Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 8 éves kisfiam folyamatosan...

A 8 éves kisfiam folyamatosan magában beszél. Ez normális?

Figyelt kérdés

A kisfiam minden "tárgyhoz" beszél, pl egy flakonhoz,és ez engem nagyon aggaszt.

Van amikor csak ugy magában beszél, elég halkan mások előtt,és szerintetek pszichiáterhez menjünk??

vagy egy idő után abbahagyja?

(3-4 hónapja vettük észre a párommal)

kérlek segítsetek!

nagyon megköszönjük a válaszokat!


2012. aug. 22. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor én kicsi voltam,én is sokszor csináltam ilyet.Anyukám nagyon megijedt,de hívtak hozzám társaságot és elmagyarázták hogy tárgyakhoz nem beszélünk.Szerintem a fiatoknak is jót tenne a társaság vagy rendezzetek kerti partit,szülinapi bulit amire osztálytársakat,barátokat hívtok.De az is jó ha vacsorára meghívtok egy másik párt akiknek szintén van gyerekük.

Egy idő után abba fogja hagyni,szerintem most lehet hogy magányos,vagy unatkozik.Nemsokára kezdődik az iskola,akkor szerintem tuti hogy abba hagyja majd.

2012. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdeztétek, hogy miért csinálja? Beszéljétek meg vele, hogy ilyet nem szoktunk csinálni. Nem kell, hogy azt érezze, hogy ez valami "beteges" dolog, csaképpen felesleges, mert a tárgyak úgysem értik és nem is válaszolnak. De ezt gondolom tudja...

Eleget foglalkoztok vele? Úgy értem, hogy nem a törődést , beszélgetést hiányolja?

Az se mindegy, hogy mit mond pl a flakonnak: "Jajj de szomjas vagyok!" Vagy "Nem fázol itt a hűtőben?"

Ha egyedül vagyok én is beszélek magamban. Pl "hú, de meleg van". Sőt olyan is volt már, hogy induláskor megszólaltam, hogy "Na, menjünk!", úgy megszoktam már, hogy ott lohol mindig a gyerek mellettem.

2012. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem magában beszél hanem van egy képzelt barátja.
2012. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszotokat,de ő a tárgyakat emberként minősíti,mivel van,hogy felkap vmi kis kacatot és egész nap hurcolja magával.

megpróbálom megkérdezni tőle,hogy mi az oka ennek,nagyon szépen köszönöm a válaszotokat,feleségemmel máris leülök megbeszélni a dolgot és a kisfiunkkal is.

amúgy hozzáteszem: nem magányos van egy 7 éves öccse és egy 4 éves húga,a öccsével szokott játszani,focizni,sőt velem is,de amikor nincs vele senki, a tárgyakkal beszélget,játszik.

nah, mindenesetre megfogadok minden tanácsot :)

2012. aug. 22. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szerepjátékot játszik? Tehát elképzel egy szituációt és azt eljátsza a játékaival. Mert ilyet az én 7 éves fiam is szokott csinálni.
2012. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát lehetséges, beszéltem a feleségemmel,és sokszor figyeljük mit csinál,lehet hogy igazad van.

most a nagymamájánál van,ha hazajön és ezt csinálja megkjérdezzük tőle ,miért csinálja :D

2012. aug. 23. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!