Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak az extra válogat...

Mit csináljak az extra válogatós/finnyás 2,5éves gyerekemmel? Mennyire baj ha a gyerek ugyan azokat eszi heteken keresztül?

Figyelt kérdés

Hetek óta csak 3féle ételt hajlandó megenni,már az őrületbe kerget!:( Túrós tészta sok tejföllel,kenőmájas de ebből is csak 2féle,valamint pirítós kenyér de azt is meg kell kennem tejföllel.

Mikor megkérdezem mit akar enni ezeket mondj,ha mást rakok elé,csak néz rám és meg sem kóstolja. Tegnap a "változatosság" kedvéért sajtos tejfölös tésztát adtam neki,de nem lehetett becsapni,egyből kiszúrta hogy nem túrós tészta,így 2villa után nem evett többet.

Olyan is volt hogy a szokásos 2féle kenőmájas helyet mást vette,azt sem ette.

Volt hogy egész nap nem evett,mert bármit adtam neki nem volt jó. Este viszont már annyira éhes volt hogy megivott vagy 1liter tejet/kakaót! Az apja szerint adjam neki azt amit megeszik. Na de minden nap??? Teljesen tanácstalan vagyok!!! Nála nem vált be ha éhes lesz eszik rendesen!:(((



2012. aug. 22. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nyár van, nem eszik gyümölcsöt?
2012. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán,pedig az is van itthon mindig.
2012. aug. 22. 16:34
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 fő kaja köré csoportosul az étkezése: hús, tészta, sajt. Leves, főzelék, krumpli, rizs kilőve. Gyümölcsöt, zöldséget eszik mondjuk. Én bezony azt csinálom, h kombinálok a kedvenceiből, mert hiába teszem elő a gyönyörűen gyöngyöző finom húslevest, a húst kéri belőle, a többit otthagyja. Szóval ált. másodikfélét összeválogatok a kedvenceiből. (pl. tejfölös-sajtos tészta, bolonyai, fasírt, stb.)
2012. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A húslevest ő is megeszi,de rengeteg tésztával. Húst semmilyen formában nem hajlandó enni,pedig régebben nagyon szerette. Mondjuk nem is volt válogatós. Rengeteg zöldséget,gyümölcsöt megevett,most meg nem.

Én is variálnék ha megenné,de nem hajlandó rá!:( A hétvégén töltött paprika volt,még csak meg sem kóstolta,hiába tettem neki rá tejfölt is!

2012. aug. 22. 16:40
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem is 2,5 éves a fiam, ő kb fél éve válogatós, előtte mindent megevett.

Ő most a félkész kirántható dolgokra van rákattanva, meg a paradicsomos tésztaételekre. Én is hülyét kapok, hogy egyik nap halrudacska, másik nap tészta, utána pulyka gordon, már nem tudom hogy variálni. Délelőtt meg délután eszik egy kis pogácsát, néha nektarint, meg a tejfölös-sajtos lángost.

Megőrülök,hogy ennyire egészségtelen kajákat eszik,de nem eszik meg mást.

2012. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk most tésztaőrület van, sajtos-tejfölös, vagy túrós, de megeszi a bolognait is. Húst nem hajlandó, csak ha sajt van rajta esetleg. Régebben ő sem volt válogatós.
2012. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, mások hogyan csinálják, gyakran látok hasonló kérdéseket. Annyit enged meg magának, amennyit TE megengedsz neki. Ez a kislány most dróton rángat, te meg hagyod. Én nem így gondolkodom. Az étel fontos dolog, a változatosság méginkább. Nem jutunk el oda, hogy egy 2.5 éves gyerek mondja meg, hogy mit hajlandó megenni és mit nem. Nem hal bele, ha dacból nem eszik, ha éhes lesz, megeszik mást is, nekem elhiheted. Amíg hisztivel eléri, hogy téged ugráltat, addig nem is fog mást megenni, hisz az van, amit ő akar. Ez egy hosszú és fárasztó harc kezdete, amit neked kell uralnod. Nálunk adott az étel adott étkezésre. Azt ehet meg belőle, ami jólesik, és kész. Nem kötelező megenni, de a tapasztalat az, hogy ha nincs választási lehetőség, akkor enni fog. Nem étteremben van a kiskirálylány, hanem otthon. És TE vagy a felnőtt, aki irányít! Nem hiszem, hogy alattvalóként lesned kell minden kívánságát és ugrani, ha füttyent! Le kell erről szoktatni még most, amíg még van esélyed rá! 1-2 év és már nem csak a kajában fogod ezt tapasztalni, hanem mindenben, 14 évesen meg otthagy miközben beszélsz hozzá, mert úgy is az van, amit ő akar, a tekintélyednek akkor már nyoma sem lesz. A határokat most feszegeti, de TE szabod meg!
2012. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

" Nem hal bele, ha dacból nem eszik, ha éhes lesz, megeszik mást is, nekem elhiheted"

Én elhiszem neked,de mint már írtam előfordult olyan hogy egész nap nem evett mert nem volt az amit kért,és este inkább tejet ivott!

Vagy te még tejet sem adtál volna neki? Hagynád hogy éhen feküdjön le,és éjszaka meg nem alszik senki???

Éhen halni nem fog mert azt a 2-3féle kaját megeszi,csak aggaszt hogy nagyon egyhangú,és gyümölcsöt sem nagyon eszik.

2012. aug. 22. 17:31
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja és már elértünk odáig hogy nem hisztizik,egyszerűen nem eszik!
2012. aug. 22. 17:32
 10/18 anonim ***** válasza:
7es! Gyere el hozzánk és próbálj szerencsét. Én annak örülök, hogy megeszi a gyümit, zöldséget legalább.(pl. ma is evett nyersen sárgarépát). Olvasom máshol, h van gyerek aki meg mindent megeszik, csak épp zöldséget, gyümit nem akar. Amúgy én merem azt hinni (épp azért mert ennyien is írnak), h ez egy "korszak" a kicsiknél, és akkor múlik, ha oviba mennek, mert ott aztán tényleg nem fognak az óvónők utánuk szaladni, h "deeddmármeg". Ott majd megtanulja, h azt eszi , ami van. Itthon én nem tudok szórakozni vele, kisebb tesó is van, nem tudok harcolni vele egész nap, ráadásul, itt van anyósom pár háznyira tőlünk, gyakran kérdezgeti mit evett? Ha azt mondja, h semmit, tutiezer, h sz.ranya leszek, mert éheztetem ezt a szegény gyereket....
2012. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!