Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek elvárhatom ezeket...

Szerintetek elvárhatom ezeket 3 éves kislányomtól?

Figyelt kérdés

Belefáradtam az örökös huza vonákba és kicsit bekeményítettem de nemtudom hogy reális-e...


Baba óta cumizik, nem bánom hogy alszik vele de amikor fennvan és főleg amikor beszél mondtam hogy nem lehet a szájában, hiába mondja hogy kiveszi, képtelen betartani ezért elrakom, de akkor ebéd elött már álmosodik, vagy megüti magát és kéri a cumiját "csak egy kicsit" de végül ismét megy a veszekedés hogy vegye ki amikor beszél stb. Ezért ma elegem lett megmondtam hogy mivel nem teszi meg amit kérek ezért elrakom, és elraktam nem adtam oda hiába sírt csak alváshoz.


A másik hogy fél éve szobatiszta, de vagy 2 hónapja elkezdte azt hogy nem megy időben wc-re és bepisilni, ha szólok hogy nem kell-e akkor mondja hogy nem, erre 5 percre rá bepisil, nem az egész adagot de annyit biztos hogy cserélni kelljen a bugyit. Naponta vagy 4 bugyit elhasználunk nem értem miért nem megy időben eddig türelmes voltam de most mondtam neki hogy akkor nincs gyümölcslé meg csoki aznap amikor bepisil. Emiatt is sír.


Sokáig legtöbbször úgy aludt el hogy mellette voltam, de volt hogy ez 1 órát is eltartott vagy mégtovább, ezért kb egy hónapja belefáradtam és mostmár elalvás előtt mesét olvasok neki, megdajkálom és kijövök egy idő után hogy egyedül aludjon, elmondtam neki hogy ittvagyok ha valami gond van de nem fekszem le órákig mert dolgom van mielött alszom és ő már ügyes kislány el tud aludni. Rendszerint még vagy 1-2 órát vergődik, sír, behívogat, szinte minden este 10-nél előbb nincs csönd, mintha képtelen lenne elfogadni.


Nagyon szeretem a lányomat, de bele fáradtam ezekbe...jogosan várom el ezeket vagy kinzom?


2012. aug. 27. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a cumit már nyugodtan elveheted tőle,mert már nem olyan kicsi, megérti.nálunk elvitte a nyuszi és kész,azóta nem is keresi)

bepisilni valószínűleg azért pisil be,mert eljátssza,többször mond neki hogy menjen WC-re.

az alvásról semmi okosat nem tudok mondani,mert 4 éves fiam velem alszik még.

2012. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sok volt neki a cumi elvétel is, meg az egyedül alvás is. Az meg, hogy zsarolod, hogy nincs ez és az ha bepisil, szerintem nagyon nem helyes. Szorongani fog miatta, ez később problémákhoz vezethet. Éjjeli bepisilés, esetleg nappal visszatartja. De ez csak az én véleményem. Nekem a kisfiam 3,5 éves. Ha azt vesszük nálunk csak az alvás "problémás", mert ő sem alszik el egyedül. 10-30 perc között alszik el. Változó, a szobából nem enged ki, sír ha kimegyek. Bár már ott tartunk hogy félálomba jövök ki tőle. Ha meg is ébred, már ritkán hív vissza. Nekem ez nem teher, én már este nem szoktam csinálni semmit sem. Legalább addig is együtt vagyok vele, míg altatom. Nappal alig látom az ovi miatt.
2012. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a cumit nem venném el tőle, pszichésen valamiért szüksége van rá, majd eldobja magától ha már nem kell neki.


A szobatisztasággal kapcsolatban, szerintem még nem sok ideje szobatiszta tehát ha vannak balesetek akkor nem szabad ilyen szigorúan venni, ne büntesd hogy elvonod tőle a gyümölcslét, nem attól pisil be.

Az alvással kapcsolatban igazat adok neked, bár elhiszem, hogy nehéz otthagyni, de ki kell bírni, mert sosem fogja megszokni hogy egyedül kell aludnia, mese után szépen elbúcsúzni és kimenni. Egy idő után megszokja.

2012. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezek már elvárhatóak lennének egy 3évestől.

Nem született kistesó? mert akkor szokott újra gond történni a szobtisztaság körül. vagy esetleg nem történ valami,ami ezt kiválthatta?


soha nem aludt el még egyedül? mert ha nem,akkor ahhoz sok kitartás kell,hogy ezt megszokja. de így csináld ahogy eddig is.mese,összebújás,és elköszönés.


a cumi az nem egyszerű dolog.a legjobb lenne fokozatossan,de teljesen elvenni tőle. nálunk az vált be,hogy azt mondtam:elvitték a tündérek,de helyette itt hagytak neked egy ajándékot-és kapott valami apróságot.

persze,azért így is volt egy kis sírás,stb-de pár nap alatt leszokott róla.

2012. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Született kistesója aki most 2 hónapos, de ezek a dolgok már előtte kezdődtek.

Kislányomat mindíg szinte agyonszerettük és most is sokmindent megteszek ami erőmböl telik. De mindíg nevelve is volt ezért nagyon szófogadó és mellesleg kiemelkedően okos, de egyszerűen már belefáradtam és nem bírom hogy szinte nem kapok levegőt és a kistestvérrel is foglalkoznom kell. Úgy érzem már elég nagy hogy könnyebb legyen az életünk, és igenis képes pisilni időben mert már bebizonyította, képes cumi nélkül napközben ellenni mert volt hogy alvásig eszébe sem jutott, és ebéd után majdnem minden nap vele alszok az ágyamban, nem az van hogy nincs megszeretgetve, kicsi korában velünk de aztán még a kistesó születése elött már fél éve az ágyában aludt a mellettünk lévő gyerekszobában, most hogy megszületett a kistesó mindketten velem alszanak, amikor megdajkáltam és kijövök nincs is egyedül ott van a kicsi is akit nagyon szeret...de néha elbizonytalanodok mit is várhatok el mert közben nem akarom őt "kínozni" vagy szorongóvá tenni :( Viszont elkényeztetni sem szeretném, nem lehet mindíg az amit ő akar...

Az is nehezíti hogy nagyon érzékeny típus...

2012. aug. 27. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy fáradt vagy, de sztem ez így egyszerre túl sok, és valszeg már dühös vagy, így még rosszabb, mert érzi a neheztelésedet.

Egyetértek azzal aki azt írta, hogy a szobatisztasággal ne zsarold, sztem is szorongást okoz, légy vele türelmes, inkább dícsérd, ha mégis sikerült megúszni 2-3 órát becsurranás nélkül...


A cumit is szorongásoldásra használják, vmi más megoldást keress, ne ilyen konkrétan vedd el tőle...


az alvásban egyetértek, nagyon sok, és megterhelő, órákig altatni. utána meg nekiállni a házimunkának.


Sok skiert!

2012. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hát pedig ezt egyértelműen a kistesónak tudható be. még akkor is,ha ez már a születése előtt kezdőttek.

ez borzasztó nehéz tudom,mert végig csináltam én is. volt,hogy már én is sírtam..-mert annyira ki voltam merülve.

kb félév alatt zajlott le nálunk,és akkor lett jobb amikor már kimondta,vagy elmondta,hogy mi az ami zavarja. moat már 4éves,és van hogy most is, mondja,hogy: anya velem is foglalkozz,mert féltékeny leszek..!

beszélgess vele sokat erről,és dícsérd sokat. aztán lassan ti is túl lesztek rajta

2012. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van ez túl sok neki :( Most lelkiismeret furdalásom van, hogy valyon mit gondolhat most mi zajlik most benne azután hogy tényleg neheztelek a bepisilések miatt és veszekszek a cumi miatt és sokszor türelmetlen vagyok...

Sokat dícsérem, amikor csak lehet, mindenért aminek értelme van (ha időben pisil, ha szépen eszik, ha a kistestvérének kedveskedik, ha szótfogad stb) de tényleg kivagyok merülve és hiába akarom nincs sok türelmem...

annyira aggódok hogy nehogy valamit elrontsak a kapcsolatunkban mert mindíg is nagyon közel álltunk egymáshoz...és tényleg nagyon jó kislány amúgy, a testvérével is olyan kedves... most rossz anyának érzem magam és potyognak a könnyeim, nagyon szeretem mindkettő gyerekemet...hogyan hozzam helyre amit elronottam?

2012. aug. 27. 22:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha egyedül lenne, akkor félig azt mondanám, hogy oké.

De így, hogy nemrég született kistesója és neked valószínűleg sokkal kevesebb időd van rá, mint előtte (teljesen természetesen), azt mondom, hogy hagyd most ezeket.

Cumi hadd legyen most nála, ha csak az vigasztalja meg.

Bepisilésnél mindig mondd el neki, hogy ő már nagylány és te tudod, hogy legközelebb ügyesebb lesz.

Ha van egy kis időd, akkor meseolvasás után bújjatok össze egy kicsit, valószínűleg szüksége van rád és azért sír, hívogat.

Tudom milyen nehéz időszak ez, sokan keresztülmentünk rajta. Viszont ő most úgy érzi, hogy ki lett túrva valamennyire és ezért produkál ilyeneket.

Légy vele nagyon megértő és türelmes, mert később sokkal, de sokkal könnyebb lesz! :)

Kitartás!

2012. aug. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nyugi,semmit nem rontottál el.majd annyit még tehetsz,hogy ha már lesz kire bízni a picit,akkor kettesbe is menj el vele valahova,mert az nagyon jót tesz a lelkivilágának.legalábbis ez nálunk nagyon bevált.
2012. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!