kért tesznek és közben ordibálnak,akkor nyugodtan büntethetsz.A kicsit is és a nagyot is.Azért 2,5 évesen már nem annyira pici...

2012. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!